Často kladené dotazy

Nejčastější otázky a odpovědi, na které se ptáte v souvislosti se seznamováním. Nenajdete-li odpověď na vaši otázku, nebojte se nás kontaktovat.

Otázky k portálu Lovino.cz

Co to je Lovino.cz?
Lovino.cz je oblíbený srovnávač českých seznamek. Již nemusíte hledat seznamky přes vyhledávače. Na Lovino.cz máte všechny české seznamky na jednom místě. Kromě přehledu seznamek se můžete těšit i na nezávislá hodnocení.
Proč Lovino.cz porovnává seznamky?
Cílem a smyslem Lovino.cz je přinášet nezadaným i nešťastně zadaným informace o jednotlivých seznamkách a jaké seznamky jsou nejvhodnější pro seznámení. Srovnáním seznamek vám chceme napovědět, kde máte největší šanci poznat svého nového partnera.

Časté dotazy k seznamkám

Co jsou to online seznamky?
Online seznamky jsou servery v internetovém prostředí, které zprostředkovávají kontakt mezi lidmi a které umožňují seznámení. Každá seznamka se zaměřuje na jiné cílové skupiny. Nejčastěji narazíte na seznamky pro nezávazný flirt a pro vážný vztah. Nechybí ani seznamky orientované na jedno pohlaví nebo seznamky se stejnými hodnotami (např. náboženské).
Jak se můžu registrovat na seznamky?
Na seznamky se registrujete jednoduše: obvykle vyplníte přihlašovací údaje a základní informace o své osobě. Registrace je zdarma a záleží na vás, kolik toho na sebe prozradíte. Některé seznamky disponují osobnostními dotazníky, po jejichž vyplnění se stáváte registrovanými členy.
Co jsou placené seznamky a jaké jsou jejich výhody?
Placené seznamky jsou takové, které nabízejí rozšíření základního účtu na VIP účet. Díky tomu získáte více funkcí, které vám pomohou seznámit se. U některých seznamek se bez VIP účtu neseznámíte. Výhodou placených seznamek je to, že máte jistotu, že to uživatelé myslí se seznamováním vážně a nenarazíte na nich na falešné profily. Placené seznamky vám rovněž umí navrhnout vhodné partnery.
Jakým způsobem seznamky navrhují partnery?
Seznamka vám předloží k vyplnění osobnostní test, v kterém se svěříte se svými představami o partnerovi, zájmy a povahou. Po vyhodnocení tohoto testu vám seznamka předloží návrhy partnerů se společnými cíli a životními hodnotami.
Co to je SMS seznamka?
SMS seznamka dává prostor k tomu, abyste se seznámili se zajímavými lidmi z celé České republiky přes SMS zprávy. Na serveru seznamky si vytvoříte vlastní inzerát a všechny zprávy vám budou chodit do vašeho mobilu. Pokud chcete někoho oslovit, stačí poslat jedinou zprávu a odpovědi vám seznamka opět doručí do vašeho telefonu.
Proč mám vyplňovat vstupní test u seznamek?
Vstupní test je většinou součástí placených seznamek. Bývá ve formě otázek, které zmapují vaše životní hodnoty a požadavky na partnera. Na otázky se vyplatí odpovídat pravdivě, protože na základě vstupního testu vám seznamka navrhne doporučené partnery, kteří se k vám mohou hodit.
Jak funguje osobnostní test?
Vyplněním osobnostního testu výrazně zvýšíte své šance na úspěch. Svěříte se se svými zájmy, povahou a preferencemi a na základě výsledků vám seznamka navrhne potenciální partnery, kteří by vás mohli zaujmout. Zároveň vám seznamka dokáže navrhnout partnery podle vámi nastavených kritérií.
Proč mám nahrávat fotografie na seznamky?
Každý provozovatel seznamky vám potvrdí, že vložením profilové fotografie zvyšujete svou šanci na seznámení. Nikdy však nenahrávejte staré ani upravené fotografie. Základem úspěchu je to, aby fotografie odpovídala vašemu současnému vzhledu.
Jsou seznamky bezpečné?
Co se týče bezpečnosti, bezpečnější jsou seznamky placené než neplacené. Na neplacených seznamkách se mohou vyskytovat vtipálci a podvodníci, kteří se z vás pokusí vytáhnout citlivé osobní údaje nebo intimní fotografie. Na placených seznamkách je výskyt takových osob nepravděpodobný, neboť podvodníci nechtějí nikomu nic platit.

Funkce seznamek

Jak odstranit profil ze seznamek?
Profil lze odstranit trojím způsobem: přes podporu seznamky, zasláním písemné výpovědi provozovateli seznamky nebo přímo ve vašem profilu. Některé seznamky nabízejí deaktivaci účtu, kdy se váš profil přestane zobrazovat, ale po přihlášení se opětovně obnoví.
Proč mají některé seznamky automatické obnovení členství?
Automatické obnovení členství slouží k tomu, abyste mohli své členství využívat bez přerušení a nemuseli se zabývat tím, kdy vám placené období končí a kdy je zapotřebí zaslat platbu. Členství můžete kdykoliv vypovědět, ale musíte to stihnout do určité doby před ukončením platnosti stávajícího období.
Proč mají některé seznamky vstupní poplatek?
U některých seznamek můžete narazit na jednorázový vstupní poplatek v řádu sta korun. Tento poplatek zavedly seznamky z toho důvodu, aby se na ně registrovali pouze lidé, kteří mají skutečný zájem o seznámení. Po zaplacení tohoto vstupního poplatku jsou již obvykle všechny funkce zdarma.
Mohu najít na seznamkách vážný vztah?
Na seznamkách můžete nalézt jakýkoliv vztah, tedy i vážný poměr. Vyplatí se vybrat si takovou seznamku, která zprostředkovává vážné seznámení a všichni její uživatelé touží po tom samém – potkat v online světě lásku svého života.
Mohu na seznamkách jen flirtovat?
Ať už toužíte po milenci, vztahu nebo flirtu, na internetových seznamkách najdete cokoliv, co si přejete. Některé seznamky poskytují své uživatelské prostředí těm, kteří si chtějí zaflirtovat a poznat někoho na nezávazný poměr.
Co většina seznamek nabízí zdarma?
Většina seznamek nabízí zdarma tyto funkce: registraci, vyplnění profilu, prohlížení profilů ostatních uživatelů, nahrání fotografií, doporučení vhodných protějšků a různé hry pro vyjádření sympatií.
Co většina seznamek nabízí za placené funkce?
Placené funkce usnadňují a urychlují seznámení. Jedná se zejména o tyto funkce: zasílání a přijímání zpráv, hodnocení uživatelů, zobrazení, kdo si vás oblíbil, předávání osobních kontaktů, zobrazení návštěvníků, chatování nebo zpřístupnění erotických fotografií.
Mohu si na seznamkách jenom dopisovat?
Na seznamkách si můžete i pouze dopisovat. Záleží na vás, co od seznamky očekáváte a zda narazíte na stejně naladěné protějšky. Registrace na seznamkách vás k ničemu nezavazuje a je jen na vašem rozhodnutí, zda se s protějšky budete chtít vidět.
Jak mohu zvýšit své šance na seznámení?
Své šance na seznámení zvýšíte nahráním profilové fotografie a dalších fotek ze svého života. Rovněž se vyplatí vyplnit osobností test a zaplatit si VIP členství. Na některých seznamkách si můžete podat seznamovací inzerát. Buďte na seznamkách aktivní a nebojte se oslovit sympatické uživatele jako první.
Jak mohu nahlásit podezřelého uživatele?
Každého podezřelého uživatele nebo podvodný profil můžete nahlásit na podporu seznamky. Na seznamkách často narazíte na tlačítko, prostřednictvím kterého můžete na závadný profil upozornit.
Jaké jsou u nás možnosti komunikace přes seznamky?
Na seznamkách můžete komunikovat prostřednictvím zpráv či chatu. Podmínkou k zahájení komunikace je vytvoření profilu nebo zaplacení VIP členství.
Existují seznamky na mobil?
Ano. Některé velké seznamky vytvořily vlastní aplikaci na chytré mobilní telefony, prostřednictvím které se dostanete na svůj profil a přes kterou můžete komunikovat s ostatními uživateli. Zároveň se vám v aplikaci zobrazí profily z vašeho okolí. Aplikace většinou disponují řadou funkcí zdarma.
Ověřují seznamky identitu uživatelů?
Skutečně existují seznamky, které si ověřují identitu svých uživatelů. Nejčastěji se setkáte s tím, že musíte aktivovat odkaz ve svém emailu. O něco méně se setkáte s ověřením profilové fotografie. Tím dochází ke snížení výskytu podvodných profilů.
Co jsou to falešné profily?
Falešné (vymyšlené) profily jsou vytvořeny za tím účelem, aby z vás nekorektní uživatelé dostali citlivé informace nebo aby se pobavili na váš účet. Tyto profily obsahují fotografie stáhnuté z internetu a nepravdivé informace. Falešné profily často zakládají lidé, kteří mají nízké sebevědomí a nevěří, že by se mohli seznámit.

Napsali o nás

www.idnes.cz
www.studenta.cz
www.dama.cz
magazin.cz/