Badoo

Badoo

Badoo je platforma využívaná pro hledání protějšku či přátel prakticky na celém světě. Její předností je zejména široká uživatelská základna, která se blíží až k 400 miliónům členů, a opravdu dobře použitelná česká lokalizace. Používat Badoo můžete jak na svém počítači jako webovou aplikaci, tak na chytrém telefonu jako aplikaci mobilní. I v rámci účtu zdarma lze navazovat kontakt s ostatními členy platformy a využívat většinu základních funkcí. Ve své podstatě lze Badoo spíše než k seznamce přirovnat k sociální síti.


Naše hodnocení

Cena za výkon: 7/10

Přehlednost profilů: 7/10

Použitelnost aplikace: 5/10

Bezpečnost: 6/10

Uživatelská základna: 7/10

Popularita: 3/10

Pro koho je Badoo?
O Badoo Badoo zaujme především všechny ty, kteří se chtějí při poznávání nových lidí bavit. Celá webová aplikace je kompletně bez reklam, což usnadňuje její používání. Intuitivně ovladatelné uživatelské rozhraní a dostupnost pro operační systémy iOS i Android činí z mobilní platformy Badoo dokonalý nástroj využívaný všemi věkovými kategoriemi. Mezi uživateli však přesto převažují mladší ročníky, které jsou zběhlejší nejen ve využívání smartphonů, ale také ve zkoušení nových přístupů. To se týká i hledání nového partnera a přátel. Mobilní platforma Badoo funguje na principu hodnocení profilů ostatních uživatelů. V případě, že se vám někdo líbí, dáte mu to jednoduše najevo udělením lajku. Tím o sobě dáte také vědět a budou-li sympatie vzájemné, může se vám protistrana ozvat a navázat konverzaci. Co z ní povstane, bude už jen na vás dvou. Každopádně si můžete být jisti, že od Badoo se budete jen těžko odtrhovat, poznávání nových lidí je totiž silně návykové.
Výhody a nevýhody
Snadno použitelná mobilní platforma dostupná všude v dosahu mobilních sítí.
Mobilní platformu Badoo lze plnohodnotně používat i ve verzi zdarma.
Hledání potenciálního partnera je příjemné také díky nejrůznějším vychytávám, jako například hledání lidí podobných konkrétní celebritě apod.
Zahraniční původ platformy a její plná lokalizace v České republice umožňuje poznat lidi z celého světa.
V případě, že jste již nalezli partnera a chcete přestat Badoo používat, je možné účet snadno definitivně zrušit
Uživatelské rozhraní je velmi přehledné a zorientuje se v něm prakticky každý.
Díky zpřístupnění většiny funkcí zdarma je zde velké procento falešných profilů.
Badoo si nese punc platformy vhodné spíše na hledání partnera na sex, ne na trvalý vztah.
Samotný princip fungování podporuje spíše nezávazný flirt a pokec.
Jestliže si jednou předplatíte prémiový účet, bude se vám neustále automaticky obnovovat.
Ve srovnání s podobnými mobilními platformami je VIP členství na Badoo poměrně drahé.
Recenze aplikace Badoo

Projekt pro hledání partnera Badoo byl založen v roce 2006 v Rusku ve webové podobě. Postupem času se díky své efektivitě a jednoduchosti rozšířil celosvětově. Vedle webové verze vznikla i mobilní platforma, kterou v současnosti využívají milióny uživatelů po celém světě. Na Badoo můžete chatovat s přáteli, flirtovat nebo usilovat o vážný vztah. Základní služby umožňující prohlížení profilů ostatních členů platformy a komunikaci s nimi jsou převážně zdarma. Bohužel však v rámci neplaceného účtu není možné ověření pravosti účtu a tak dochází k registraci mnoha falešných profilů a podvodníků vydávajících se za někoho jiného. Chcete-li otevřít plnou funkčnost platformy a využít všech jejích možností, můžete se registrovat do placené VIP varianty členství. V rámci něho můžete oslovit neomezené množství uživatelů a zvýhodnit svůj profil přednostním zobrazením.

Registrace a přihlašování

Stáhli jste si mobilní aplikaci Badoo? Pak vás čeká registrace. Tu můžete provést manuálně s využitím telefonního čísla nebo e-mailu anebo se na jeden klik přihlásit prostřednictvím svého profilu na Facebooku. V případě ručního zadání je potřeba nejprve zadat:

  • svoji přezdívku,
  • datum narození (věk z něho vypočtený musí být vyšší než 18 let),
  • svůj telefon nebo e-mail,
  • alespoň jednu profilovou fotografii,
  • aktuální polohu.

Aplikace není prozatím schopna rozlišit, zda jde o originální profilovou fotografii či stažený obrázek z fotobanky. Pro začátek tedy můžete vložit prakticky cokoliv, později ale doporučujeme fotografii upravit. Zvláště myslíte-li to s poznáváním nových lidí na Badoo vážně. Jestliže se budete registrovat přes Facebook, počítejte s tím, že Badoo bude pracovat s osobními daty a především fotografiemi na vašem profilu a zpřístupní je svým uživatelům. Na druhou stranu se ale vyhnete zdlouhavému vyplňování osobních údajů jako v případě registrace přes telefonní číslo nebo e-mail.

Uživatelé a psaní zpráv

Chcete-li získat maximální pozornost ostatních uživatelů, přidejte si kvalitní profilovou fotografii a co nejvíce informací o vaší osobě. Čím více informací bude váš účet obsahovat, tím více lidí máte šanci zaujmout. Toto pravidlo byste měli mít na mysli o to více, pokud nejste žádní krasavci. Pokud o sobě uvedete zajímavé informace, někteří nebudou brát ohledy pouze na fotografii, ale osloví vás například díky neobvyklým koníčkům. Badoo poskytuje prostor i všem nesmělým, kteří nechtějí pro oslovování zajímavého protějšku používat otřepané věty. Stačí uživateli či uživatelce, který se vám líbí, poslat srdíčko a nechat na něm, zda bude chtít odpovědět.

Hlavní funkce
  • Možnost prohlížení fotografií neznámých lidí z vašeho okolí a jejich hodnocení.
  • Propojování lidí, kteří by za normálních okolností neměli šanci se potkat.
  • I v rámci neplaceného účtu lze konverzovat s ostatními.
  • Platforma je zaměřena především na nezávazný flirt a pokec, i při něm ale může přeskočit jiskra tak silná, že na obzoru se díky mobilní aplikaci Badoo bude rýsovat nový partner.
Bezpečnost

Každý nový uživatel již při registraci na portál musí potvrdit souhlas s tím, že se bude chovat k ostatním uctivě a respektovat jejich práva. Ne každý to však dodržuje. Zejména v neplacené variantě existuje vysoké procento falešných profilů, za nimiž stojí sexuální loudilové či lidé z legrace se vydávající za někoho jiného. Před těmi zcela uniknout nelze, nicméně poměrně efektivně lze jejich vliv snížit používáním placené varianty platformy. Z hlediska mobilní aplikace Badoo jsou však vaše data chráněna a zobrazují se jen ty informace, které opravdu zveřejnit chcete.

Na závěr můj názor na Badoo
Šéfredaktor fotografií
Lenka S.
Šéfredaktorka Lovino.cz

Celosvětově rozšířená mobilní platforma určená k propojování lidí s více než 400 milióny uživatelů po celém světě je skvělou možností jak poznat nové přátele, kamarády, ale i lásku. Základní funkce je založena na hodnocení profilů ostatních uživatelů. To již samo o sobě přitahuje spíše mladé lidi, kteří si chtějí nezávazně zaflirtovat a poklábosit. S mobilní aplikací Badoo však lze vyrazit i na rande, všechno závisí pouze na vás.

Nejlepší seznamky
Je stránka užitečná?
Líbí se vám obsah?
5 2

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz