Bumble

Bumble

Bumble je první aplikace pro hledání partnera, které velí ženy. Muži musí vyčkat, zda se jim při vzájemné shodě dáma ozve. Ta na to přitom má pouhých 24 hodin. Jestliže to nestihne, shoda zaniká a s ní i možnost vzájemného poznávání. Pro plnohodnotnou možnost používání uživatelského účtu je potřeba vložit vlastní profilovou fotografii, která podléhá schvalování. Chcete-li si aplikaci užít naplno, je potřeba zakoupit si kredit, který můžete následně využít například na přednostní zobrazení svého profilu nebo neomezené možnosti filtrace profilů. Bumble se tak neřadí k tradičním aplikacím pro hledání partnera, jde o originální koncept, který stojí za vyzkoušení.


Naše hodnocení

Cena za výkon: 7/10

Přehlednost profilů: 7/10

Použitelnost aplikace: 5/10

Bezpečnost: 6/10

Uživatelská základna: 7/10

Popularita: 3/10

Pro koho je Bumble ?
O Bumble Především pro ženy. Bumble lze jistým způsobem přirovnat ke známějšímu Tinderu. Stejně jako v jeho případě i zde hodnotí uživatelé profilové snímky ostatních a rozhodují se, zda o ně mají zájem nebo ne. Jestliže dojde ke shodě, tedy dva uživatelé si vzájemně udělí lajk, aplikace je propojí. A tady nastává ten rozdíl. První slovo v komunikaci musí prohodit žena. A má na to přesně 24 hodin. Pánové tak musí vyčkávat. I přesto je pro ně aplikace atraktivní a rádi se na ni registrují.
Výhody a nevýhody
Platformu Bumble vyvinula žena a je to poznat především na zcela nepokrytém preferování něžnějšího pohlaví.
Tato mobilní aplikace funguje podobně jako známější Tinder, uživatelé tedy hodnotí fotografie ostatních potenciálních protějšků.
Aplikace dva lidi propojí pouze při vzájemné shodě.
První, kdo se musí ozvat, je žena.
Aplikace funguje zcela bez reklam.
V aplikaci naleznete profily lidí z celého světa.
Na základě vaší aktuální lokace se platforma snaží nabízet vám přednostně profily osob nacházejících se ve vaší blízkosti.
Platforma je způsobem svého fungování i grafikou zaměřena spíše na mladší ročníky ovládající přesvědčivě mobilní technologie.
Za dobu svého fungování si Bumble získal poměrně značnou popularitu, což je zárukou široké členské základny.
Celosvětově má aplikace Bumble více než 11 miliónů potvrzených uživatelů.
Mobilní aplikace Bumble prozatím nemá českou lokalizaci, využívat ji tak mohou jen lidé schopni domluvit se anglicky.
Bez kvalitní profilové fotografie nemáte šanci aplikaci plnohodnotně využívat.
Aplikace nechává muže v nejistotě, zda se druhá strana ozve.
Grafický design naznačující včelí plástve slibuje podobný přístup k jednotlivým pohlavím jako ve včelím úlu.
Jestliže se žena zajímavému partnerovi nestihne ozvat do 24 hodin například kvůli přebytku práce, má zkrátka smůlu, kontakt navždy zmizí.
Recenze aplikace Bumble

Za Bumble stojí žena. Spoluzakladatelka Tinderu Whitney Wolfe. Právě ta si vzala do hlavy, že vytvoří platformu, která dá ženám více autonomie a respektu. Ženy zde nejsou považovány za zboží, ale za plnohodnotné členy aplikace sdružující uživatele, kteří z více než 85 % hledají trvalý vážný vztah. V některých případech je tato aplikace považována za feministicky laděnou, což ale neodrazuje muže, aby se na ní registrovali a vyzkoušeli své štěstí u opačného pohlaví.

Registrace a přihlašování

Registrovat se na Bumble lze buď prostřednictvím svého Facebookového účtu nebo mobilního telefonu. V obou případech musíte ještě potvrdit svoji identitu zadáním své emailové schránky. V rámci registrace vyplňujete jen základní údaje, například datum narození, jméno a podobně, osobnostního dotazníku se obávat nemusíte. Párování uživatelů probíhá na základě oboustranné shody při hodnocení profilových fotografií jako je tomu v případě Tinderu. První krok však musí učinit žena

Uživatelé a psaní zpráv

Mezi uživateli kupodivu ženy nepřevažují, i když je platforma přímo na ně zaměřena. V případě, že nastane shoda u heterosexuálního páru, má první možnost oslovit protistranu právě žena. Muž musí vyčkávat. V případě jakéhokoliv typu páru homosexuálního není tento princip využíván. Většina základních funkcí nutných pro plnohodnotné fungování v aplikaci je zcela zdarma. Lze si však připlatit za nadstandardní možnosti v rámci prodeje Bumble Boostů. Není to však nutné.

Hlavní funkce
  • Mobilní aplikace upřednostňující při hledání partnera ženy a jejich autonomii.
  • Anglicky lokalizovaná mobilní platforma s celosvětovou uživatelskou základnou.
  • Převážná většina funkcí je zcela zdarma.
  • Systém ověřování identity fotografií.
Bezpečnost

Mobilní aplikace Bumble používá jako jedna z prvních systém ověřování uživatele pomocí fotografie. Ten je založen na tom, že se člen platformy musí vyfotografovat ve stejné pozici jako na vzorovém snímku. Fotografie jsou poté individuálně kontrolovány. Díky tomu je zajištěn vysoký stupeň bezpečnosti a prakticky zamezena možnost používat aplikaci bez kvalitní osobní fotografie. Registrace falešných profilů a vtipálků je tak téměř vyloučena.

Na závěr můj názor na Bumble
Šéfredaktor fotografií
Lenka S.
Šéfredaktorka Lovino.cz

Mobilní aplikace Bumble představuje neotřelý a inovativní přístup k hledání partnera, který sice v mnohém kopíruje konkurenční Tinder, ale nabízí také řadu novinek. Mezi nimi je například vysoký stupeň bezpečnosti osobních dat i při několika miliónové uživatelské základně díky unikátnímu ověřování osobního profilu shodou fotografií. Neobvyklé je také zaměření na autonomii žen a posílení jejich pozice díky vynucenému prvnímu oslovení protistrany při vzájemné shodě. I přesto je poměr obou pohlaví na platformě poměrně vyrovnaný a poskytuje tak velké šance na nalezení adekvátního protějšku. V jejich prospěch hovoří také celosvětově široká uživatelská základna chlubící se více než 11 milióny členů.

Nejlepší seznamky
Je stránka užitečná?
Líbí se vám obsah?
2 2

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz