Grindr

Grindr

Grindr je světová jednička v oblasti platforem pro menšiny, tedy přesněji řečeno gaye, lesby a bisexuály, která je v základní verzi nabízena zcela zdarma. Můžete si na ní nejen založit vlastní profil, ale také chatovat a probírat všechno možné. Lze ji nainstalovat na chytrý telefon s operačním systémem Android i iOS. Její nezanedbatelnou předností je právě to, že si jejím prostřednictvím mohou najít partnera i ti, kteří to mají jinde o poznání těžší. Tato aplikace tak pomáhá sociálně znevýhodněným skupinám nalézt partnera, který by s nimi sdílel dobré i zlé. Grindr využívají gayové a lesby nejenom v Praze, ale také v menších městech, kde není tak široká nabídka aktivních gay klubů, kde by bylo možné potkat zajímavý protějšek.


Naše hodnocení

Cena za výkon: 10/10

Přehlednost profilů: 9/10

Použitelnost aplikace: 10/10

Bezpečnost: 9/10

Uživatelská základna: 8/10

Popularita: 3/10

Pro koho je Grindr?
O Grindr Z Grindru budou jednoznačně nadšení všichni gayové, lesby a bisexuálové, zkrátka příslušníci sexuálních menšin, kteří to s hledáním partnera nemají v reálném životě jednoduché. Díky funkci GeoLocation, kterou Grindr využívá, můžete najít všechny ostatní registrované členy platformy pohybující se aktuálně ve vašem bezprostředním okolí. To vede k rychlému a efektivnímu hledání a nalezení přátel, ale i potenciálních protějšků na flirt, sex, ale i dlouhodobý vztah. Grindr ale není zaměřen pouze na rychlé seznámení. Přijdou si na něm na své i milovníci skupinových chatů a diskutéři všech věkových kategorií.
Výhody a nevýhody
Mobilní aplikace usnadňující první kontakt se zajímavými potenciálními protějšky příslušníkům sexuálních menšin, tedy gayům, lesbám a bisexuálům.
Poměrně jednoduché ovládání, registrace s nutností vyplnit pouze 8 políček a přívětivé uživatelské prostředí kombinující žlutou a tmavě šedou barvu.
Možnost blokovat nezajímavé či obtěžující uživatele a ty zajímavé si naopak přidat k favoritům.
Možnost vyhledávat a chatovat s lidmi z celého světa.
V žádné z verzí platformy se nevyskytují rušivé a nepříjemné reklamy.
Možnost upravovat dle libosti vlastní profil a přizpůsobovat jej tak zájmu ostatních.
Na základě vaší aktuální lokace si můžete zobrazit všechny osoby vyskytující se ve vašem okolí. Ty zajímavé lze poté kontaktovat.
Jestliže si nevíte rady se započetím rozhovoru, můžete využít některou z předpřipravených frází.
Jedna z nejstarších mobilních aplikací určených pro hledání partnera, funguje již od roku 2009.
Po uplynutí bezplatného týdne používání je předplatné poměrně finančně náročné.
Platforma Grindr je díky své rychlosti a efektivitě vhodná především na nezávazný flirt.
Někteří uživatelé uvádějí jako negativum často přetížené a vypadávající spojení.
Díky možnosti používat platformu po určitou dobu zdarma se zvyšuje bezpečností riziko a pravděpodobnost registrace falešných profilů.
Recenze aplikace Grindr

Grindr je jednoznačně perfektním řešením pro všechny gaye, lesby a bisexuály, kteří se v běžném životě potkávají s podobně založenými protějšky spíše zřídka. Mezi jeho výhody patří především praktický systém propojování lidí vyskytujících se ve vzájemné blízkosti, jednoduchost použití a rychlost instalace i registrace. Platformu Grindr ale bohužel není možno používat zcela bezplatně. Vyzkoušet zdarma ji můžete pouze po dobu 7 prvních dnů. Poté je již nutno vybrat si některý z předplacených plánů. Ten nejlevnější na 1 měsíc vyjde na $13,99, nejvýhodnější roční vás pak vyjde na $71,88. Na konci předchozího období navíc dochází k automatickému obnovování časového plánu, proto je potřeba včas myslet na jeho zrušení.

Registrace a přihlašování

Mobilní aplikaci Grindr lze jednoduše stáhnout z App Store nebo Google Play a nainstalovat klasickým způsobem. Při registraci je možno zvolit variantu přes mail, telefon nebo přímé propojení s vaším facebookovým účtem. V případě, že zvolíte některou ze dvou prvních variant, čeká vás maximálně 8 unikátních údajů, které o sobě musíte vyplnit, a poté již následuje přihlášení do aplikace.

Uživatelé a psaní zpráv

Z uživatelů, které vám systém doporučí na základě vaší aktuální polohy i osobních preferencí, můžete filtrovat zajímaví osoby podle několika kritérií, například pohlaví, věku, toho, zda u profilu mají fotografii a podobně. Pro uživatele je Grindr vysoce atraktivní zejména díky využívání systému geolokace, tedy aktivního vyhledávání osob vyskytujících se v blízkosti uživatele. Tuto funkci spustil ještě před Tinderem a ukázala se jako velice účinná. Po bezplatné registraci vám aplikace nabídne 100 uživatelů, kteří se aktuálně nacházejí ve vaší blízkosti a které můžete oslovit. Jestliže jste investovali do placené verze, je toto číslo ještě vyšší.

Hlavní funkce
  • Mobilní aplikace pro navazování kontaktu mezi gay, lesbami a bisexuály.
  • 7 denní zkušební období je zdarma, poté je potřeba si vybrat jeden z placených časových plánů.
  • Využívá systém geolokace, díky němuž vám nabídne pouze uživatele vyskytující se aktuálně ve vašem okolí.
  • Nejoblíbenější platforma pro navazování kontaktů v rámci LGBT komunity na světě, kterou aktuálně používá okolo 27 miliónů lidí.
Bezpečnost

V zájmu vaší bezpečnosti je možné kontaktovat pouze uživatele, kteří vám byli navrženi samotnou aplikací s ohledem na vaši polohu. Vybrané členy, kteří by vás náhodou obtěžovali, je možné si zablokovat, aby již neměli šanci vás kontaktovat. Bezpečnostní riziko pro uživatele však představuje samotný vlastník, kterým je čínská firma. Nelze sice házet všechny do jednoho pytle, ale po nedávné aféře s firmou Huawei jisté obavy týkající se nakládání s daty u čínských firem panují. Grindr byl totiž již v minulosti obviněn z poskytování dat svých uživatelům třetím stranám. Dejte si tedy pozor co o sobě platformě prozradíte.

Na závěr můj názor na Grindr
Šéfredaktor fotografií
Lenka S.
Šéfredaktorka Lovino.cz

Grindr je celosvětově rozšířená a v LGBT komunitě velice oblíbená platforma pro hledání partnera či navazování nových přátelství. Díky funkci geolokace umožňuje navazování kontaktu mezi lidmi z okolí, kteří by jinak neměli šanci se poznat. Pozor si však musíte dát na data, která o sobě na svém profilu zveřejníte, Grindr v minulosti čelil obvinění ze zneužívání uživatelských dat.

Nejlepší seznamky
Je stránka užitečná?
Líbí se vám obsah?
0 4

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz