Lidé.cz

Lidé.cz

Chatovací a seznamovací platforma od Seznamu, která si zaslouží vaši pozornost. Automatický přístup do ní získávají všichni aktivní uživatelé serveru Seznam.cz, kteří si na ní založili emailovou schránku. Všechny funkce jsou zdarma a díky jednoduchosti je může využívat prakticky každý. Mobilní aplikaci lze využívat jak na operačních systémech Android, tak na iOS. Kromě psaní soukromých zpráv se můžete účastnit i hromadných diskuzí o konkrétních tématech nebo pro specifické věkové kategorie.


Naše hodnocení

Cena za výkon: 7/10

Přehlednost profilů: 7/10

Použitelnost aplikace: 5/10

Bezpečnost: 6/10

Uživatelská základna: 7/10

Popularita: 3/10

Pro koho je Lidé.cz?
O Lidé.cz Mobilní aplikace serveru Lide.cz představuje ideální prostor pro všechny, kteří si chtějí jen nezávazně poklábosit o svých koníčcích či zájmech anebo potkat nové přátele. Je ale také kvalitní platformou pro všechny osoby hledající partnera pro trvalý vztah. Výhodou aplikace Lidé.cz je především její anonymita. Účty nejsou dostupné neregistrovaným uživatelům. Na druhou stranu registrovaným uživatelem se automaticky stává každý majitel emailové schránky na portále Seznam.cz. Uživatelský profil však není, co se týče detailních informací tak bohatý jako v případě jiných platforem. O ostatních tak zjistíte z jejich profilů maximálně jejich výšku, oblíbenou hudbu či to, zda kouří a chtějí v budoucnu děti. Na ostatní se musíte zeptat. Kamenem úrazu může pro některé být i profilová fotografie, která podléhá v mobilní platformě Lidé.cz přísným pravidlům a schvalovacímu procesu. I přes tato všechna omezení přitahuje webový server Lidé.cz i mobilní aplikace širokou škálu uživatelů různých věkových kategorií. Kupodivu se zde najde i velké procento seniorů hledajících přátele a partnera pro příjemné strávení podzimu života.
Výhody a nevýhody
Mobilní i webová verze platformy Lidé.cz je k dispozici bez výjimek zcela zdarma.
Kladem je rozhodně velké množství členských profilů.
Prostředí aplikace je velice jednoduché, intuitivní a zcela bez reklam.
Platforma Lidé.cz v sobě kombinuje některé prvky seznamky a sociální sítě, například možnost diskutovat hromadně k daným tématům.
V profilech uživatelů lze nejenom listovat, ale také je filtrovat a třídit v souladu se svými preferencemi, například podle věku, kraje, pohlaví apod.
Mnoho uživatelských profilů je dlouhodobě neaktivních, nedochází k jejich automatickému mazání po určité době, po kterou se jejich majitel nepřihlásí.
Mnoho uživatelů si stěžuje na potíže s nahráváním profilových fotografií.
Není možné vkládat seznamovací inzeráty, což v minulosti fungovalo.
Díky tomu, že celá platforma Lidé.cz je k dispozici zcela zdarma, přitahuje velké množství vtipálků a falešných profilů.
Recenze aplikace Lidé.cz

Mobilní aplikace serveru Lidé.cz je nerozlučně spojena se portálem samotným. Veškeré změny, které v ní tedy provedete, se automaticky projeví i na webu. Ten je dostupný všem uživatelům serveru Seznam.cz, kteří mají platnou emailovou schránku. Před příchodem Facebooku býval server Lidé.cz nejrozšířenější komunitní sítí na českém internetu. Jeho úpravy spojené s přechodem na seznamovací platformu však někteří uživatelé hodnotí jako nepříliš šťastné, přesto však tento server i jeho mobilní aplikace stále stojí za vyzkoušení.

Registrace a přihlašování

Registrace na server i do mobilní platformy je velice jednoduchá. Stačí o sobě zadat jen několik základních údajů, nahrát kvalitní profilovou fotografii a je to. Všechny snímky ale musí splňovat určitá pravidla a podléhají schvalování, což může být v některých případech kámen úrazu. V případě, že vlastníte email na Seznamu, je možné se rovnou do obou verzí platformy Lidé.cz přihlásit bez další registrace. V osobním profilu lze nastavit automatické přeposílání zpráv z portálu či mobilní aplikace na váš email.

Uživatelé a psaní zpráv

Neoddiskutovatelnou předností mobilní aplikace Lidé.cz je především široká uživatelská základna a možnost využívat všechny služby zcela zdarma. V některých ohledech lze platformě Lidé.cz přiřknout i prvky sociální sítě. Ostatní uživatele tak můžete oslovovat prakticky bez omezení. Poměrně omezené množství informací, které se zobrazuje na profilech, chrání členy portálu i aplikace, a zároveň podněcuje k osobnímu zjišťování detailů. Díky přehlednému a prakticky navrženému uživatelskému prostředí však tato aplikace podněcuje ke komunikaci, takže jí rádi odpustíte i drobné nedostatky, kterými například nemožnost vkládat seznamovací inzeráty, která byla v minulosti velice oblíbená a často využívaná. Věková skladba uživatelů je poměrně pestrá. K dispozici jsou ale filtry věku, pohlaví, bydliště a podobně, pomocí nichž si můžete najít svoji zájmovou skupinu.

Hlavní funkce
  • Seznamka a sociální síť v jednom.
  • Všechny služby jsou zcela zdarma.
  • Velký počet uživatelských profilů.
  • Automatická registrace pro všechny majitele emailové schránky na serveru Seznam.cz.
Bezpečnost

Mobilní aplikace i webové rozhraní platformy Lidé.cz jsou k dispozici všem uživatelům zcela zdarma. To je na jednu stranu velice příjemné, na stranu druhou ale také nebezpečné. Za velkým procentem uživatelských profilů se mohou skrývat vtipálci a úplně jiní lidé než je prezentováno včetně sexuálních predátorů. Obezřetnost při používání mobilní platformy Lidé.cz je tedy opravdu na místě. Měla by spočívat především v ochraně informací o vaší osobě. Nezveřejňujte svoji adresu, telefonní číslo ani další informace, které ostatní uživatele mohou dovést až do vašeho soukromí. Pečlivě zvažte, komu dáte své kontakty a rozhodně postupujte opatrně. S těmito několika málo opatřeními bude vaše používání mobilní aplikace Lidé.cz bezpečné a přinese vám to, po čem toužíte. Nové přátele a možná i zajímavé partnery.

Na závěr můj názor na Lidé.cz
Šéfredaktor fotografií
Lenka S.
Šéfredaktorka Lovino.cz

Mobilní aplikace serveru Lidé.cz je velice jednoduše užitelnou verzí webového serveru, kterou můžete používat prakticky kdekoliv. Díky jednoduchosti uživatelského rozhraní i bezplatné dostupnosti všech služeb je k dispozici široké škále uživatelů a její uživatelská základna je velice široká. V některých směrech lze vysledovat prvky sociální sítě. Platformu tak můžete využít nejen na hledání zajímavých lidí ze svého okolí, ale také k diskuzi nad konkrétními tématy. Za nepříliš šťastné považujeme nemožnost vkládání seznamovacích inzerátů a velké množství profilů, jejichž majitelé již aplikaci dávno nepoužívají.

Nejlepší seznamky
Je stránka užitečná?
Líbí se vám obsah?
13 1

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz