Tinder

Tinder

Mobilní aplikace Tinder se stala synonymem pro moderní způsob flirtování a navazování kontaktů se single lidmi ve vašem okolí. Vsaďte se, že ji na svém chytrém telefonu má nainstalovánu většina vašich nezadaných známých. Více než 50 miliónů celosvětových uživatelů ji řadí k nejoblíbenějším mobilním platformám podporujícím nezávazné randění a hledání přátel. Stačí se zaregistrovat a prohlédnout si profily lidí z vašeho okolí. Ty lze navíc filtrovat podle různých parametrů, díky čemuž celkem rychle získáte přehled o tom, kdo a kdy s vámi může jít na rande. Uděláte první krok?


Naše hodnocení

Cena za výkon: 5/10

Přehlednost profilů: 8/10

Použitelnost aplikace: 9/10

Bezpečnost: 9/10

Uživatelská základna: 9/10

Popularita: 10/10

Pro koho je Tinder?
O Tinder Tato mobilní platforma je zaměřena spíše na mladé uživatele do přibližně 30 let věku. Nabízí vysokou šanci na seznámení prakticky všem, kteří se chtějí zpočátku především bavit. Jednoduše si nainstalujte aplikaci, zaregistrujte se, uveďte několik málo informací o sobě a jděte na to. Nejjednodušším způsobem, jak o sobě dát ostatním vědět, je olajkování jejich profilu. Bezprostředně po registraci se vám totiž začnou ukazovat profily lidí z vašeho okolí. A vy je jednoduše hodnotíte jako při odpovědi na otázku ano/ne. Jestliže někomu ohodnotíte profil pozitivně a on vám hodnocení opětuje, neváhejte příliš dlouho s pozvánkou na rande. Vzhledem k vysokému počtu uživatelů mobilní aplikace Tinder by vás mohl někdo předběhnout. Při častějším používání Tinderu zjistíte, že kladně hodnocené profily lze jednoduše swipnout doprava, naopak ty, které vás nezaujaly posunutím doleva odešlete do propadliště vaší historie. Díky takto jednoduché funkčnosti se vám může jednoduše stát, že se od Tinderu nebudete moci odtrhnout a stanete se na něm závislí.
Výhody a nevýhody
Jednoduchý a snadno dostupný systém s rychlou registrací.
Bezprostředně po registraci se objevují profily lidí z vašeho okolí, které můžete hodnotit a udělovat jim lajky.
Dokonalá platforma pro hledání kamarádů a nezávazný pokec.
Zprostředkuje komunikaci mezi lidmi, kteří by se jinak neměli šanci potkat.
Mobilní seznamovací aplikace Tinder je funkční nástroj pro procvičování komunikačních dovedností a hledání originálních témat k hovoru. Nenásilným způsobem tak bude rozvíjet i vaši kreativitu.
Předností je také velká rozmanitost profilů a uživatelů.
Nové profily nejsou individuálně schvalovány, zaregistrovat se tak může opravdu každý včetně obtěžujících osob a sexuálních loudilů.
Negativem je také poměrně velký počet falešných profilů.
Někteří uživatelé si stěžují na časté padání aplikace a dlouhotrvající načítání profilů.
Při podrobnějším pozorování lze vysledovat nepřesnosti v zobrazování vzdálenosti, které mohou dosahovat až desítek kilometrů.
Aplikace Tinder požaduje až příliš často po svých uživatelích hodnocení její použitelnosti. TO může být v některých případech až otravné.
Nelze navázat komunikaci s každým. Konverzovat lze pouze s uživatelem, kterému jste udělili lajk a on jej opětoval, tedy dosáhli jste shody.
Recenze aplikace Tinder

Mobilní aplikace Tinder je zaměřena především na nezávazný flirt a hledání přátel. Její mechanismus je založen na hodnocení profilů uživatelů opačného pohlaví, než je to vaše, v přiměřené věkové kategorii. V případě nalezení shody se teprve může spustit oboustranná konverzace. Tento mechanismus je poměrně účinným prostředkem proti zneužívání aplikace a vytváření falešných profilů, který se zde vyskytuje poměrně velké množství. Ani on však nezabrání nepříjemným poznámkám některých uživatelů a požadování erotických fotografií. Naštěstí existují na Tinderu nástroje, jak toto chování nahlásit a upozornit na nepříjemného uživatele. Celkově lze hodnotit mobilní aplikaci Tinder jako silně návykovou, od prohlížení a hodnocení profilů se nebudete moci odtrhnout. Díky jednoduchosti ovládání si s jejím používáním poradí opravdu každý. Většinou ji však využívají mladí lidé ve věku od cca 18 do 30 let.

Registrace a přihlašování

Bezprostředně po instalaci aplikace je potřeba se zaregistrovat. To je možné provést prostřednictvím telefonního čísla nebo Facebookového účtu. Jestliže se přihlašujete prostřednictvím telefonního čísla, ujistěte se, že k němu máte přístup, Tinder vám na něj totiž pošle potvrzující registrační kód, který budete muset zadat pro úspěšné dokončení registrace. Následně je potřeba vyplnit některé konkrétní údaje o sobě. Jde především o:

  • Jméno nebo přezdívku.
  • Datum narození (je automaticky zobrazováno).
  • Povolení ke zjištění vaší aktuální polohy.
  • Vzdělání (vybíráte konkrétní školu), případně zaměstnání.
  • Profilovou fotografii.

V případě, že zvolíte registraci přes Facebook, stáhne si Tinder sám data včetně fotografií z vašeho účtu. Stejně tak zjistí jaké a kolik kamarádů máte. Díky tomu jim pak budete moci posílat fotografie zajímavých uživatelů k posouzení.

Uživatelé a psaní zpráv

Aplikace Tinder funguje především na principu hodnocení profilů. Možnost psaní zpráv není bezprostředně po registraci dostupná. Odemkne se až po udělení prvních 5 lajků. Stejným způsobem se odemykají i další funkce, například možnost znovu si prohlédnout profil naposledy hodnoceného uživatele nebo udělení super lajku. Navázat s konkrétním uživatelem konverzaci lze až po potvrzení vzájemné shody. To znamená, že si obě strany musí vzájemně udělit lajk. Vzhledem ke zvýšenému počtu falešných profilů a přítomnosti uživatelů, kteří často požadují obnažené fotky, jsou přítomné dámy poměrně zdrženlivé a obvykle neoslovují samy zajímavé muže. I na Tinderu však existují výjimky.

V některých případech se vám může stát, že při udělování lajků narazíte na limit. Možnost udělovat lajky je totiž omezena určitým počtem na časový interval 12 hodin. Nikde ale bohužel není tento počet uveden a pravděpodobně je určován na základě nějaké formy výpočtu pro každý profil individuálně. Přitom závisí zřejmě nejen na tom, jestli si profily uživatelů před udělením lajku prohlížíte, ale také na tom, zda navážete konverzaci v případě shody.

Hlavní funkce
  • Efektivní propojování mladých lidí, kteří by se za normálních okolností nepotkali.
  • Aplikace zaměřena především na flirt a nezávazné klábosení.
  • Funkce seznamovací platformy Tinder je založena na hodnocení profilů ostatních uživatelů.
  • Ke konverzaci může dojít teprve po potvrzení oboustranné shody.
Bezpečnost

Ihned po vstupu do aplikace a registraci účtu je nový uživatel upozorněn na několik základních bezpečnostních pravidel. V první řadě je potřeba být obezřetný a nerozdávat své osobní údaje všem na potkání. Na druhou stranu by ale každý uživatel mobilní aplikace Tinder měl v tomto ohledu respektovat i práva ostatních.

Na závěr můj názor na Tinder
Šéfredaktor fotografií
Lenka S.
Šéfredaktorka Lovino.cz

Jednoduše použitelná, zábavná a prudce návyková mobilní platforma, která patří ke špičce mezi mobilními seznamovacími aplikacemi. Jejím prostřednictvím lze navázat kontakt s lidmi ze svého okolí, které byste normálně neměli šanci potkat. Tinder je určen zejména k nezávaznému popovídání a poznávání lidí. O tom, zda s některým z uživatelů vyrazíte také na rande, rozhodujete výhradně vy. Tak co? Budete jen hodnotit profily nebo dáte lásce šanci?

Nejlepší seznamky
Je stránka užitečná?
Líbí se vám obsah?
4 1

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz