Vztahy
Ilustrace

Tlačit na pilu se opravdu nevyplácí, zvláště při seznamování

Rodí se vám pomalu hezký vztah, vše je na nejlepší cestě k úspěchu. Ovšem pozor, pokud budete příliš spěchat, možná vůbec neuspějete – a budete se pak sami sebe ptát, co bylo tentokrát špatně. Musíte se pořádně poznat, proč do něčeho chodit po hlavě, když ještě jeden o druhém zase tolik nevíte?

Bylo by to přece bláhové, i když jste možná v zamilovanosti poněkud pokročilejší než ten druhý, musíte v tomto bodu uvažovat s chladnou hlavou. Nakonec, lepší, než někoho vysloveně nutit bude, když protějšek dospěje k názoru, že by s vámi sám chtěl být. Nehaste zbytečně oheň, co se už velmi pěkně rozhořívá…

Čím víc se snažíte, tím menší úspěch přichází

Život je plný paradoxů, a pokud se během seznamovacího procesu snažíte možná až moc, kýžený výsledek bude spíš o něco dál. Je to jako snažit se rychle řezat pilou – ale když se zamyslíte, chvátání je tu spíš kontraproduktivní, protože s lepší technikou zvládnete vše mnohem elegantněji a také skoro bez námahy. Nechte proto raději věci volně plynout, snad každá seznamka zdarma je přeci plná řady dalších nových objevů a když se nepodaří jedno namlouvání, další dostane vzápětí svou šanci. Oheň, který rychle vzplane a prudce plápolá, bohužel také tím dříve vyhasíná…

První rande – aneb zaujmout hned na úvod? Jistě, ale dbejte nepsaných společenských pravidel. Po schůzce se neozývejte hned, nechejte druhému trochu prostoru a nebuďte strojení a upjatí, protože pak byste přinutili protějšek doslova k úprku. A přitom by vůbec nebylo divu, protože některé věci jsou prostě děsivé, když toho druhého ještě vlastně vůbec neznáte.

Seznámení s rodinou také není radno uspěchat

Jaké jsou populární seznamky?

Academic Singles logotype img-responsive
Academic Singles
Hledáte vážný vztah? Uživatelé od věku 25+ let.
Singles 50 logotype img-responsive
Singles 50
Seznamka pro starší uživatele od 40 let. Vážná seznámení.
Divoké rande logotype img-responsive
Divoké rande
Seznamka, kde najdete zejména flirt.

Byť si myslíte, že už po dvou týdnech se znáte dobře a je načase si vzájemně představit své blízké, ještě to určitě nedělejte! Naopak, tlačit na pilu i v tomto ohledu je poměrně zrádné. Seznámení s rodiči je jedna věc, představit dětem nového strýčka nebo tetičku zase druhá. Obě mají jedno společné, když se spletete a po měsíci zjistíte, že to nebyl správný krok, všechno se dá vzít zpátky jen hodně obtížně. Jak to členům rodiny vysvětlíte? Děti jsou hodně citlivé na změny, a i když možná neuvidíte pláč hned, uvnitř duše bude zmatek, který si s sebou ponesou delší dobu. Proto je lepší, když se představuje, až když je doslova a do písmene ruka v rukávu…

Nepřipouštějte si negativní scénáře, strach přece není hned namístě. Hledání chce trpělivost, dost možná přijde na rande někdo, koho si jako partnera nepředstavuje ani v nejhorším snu, jakkoliv se vám profilová fotka zamlouvala – tohle je bohužel úplně jiný člověk! Neplánujte na prvním rande společnou budoucnost a spíš si užívejte atmosféru. Musíte se přece ještě rozmyslet, co bude dál, nebo snad ne?

Co na první rande opravdu spíš nepatří?

Chystáte se sice na výpravu, kde budete možná trochu nervózní, ale to k seznamování už zkrátka patří. První rande není detektivní pátrání a nemusíte se na něj přehnaně připravovat. Pokud například potenciální partner zjistí, že o něm víte až příliš – protože jste se zeptali v práci, kamarádů a tak podobně – bohužel mu to asi nebude vůbec příjemné! Čeho dál se raději vyvarovat?

  • Máte velký zájem. A je to jasné z každé věty nebo pohybu. Ale nechcete být za loudila, že? Pozornost je třeba si zasloužit a rozhodně si uchovejte jistou hrdost, nebude si vás vážit.
  • Mluvíte rychle. Možná až moc, reagujete ještě dřív, než protějšek na rande stihne doříct větu. Ale to je špatně, protože pokud se příliš rozpovídáte, toho druhého prostě utlučete slovy.
  • Upínat se na vztah nemá smysl. Ještě nic ani pořádně nezačalo, tak není důvod k nějakému velkému nadšení nebo naopak panice. Spontánní chování bude pryč a začnete být v křeči.

Na pilu můžete tlačit jen tehdy, když takové jednání přinese ovoce. Z protistrany vidíte, jak daleko můžete zajít – zkušení poznají hodně, méně zkušení alespoň náznaky. Stále byste ale měli postupovat spíše pomalu a platí nepsané pravidlo, že začíná muž. Neberte seznamování zase tak vážně, jednou to prostě statisticky vyjít musí, a pokud nyní neuspějete, za pár dní můžete na další rande, tady přece nemáte žádné mantinely – jste jednou svobodní a nezadaní, vybírejte podle libosti!

Líbil se vám článek?
Děkujeme za Váš hlas
0 0

Autor článku

Autor
Tomáš P.

Seznamky jsem dříve přehlížel, ale našel jsem díky nim svoji životní partnerku. Proto jsem se rozhodl začít psát na blog o seznamkách, abych pomohl i dalším ve hledání partnera.

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz