Jak se k sobě hodí Beran a Blíženci

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?

Beran a Blíženci - Partnerský horoskop

Vzájemné soužití rozlítaného a svobodomyslného blížence a ohnivého, žárlivého berana má velký potenciál a pokud na něm budou oba pracovat, může být dokonce i šťastné.

Neubližovat slovem

Jeden z velkých problémů tohoto vztahu tkví v rozdílu blížencovi rozlítanosti a upovídanosti a beranova sklonu urážet se touze střežit co je jeho. Blíženec mluví hodně a často. A snadno se může stát, že nějakou neopatrně vyslovenou poznámkou berana raní a urazí. Blíženci to tak nemyslí. Prostě rádi žvaní. Ale občas žvaní až moc a mají tendence vyslovovat nepříjemné pravdy. Berani by se měli především naučit nebrat si blížencovi vtípky osobně. A je pak na blížencích, aby se naučili svůj jazyk krotit a neříkali věci, které mohou beranovi vyloženě ublížit. Na druhou stranu se ale blíženec z většiny situací dokáže také skvěle vymluvit a vhodně volenými slovy všechny znovu uklidnit. U většiny lidí to funguje, málokdo odolá blíženci, když se ho snaží usmířit se. Ne tak beran. Tvrdohlavost a neústupnost sama.

Žárlivost ničí vztah

Druhé z obrovských nebezpečí vztahu je blížencův sklon k záletům a beranova žárlivost. Beran žárlí hodně a často. Svobodomyslný blíženec zase nikdy. Jednak tak může snadno střídat partnery a lámat beranovi srdce, ale také může docházet k tomu, že beran čistě z hecu flirtuje se vším okolo a zoufale se snaží z blížence vyrazit alespoň nějakou reakci. Má to nějaké řešení? Žárliví berani mívají tendence snažit se blížence svázat a připoutat k sobě. To ale na svobodu milujícího blížence nefunguje a maximálně ho tak přesvědčí k tomu, že by měl odejít definitivně. Jediným klíčem je, opět, komunikace. Mluvit, mluvit a mluvit. Mluvit spolu a o sobě, jak co kdo vnímá, co mu vadí, co má rád a co by chtěl. Domluvit kompromisy. Beran nebude dělat žárlivé scény a bude věřit blíženci, že ho ten nepodvádí. A ten své slovo doopravdy dodrží.

Nuda? To ne…

Berani i blíženci bývají velmi aktivní. Mají spoustu zájmů a stíhají neskutečné množství věcí. Může se tak stát, že se potkávají jen mezi dveřmi. Měli by si na to dát pozor a nikdy si nezapomenout udělat čas na sebe. Zároveň se ani od jednoho nedá očekávat, že by byl úplně domácí typ. Naopak si budou skvěle rozumět v touze cestovat, sportovat, poznávat nové věci. Ani jeden z nich nemá rád nudu a chce si užít život právě teď a právě tady. Zejména u blíženců je nebezpečí v tom, že je začne partner nudit a oni si začnou hledat povyražení jinde – k záletům ostatně nemají díky své povaze úplně daleko a věrní jsou zejména v případě, že najdou silnou a velkou lásku, která je neomrzí. Berani by si tedy měli se svými drahými povídat, vymýšlet nové a věci a bavit je. A blíženci nesmí být přelétaví a zahodit krásný vztah jen proto, že se zrovna teď trochu nudí.

Neztratit ženskost

Žena – ať už beran nebo blíženec, nebude poslušně sedět doma. Jejich domácnost bývá otevřená a výchova dětí svobodomyslná. Ale proč ne, zrovna těmhle dvěma to může fungovat skvěle. Ženy-berani mívají často dost „mužské“ zájmy. Jsou samostatné, soběstačné a nezávislé. I proto asi potřebují toho druhého, aby je utvrdil v tom, že tím jejich ženskost rozhodně neztrácí.

Komunikovat fér

Výřečnost blížence může být beranovi trnem v oku. Protože mu nestíhá a mívá (třeba i oprávněný) pocit, že blíženec vyhrává hádky tvrdými komunikačními fauly. Anebo zkrátka tím, že mluví tak moc, že berana nepustí ke slovu a ten automaticky prohraje. A jestli beran něco vážně neumí, tak neumí prohrávat.

Respekt a komunikace

Když budou oba na vztahu pracovat, může ovšem jít o vpravdě idylické soužití. Problémy se mu nevyhnou – ty se ostatně nevyhnou žádnému vztahu. Ale společnou komunikací a respektem jdou všechny nesnáze snadno překonat. A soužití blížence a berana může být jedno z nejidyličtějších vůbec.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz