Znamení panny

Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?

Charakteristika znamení

Puntíčkářství

Pravděpodobně všeříkající charakteristika Panny. Tito lidé bývají pečliví, puntíčkářští a exaktní. Nadevše si cení pořádku a jsou ho schopní velmi metodicky udržovat. Děti narozené ve znamení Panny poznáte už jen tím, že si budou rády a často uklízet pracovní stůl – zatímco jejich sourozenec bude mít v pokoji výbuch a nepořádek, část pokoje patřící Panně bude pečlivě uklizená a srovnaná. Panny zkrátka potřebují vědět kde co je. Chtějí mít o všem přehled. Doma je tedy Panna velmi úzkostlivá a pečující o domácnost. Problém ale je, že často bývá až pedantská a od partnera vyžaduje stejný přístup k věci. Což zejména rozlítaná a chaotická znamení absolutně nezvládají.

Logika

Jejich myšlení je stejně exaktní a přesné jako jejich životní prostor. Panny jsou absolutně logické, řídí se svou hlavou, vyvozují přesné závěry, chovají se tak, aby každý svůj krok mohly několikrát zvážit. Absolutně nejednají impulsivně, nepoddávají se citům. Naopak se může zdát, že jsou až přespříliš chladné. Nemusí tomu být tak. V Panně to může vřít emocemi, může se zmítat vášní a city, ale navenek nikdy nedá nic najevo. Raději by zemřela, než by vyjevila, že se zmítá pochybnostmi a emocemi. Toto se projevuje i ve vztahu. Panny nikdy, nikdy nepodléhají aktuálním citovým rozpoložením, nevrhají se do vztahů bezhlavě. Vše si pečlivě promýšlejí a sňatky z rozumu nejsou výjimkou. Pokud si ale dokážete získat lásku Panny, vyhodnotí-li Panna že jste pro ni vhodný partner, dostanete oddaného a nadevše věrného partnera, který při Vás bude stát doslova už napořád. Panny se tedy mohou zdát chladné a neosobní. Záleží ovšem na tom, jak blízko si Vás k sobě pustí. Pokud k nim proniknete opravdu hluboko, možná budete překvapeni silou citů, které přede všemi ostatními pečlivě skrývají. Sami sebe zkrátka odhalují jen opatrně a jen nakratičko. Zastihnout Pannu při něčem takovém je velmi intimní a vzácné.

Kritika

Panny a kritika je obrovské téma. Zásady jsou prakticky dvě: 1. Panna ráda a hodně kritizuje. Dokáže být až neskutečně pedantská, nenechá na Vás nit suchou. Pokud má špatnou náladu nebo se vztah nachází v obtížné fázi, je Panna neustálou kritikou Vaší osoby nesmírně nepříjemná. Vadí jí pak všechno a všichni. 2. Pokus kritizovat Pannu je odsouzen k ničivému nezdaru. Panny nesnáší kritizování vlastní osoby, nesou ho nesmírně špatně. Kdo by se pokusil kritizovat je, tvrdě narazí. Panny si samy za sebou velmi stojí a kritika je zbavuje pevné půdy pod nohama. Začnou si pak být nejistí sebou samým a pokud kritika prorazí jejich obranu a smete je, stávají se depresivními a zlomenými. Pannu je nutno kritizovat velmi opatrně a zlehka, nemá smysl snažit se ji „ukřičet“. Maximálně Pannu naprosto zničíte. Milujete-li Pannu, připravte se na to, že toto může činit ve vztahu poněkud problémy. Snažte se být tolerantní a nastavit si zásady konverzace tak, aby byla pro obě strany vyhovující.

Pravidla

Panna dodržuje pravidla. Slíbí-li něco, položí život za to, aby dané splnila. Nikdy nechodí na červenou, příčí se jí představa podvodu. Dá se na ní absolutně spolehnout. Nemá smysl snažit se Panny přinutit k podvodu nebo i jen nevinnému porušení něčeho daného. Panna to zkrátka kategoricky odmítne a pokud Panna něco odmítne, nic na světě ji nedonutí dotyčnou věc udělat. Zároveň Panny bývají skvělými pracovníky. Díky sklonu k perfekcionismu odvádí exaktní a dokonalou práci. Není je třeba kontrolovat a můžete si být jistí, že nehrozí, že by Panny nějakou práci odflákly. Ony to ani neumí, mají nutkavou potřebu odvádět vždy to nejlepší, jedno, jestli je práce baví nebo naplňuje. Nedokázaly by odevzdat polovičatě udělaný úkol. Běda však, pokusíte-li se její práci ztrhat. Veškeré výtky směřujte nanejvýš opatrně, jinak ji absolutně zdeptáte, a ještě se s Vámi Panna pohádá a práskne dveřmi. Za dokonale provedený úkol zkrátka vyžaduje náležité ocenění a pochvalu.

Realisté

Panny jsou absolutními realisty, kteří stojí nohama pevně na zemi. Nemají přehnané síle, očekávání a touhy. Přesně ví, co mohou od života čekat a přesně to také dělají. Nejsou idealisté, naopak jsou velice, velice praktičtí. Pokud jdete na expedici do Amazonské džungle, Pannu zkrátka chcete mít s sebou. Nejen že dokonale naplánuje cestu, a zařídí vše potřebné, ale můžete se vsadit, že vezme i všechno, co bude potřeba a až bude celá družina umírat žízní, bude to právě Panna, která se vytasí s náhradní lahví vody, kterou prozíravě sbalila. Není to však tak, že by Panny neměly sny, mají je jdou za nimi. Ale přitom si uvědomují vše okolo a prozíravě odhadují, co bude nejlepší.

Klid

Panny jsou klidnými správci rodinného krbu. Nevyvolávají hádky, nereagují impulsivně a nejsou konfliktní. Naopak si doslova zakládají na svém zdravém úsudku, tom, že vždy dokáží zachovat chladnou hlavu a své vyrovnanosti. Nikam se nevrhají, jsou vždy rády informovány a jednají až na základě logického uvážení.

Dokonalost

Panny touží po dokonalosti, a to i u vztahu. Dokáží být v tomto až kruté – pokud bude mít Panna dojem, že vztah není zdravý a vhodný, ukončí ho, i kdyby měla zemřít žalem. Kvůli touze po dokonalosti bojují s neustálým pocitem nedostatečnosti a méněcennosti – ač to tak nevypadá, Panny si zoufale nevěří. A ačkoliv si o to nikdy neřeknou, strašlivě touží po pochvale, pozornosti a po světle reflektorů. Ale musí to k ním přijít samo, Panny se nikdy „nesníží“ k tomu, aby žadonily o pozornost. Podaří-li se Panně překonat vlastní stín a začít si věřit, jsou to okouzlující, silné a spokojené bytosti, plné optimismu a vyrovnanosti.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz