Znamení leva

Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?

Charakteristika znamení

Pozornost

Lvi k životu esenciálně potřebují dostatek pozornosti. Jako každá kočka se Lev zkrátka rád vyhřívá na sluníčku – v paprscích obdivu, ocenění a pozornosti. Žijete-li se Lvem, je velmi důležité dávat na toto pozor a Lva dostatečně chválit. Povedlo se mu něco? Vyjádřete to, pochvalte ho. Lev potřebuje mít pocit, že mu věnujete plnou pozornost, že Vám na něm záleží. Naprosto suverénně ho zničíte právě nevšímavostí. Pokud ho budete ignorovat a nebudete mu dávat jeho „odměny“ v podobě pochval a vyznání lásky, začne chřadnout, být nevrlý a dřív nebo později odejde. Lvi jsou také rádi ve středu pozornosti ve společnosti a na večírcích. Potřebují pocit, že se na ně upírají oči všech.

Vlastní síla

Další z věcí, která Lva charakterizuje je potřeba dokazování si vlastní síly a jedinečnosti. Lvi jsou často poměrně přehnaně sebevědomí. Rádi se porovnávají s druhými (zejména vychází-li z toho Lev pozitivně) a dávají na odiv své úspěchy. Ale pozor, rozhodně to neznamená, že by se chlubili cizím peřím (to nesnáší) nebo si pozornost vynucovali úskoky a lží. Lvi jsou zásadně čestní a málokdy si o pozornost vyloženě řeknou. Spíše tak nějak bezděčně hází vějičky – a doufají, že se někdo chytne. Uslyší-li chválu, dokáží celí roztát a Vy pak máte šanci na vlastní oči spatřit absolutně, naprosto šťastného člověka.

Vůdce

Lvi jsou od přírody vůdčí osobnosti. Bývají silní, charismatičtí a s neobyčejnými organizačními schopnostmi. Díky přirozené soutěživosti také pravidelně dosahují na vysoké posty. Rádi se vyrovnávají s překážkami a překonávají nepřízně osudu. Vyhrají-li, dodá jim to skvělý pocit. Mívají přirozenou autoritu, a právě lvi jsou těmi, za kterými byste šli do války. Jsou nesmírně organizačně schopní a nehrozí (jako třeba u Střelců) že „opomenou pár maličkostí“. Lvi se také nejsou často schopni smířit s druhým místem. Pokud jim konkurence šlape na paty, jsou schopni vybičovat se k nesmírným, heroickým výkonům a překonat všechny možnosti i očekávání. V honbě za svým cílem jsou přímí a cílevědomí. Nikdo je nemůže nařknout ze zbabělosti nebo toho, že by se zalekli překážek. Pokud ovšem Lev uznání nedostane, nebo daleko hůře má-li dojem, že byl neprávem „vyšoupnut“ ze hry, nespravedlivě sesazen ze stupně vítězů, stává se zahořklým, cynickým a popudlivým.

Kritika

Lvi a kritika, to je ožehavé téma. Obecně se dá říct, že Lvi snáší kritiku velmi, velmi špatně. Až tak, že občas mohou být naprosto nepřístupni argumentům. Nejlepším receptem „jak na ně“ je proto konstruktivní kritika spojená s pochvalou. Oceňte je, pak nadhoďte kritiku, rozveďte ji tak, aby byla naprosto logicky podložená a navrhněte řešení. Špatně lvi snáší i podceňování. „To nedokážeš“ neznají. Pokud je chcete k něčemu vyhecovat, je právě toto ta správná cesta. Ale pozor, nic se nesmí přehánět, pamatujte, že Lvi esenciálně potřebují obdiv, musí být u Vás na prvním místě. Dostanou-li dojem, že ztrácí, nesou to nesmírně špatně.

Těsné vztahy

Lvi udržují velmi těsné vztahy, „hájí si svou smečku“. Získáte-li lásku Lva, získáte i veškerou sílu jeho osobnosti a jistotu, že si Vás bude hájit a hlídat, jak jen to půjde a bude-li to nutné, bude se za Vás rvát na život a na smrt. Lvi velmi rádi mají dojem, že ovlivňují osudy jiných, že na nich ostatní nějakým způsobem závisí. Souvisí to i tím, že zejména muži, zároveň tak trochu potřebují, aby na nich partnerka „visela“. Aby na nich byla závislá, oni pro ni byli pevným sloupem a oporou. Chcete-li Lvu udělat radost, dejte mu pocítit, jak moc ho potřebujete. Trochu ukažte, jak na něm závisíte. Ženy – Lvice ale naproti tomu nesnáší slabochy. Ty potřebují, aby je někdo „zkrotil“, touží po muži, který jim bude imponovat a dokáže je svázat neviditelnými pouty lásky, které Lvice ani nebude chtít zpřetrhat…

Přehnaná očekávání

Problémem Lvů bývají přehnaná očekávání – od sebe i od ostatních. Často se jim lidé okolo zdají neschopní, jsou popuzeni jejich pomalostí, nedostatečnou šikovností nebo nechápavostí. Proto potřebují partnerka, který jim bude v lecčems imponovat a dokáže s nimi držet krok. Musí je zkrátka zaujmout. Nemožné mají Lvi tendence očekávat i od sebe – nakládají si toho příliš a pak se, po heroickém boji, nakonec hroutí. Milujete-li Lva, musíte se naučit jemnému umění mírnit tyto jeho tendence. Zároveň ale Lvi mívají ve zvyku očekávat od ostatních to samé co od sebe – přímost, morální kvality, čest a otevřenost. Automaticky počítají s tím, že všichni okolo jsou stejní. A právě díky jejich bezmezné víře, kdy si ani nepřipustí, že by to mohlo být jinak, se tak často, nakolik je to zvláštní, opravdu děje. Svět Lva je přímý, bez nástrah a intrik. Nerozumí manipulaci a úskokům, spory raději řeší přímo (třeba i dost vyhroceně) než aby se snižovali k něčemu méně zjevnému. Pokud s vámi Lev není spokojen, dá vám to najevo vždy přímo (a ne vždy úplně příjemně). Nikdy nebude pomlouvat za zády. Vře řeší ihned a dává si pozor na to, aby jeho jednání bylo čestné a rytířské.

Samostatnost

Lvi bývají velmi samostatní a občas bývají před svými vrstevníky až příliš vepředu. Zejména u dětí je do dobře pozorovatelné. Jsou rychlí a mají tendence hnát se za svým cílem a úspěchem vstříct všem nesnázím. Možná by se dalo čekat, že takové děti budou mezi svými spolužáky neoblíbené, ale opak bývá pravdou. Lvi mají až neuvěřitelnou schopnost vycházet s lidmi a často naopak bývají vůdci kolektivu. Lvi oceňují luxus a vysokou životní úroveň. Málokdy žádají o pomoc, jsou na to zkrátka příliš hrdí. Bývají dobrými diplomaty, díky svému daru vyjít s každým a vůdcovským schopnostem jsou i skvělými nadřízenými.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz