Znamení raka

Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?

Charakteristika znamení

Empatie

Jako většina vodních znamení, i Raci jsou vysoce empatičtí. Rozumí lidem a často bývají „zpovědními vrbami“. Umí naslouchat a není neobvyklé, že daleko raději poslouchají ostatní, než že by sami mluvili. Díky tomuto bývají skvělými psychology, ale pozor, tohle vše nese velká rizika. Když si totiž nedají pozor a příliš se do problémů ostatních ponoří, zjistí, že jsou frustrovaní, vyhořelí a nadobro zoufalí ze všeho toho zla, co se druhým děje. Raci by se tedy měli především naučit držet si odstup. A dokázat říct ne – ovšem asertivita naprosto není vlastností, která by Rakům cokoliv říkala.

Pravda

Jako všechny citlivé bytosti, i Raci jsou ve své podstatě nebojovní – mohou působit až zakřiknutě. Toto se mění za dvou okolností. Pokud bojují za své blízké nebo za něco, čemu opravdu věří. Raci se vždy zastávají slabších a dokážou být ve svém spravedlivém hněvu děsiví. Každý by si měl dvakrát rozmyslet, než se pokusí udělat něco špatného osobě, kterou Rak miluje. Ale pozor, Raci nejsou vůdci a bojovníci. To, že nadevše vyznávají to, co je správné, neznamená, že budou kázat davům. Pravděpodobně budou stát někde v rohu a myslet si svoje. Raci málokdy vlastní názor projevují, a proto je i velmi potěší, když ho někdo respektuje a dočkají se uznání.

Mezilidské vztahy

Rodina je pro Raky základem života. Nadevše ji milují a cení si mezilidských vztahů. Stejně tak jim je svatý domov. Ženy občas bývají typické „hospodyňky“ – baví je starat se o „rodinný krb“, zvelebovat domov a starat se o děti. Muži zase bývají dost usedlí a ke štěstí jim stačí spokojená domácnost. Raci jsou jedny z nejvěrnějších znamení. Tím, že jim tolik záleží na domově (a přiznejme si to, často také bývají poněkud pohodlní) na žádné zálety ani nepomyslí. Dokud je mezi partnery láska, budou spolu věrně a neochvějně, Láska je pro Raky hlavním životním vodítkem. Problém tedy nastává, pokud je doma „dusno“, pokud si s partnerem přestávají rozumět. To je ničí a nevěra se může jevit jako východisko ze situace a naplnění bytostné potřeby lásky. Zároveň mají často problémy s romantickými sny. A pak se jen sami trápí a vyčítají si, že myslí na někoho jiného než milovaného partnera. Raci jsou zkrátka občas až příliš zasnění a příliš citoví, není na škodu, když se pokusí přeci jen do všeho toho citu vnést i trochu chladného rozumu. Raky zkrátka často více než mozek vede srdce. Ale kdo získá Rakovo přátelství, získal toho nejvěrnějšího a nejobětavějšího přítele na celý život. Naopak špatně Raci snáší citově chladné lidi, nerozumí si s těmi, kdo myslí „analyticky“.

Tradice

Raci milují tradice. Bývají velkými konzervativci a není neobvyklé, že trvají na dodržování nejrůznějších svátečních tradic, které dělali v dětství, i v dospělosti. Pro děti – Raky je zjištění, že Ježíšek neexistuje doopravdovou katastrofou, a i jako dospělí (a bez dětí) trvají na tom, aby doma byl na každé Vánoce stromeček a dávaly se dárky. Raci jsou tradicionalisté i ve vztahu. Potrpí si na romantiku, skládají básně, darují prstýnky. A zakládají si na fyzické blízkosti a mazlení.

Změny

Změny a Raci, to příliš nejde dohromady. Raci se jim zoufale brání, nechtějí se měnit a děsí se toho, jak rychle se mění svět okolo nich. Mají rádi svůj rytmus a jakékoliv vybočení z komfortní zony nesou relativně těžce. Raci také bývají velkými požitkáři. Milují dobré jídlo, hudbu a umění. Touhu po dobrodružství u nich tedy nečekejte. A hledáte.li partnera, se kterým budete moci projít Amazonskou džunglí, Rak to určitě nebude. Nenuťte Raky měnit se, ponesou to špatně.

Zodpovědné hospodaření

Raci jsou velkými šetřílky. Již v dětství si vytvoří zodpovědný vztah k penězům. Nerozhazují a vždy si nechávají finanční rezervu. Díky tomu málokdy upadají do dluhů. Raději si na vysněné bydlení několik let počkají, než aby si brali hypotéku.

Váhavost

Jeden krok vpřed a tři kroky vzad, to je Rak. Všechno si promýšlí, váhá. Absolutně není rozhodný, neustále se zmítá v pochybnostech, jestli to, co se chystá udělat je opravdu nejlepší možné a jestli nedělá chybu. Raci si nevěří a nejsou přímočaří. Jejich vlastní pochybnosti je dokážou neuvěřitelně zdržovat. Řešení nepříjemností a důležitá rozhodnutí má tendence odkládat a odkládat a odkládat, doufaje, že se mu tím rozhodování zjednoduší.

Náladovost

Tím, že jsou Raci ovládáni city také mají sklony k častému střídání nálad. Když depkaří, hroutí se jim svět. Proto si často vybírají za partnery silné osobnosti, které pro ně budou oporou a které Raky v těch těžších chvílích podpoří (a ušetří je rozhodování). Raci také mají tendence utápět se v sebevýčitkách. Každé své špatné rozhodnutí si donekonečna opakovat a sypat si popel na hlavu. Pokud milujete Raka, musíte se s tím nějak smířit – anebo lépe, pomoci Rakovi, aby se naučil cenit si sám sebe. Raci se také snadno nechají ranit. Nemstí se, nekopou kolem sebe. Stáhnou se do svého krunýře plného sebelítosti.

Jak již bylo řečeno, Raci bývají rodinnými typy. Jsou něžní, citliví a pozorní. Kdo si vybere za životního partnera Raka, sice nezažije žádné velké vzrušení a dobrodružství, ale zato bude mít skvělou, fungující a láskyplnou rodinu a vždy hřejivý rodinný krb. Často bývají plní romantických snů, přání a tužeb a pak jsou zaskočení a smutní, že se jim sny hroutí a neplní. Nejsou úplně z nejpraktičtějších znamení, ale s penězi to zase umí skvěle.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz