Znamení střelce

Střelec
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Jako u všech ohnivých znamení, i život se Střelcem je jedna velká, divoká jízda. Střelci, a to je pravděpodobně jejich určující a nejdůležitější charakteristika, zkrátka nesnášejí nudu a stereotyp. A proto jsou ochotní udělat téměř cokoliv, aby se tomu vyhnuli. A jaké další věci a vlastnosti Střelce charakterizují?

Charakteristika znamení

Svoboda

Střelec k životu nutně potřebuje svobodu. Svažte ho a on vám buď klec rozbije a uletí, nebo v ní bude sedět a chřadnout, až se zlomí docela. Proto i soužití s ním je poměrně komplikované. Není to tak, v žádném případě to není možné tvrdit, že by Střelci byli od přírody nevěrníci a přelétavci. Ano, bude se mezi nimi vyskytovat více „dobrodruhů“ a těch, kteří vyhledávají vztahy na jednu noc. Střelci dokáží být okouzlující, pozorní a dechberoucí milenci. A ráno odejít, jen vůně jejich parfému zůstane ve dveřích a vy už je nikdy neuvidíte. Ani na ně nikdy nezapomenete. Ale zároveň umí být i velice věrní. Pokud získáte lásku Střelce, pokud se k vám Střelec nechá dobrovolně připoutat, můžete si být jistí, že s vámi půjde až na kraj světa a bude při vás stát v dobrém i zlém. To důležité ale je, že se je nesmíte snažit svazovat. Střelci to nesnáší. Proto jsou sepjaté, pravidly svázané vztahy, žárlivost a dohled to, co Střelce suverénně zničí a donutí je odejít. Milujete-li Střelce, nesvazujte ho. Věřte v jeho lásku a věrnost, nezavazujte si ho sliby a pravidly. Dovolte mu svobodu a on vám snese modré z nebe.

Nesnáší stereotyp

Je-li dále něco, se Střelce absolutně ničí, je to stereotyp. Hlavně, hlavně nebuďte nudní! Vymýšlejte aktivity, bavte je. Bude-li se s Vámi Střelec nudit, zničí ho to. Stejně tak mají Střelci rádi adrenalinové sporty (či sporty obecně – často to bývají sportovní špičky nebo alespoň vášniví rekreační sportovci). A hlavně, milují hry. Střelci jsou v něčem jako děti – potřebují se bavit a zabavit. Mají rádi společnost a společnost má ráda je. Hrajte s nimi, vymýšlejte jim pobavení. Uvidíte, že Střelci umí být velmi vděčnými hráči. Nudu nesnáší také v práci. Proto je téměř nemožné udržet ho na pozici, která ho nebaví. Střelec raději odejde z dobře placeného místa a bude se živit hraním na ulici, nebude-li ho práce bavit. A že neví, jak se uživí? Ale kdeže, Střelci jsou někdy až nesnesitelní sluníčkáři přesvědčení o tom, že budoucnost bude růžová. Jaká jiná by také byla?

Bavič

Bavič publika, ten, který dokáže vést společenský život a lehce, přirozeně okouzlovat davy, to je Střelec. Většinou si ani neuvědomuje že to dělá. Ale kombinace jeho nezdolného, přirozeného optimistu, obrovské životní energie, kterou oplývají všichni Střelci a velkých, idealistických cílů je zkrátka neodolatelná. Střelec je někdo, za kým byste šli do války – jediný jeho problém je, že zapomíná na „maličkosti“ a „nedůležité drobnosti“, jak bude řečeno dále, a může se tsak snadno stát, že se Střelec ocitne se svou armádou na kraji moře, aniž by ho ani na vteřinu napadlo, že nemá jedinou loď a netuší, jak vojáky dostane na druhou stranu…

Idealismus

Vyskytuje se va vašem okolí člověk s jasnýma očima, který má neustále hlavu plnou plánů a cílů? Někdo, kdo touží změnit celý svět a je přesvědčený o tom, že to dokáže? Pak to je jistě Střelec. Střelci bývají idealisté, kteří si staví neskutečné vzdušné zámky, jsou plni nápadů a ideí. A víte co je na tom nejzvláštnější? Že Střelci to dokáží. Tím, že svým nereálným snům bezmezně věří jsou často schopní je opravdu zrealizovat. Jediný problém je dotažení – Střelci často nechávají věci nedokončené, nedotáhnou je do konce. Zkrátka je celá věc přestane bavit, a tak jdou jinam. Problémem také je, že Střelci mají tendence upírat zrak do dálky – a přehlédnout, co je přímo před nimi. Proto ideálním společníkem – ať už partnerem, sourozencem nebo kamarádem Střelce je někdo, kdo dokáže vnímat tyhle „nepodstatné detaily“ a upozornit Střelce, že se řítí do průšvihu. Střelci milují pravdu a nadevše ji uznávají, Jsou schopni jít míle a míle za pochopením pravdy, jsou nesmírně zvědaví a zvídaví, touží pochopit, poznat a pochopit. Bývají velmi silní ve víře – věří-li něčemu. Pokud se zkrátka někam zaměří, jsou schopní vrhnout se tam s veškerou svou energií a bořit hradby za zvuku jasných trubek.

Naivita

Jejich optimismus a životní energie se často snoubí s naivitou – a Střelci se stávají oběťmi manipulátorů, podvodníků a lhářů. Tím, že Střelci neumí lhát (a většinou je ani nenapadne, že by to mohli udělat) a jsou zásadně férovými hráči, automaticky počítají s tím, že by ani nikdo jiný nepodváděl. A pak se dočkávají ošklivých překvapení. Nejvíce ze všeho Střelci odsuzují zradu. Tu nesnáší a zradíte-li Střelce, v jeho očích jste jednou a provždy definitivně skončili. Zlomení, nešťastní a zrazení Střelci se naopak mohou měnit v kruté manipulátory, kteří využívají svého přirozeného charisma jen k vlastním cílům, ztrácejíc nesobeckost, Střelcům tak blízkou.

Netaktnost

Co na srdci to na jazyku a dříve střílí, než míří. To jsou přesně Střelci. Proto se často stávají strůjci obrovských společenských faux pas, když bezhlavě udělají něco, aniž by o tom přemýšleli. Střelci jsou impulzivní a rychlí v jednání. A co se týče společenského taktu absolutní kopyta. Jen Střelec dokáže při pokusu o složení poklony urazit všechny okolo a ještě se tomu strašně divit, protože on to tak přece nemyslel. Ne, Střelci to nikdy nemyslí zle, jsou od přírody dobrosrdeční, nenávidí lži a pomluvy jsou jim cizí. Jen prostě mají dar říkat v nesprávný čas nesprávné věci. Při řeči také často zuřivě gestikulují (jsou totiž tak nadšení, plní energie pro svůj idealistický cíl, že doslova mají potřebu vyjádřit, sdělit ho posluchačům co nejlépe – tedy i mohutnými gesty).

Tolerantnost

Střelci bývají otevření „pro každou špatnost“, nesmírně tolerantní a řídící se heslem, které je jim svaté nade vše – žij a nech žít. V praxi to znamená i to, že v sexu bývají velmi odvážní, touží zkoušet nové věci a nic jim není zapovězeno. Touží vyzkoušet všechno, nic není špatné. Vyzkouší to třeba jen jednou a pak už to nikdy nezopakují, ale poprvé se nebrání ničemu. Střelci nemají předsudky.

Lidé narození ve znamení Střelce jsou také velmi empatičtí a často myslí více na druhé – než na sebe. Ačkoliv se to nemusí tak zdát – okolí vidí jen velké plány Střelců a neuvědomuje si, že všechno, co Střelec dělá, dělá pro ostatní.

Střelce je lehké milovat, ale není jednoduché s nimi žít. Potřebují otevřené, tolerantní partnery, kteří jim dají dostatek volnosti a nikdy s nimi nepocítí nudu. Žít se Střelcem je jako pohybovat se kolem absolutně chaoticky se pohybující kuše – nikdy nevíte, kam a s jakou silou vystřelí. Ale možná i to je na nich tak přitažlivé.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz