Znamení vodnáře

Vodnář
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Typický samorost, který ani tak nejde proti proudu, jako ho spíše volně křižuje. Vodnáři jsou zkrátka originální, pokrokoví a sví. A co dalšího je vystihuje?

Charakteristika znamení

Originalita

To je asi to, co Vodnáře definuje nejvíce. Oni se totiž absolutně neřídí davem. Všechno si dělají podle sebe a nenechají se ovlivnit míněním ostatních. Často mají hodně uvolněný a neobvyklý životní styl, není neobvyklé, že se stanou vegany, „eko“, bydlí ve slaměných domečcích a oblečení si šijí sami z přírodních materiálů. Obecně mají k přírodě hodně blízko a k životu ji potřebují. Ale pozor, originalita Vodnářů není „vynucená“, nejde o pózu. Oni to tak doopravdy cítí. Nesnaží se jít proti davu plánovitě. Prostě to tak vždycky vyjde. Vodnáři také nikdy nehodnotí druhé podle prvního dojmu. Snaží se naopak proniknout až k jejich nitru a soudit rozvážně.

Volnomyšlenkářství

Vodnáři jsou absolutně tolerantní. Řídí se pořekadlem „žít a nechat žít“. Jsou mírumilovní a spíše tišší, na okolí mohou působit trochu „vyšinutě“. Často se zajímají o sociální problémy a bývají filantropové. Nesnáší nespravedlnost, zoufale proti ni bojují a jsou schopní se za právo postavit až se sebezničující vášní. Zároveň mají myšlenky absolutně rozlítané, rychlé a nelogické. Časti střídají zájmy, myšlenky jim lítají od jedné věci k druhé a u žádné se příliš nezdrží. Díky tomu ale často bývají před ostatní o krok napřed – jsou to vizionáři, kteří přicházejí s převratnými nápady a názory. Díky tomu jsou často bohužel okolní společností nepochopení – zkrátka to trvá, než jejich čas „dozraje“ a ostatní přijmou to, co Vodnáři ví už dávno. Zároveň mají touhu šířit poznání, dychtí po pochopení, po informacích a nadšeně je reprodukují dál. Na vše se dívají z odstupu a objektivního nadhledu, problém se snaží pochopit ze všech stran.

Svoboda

Vodnáři milují svobodu a přátelství, k životu ji potřebují a nadevše si jí cení. Ale pozor, není to jako u Střelců, kteří svobodu vyznávají „programově“ a bojí se svázání – Vodnáře ani svázat nejde. Jejich imaginace a osobnost je tak rozlítaná, že ji není schopné uchopit ani omezit. Vodnáři zkrátka žijí velkou část života ve své vlastní hlavě. Nevydrží dlouho na jednom místě a jsou nestálí – doma neustálé přemýšlí o tom, jaké to bude na dovolené a tam pak zase dumají, že by se už vrátili zpátky. Tím, že nechávají druhému volnost žít jak chce, také volnost očekávají. Dopřejte jim ji.

Idealismus

Vodnáři jsou klasickými „mučedníky“. Jsou to idealisté, schopní za svou pravdu do krve bojovat a umírat. Vodnáři mají spoustu plánů a cílů, které chtějí zrealizovat. Bohužel jsou ale tak rozlítaní, že o svých velkolepých plánech jen mluví, aniž by je kdy zrealizovali. Jsou to klasičtí snílci, kteří vám budou celý večer nadšeně vyprávět o plánech, které mají se zahradou, ta ale stejně bude i za pět let pořád stejná. Vodnáři nejsou úplně praktičtí – a často kvůli tomu mají problémy. I proto k sobě potřebují někoho, kdo bude stát nohama na zemi a nebude se tolik vznášet v oblacích, jak mají Vodnáři jako vzdušné znamení ve zvyku. Snaží se zkrátka zlepšit a spasit celý svět. Ale kvůli tomu už přehlíží některé „drobnosti“ všedního dne. Jeho ideálem být tím tvůrčím géniem a mít tým lidí, kteří budou jeho nápady dotahovat, udržovat a starat se o ně. Ale pozor, idealismus neznamená, že by se Vodnáři šli bít do první řady. Spíše budou dumat nad knihami a psát dlouhé spisy o filozofii života. Mívají silné morální cítění a zásady. Díky tomu všemu bývají často umělci, vědci, přírodovědci nebo filozofové.

Byrokracie a jednotvárnost

Vodnáře absolutně ničí jednotvárná, suchá práce, byrokracie a pokrytectví. Fyzicky tím trpí. Proto většinou nenajdou uplatnění na místech úředníků apod. a hledají seberealizaci spíše v uměleckých oborech. Zkrátka a dobře, pokud žijete s Vodnářem, připravte se na to, že rodinný rozpočet a „papírování“ budete vyřizovat vy. Vodnáři také nesnáší přesně stanovené termíny a deadline. Rád si nechává otevřená zadní vrátka a únikové cesty. Nemá smysl snažit se Vodnáře nutit do rutinní práce. Bude od ní tak často v myšlenkách odbíhat, že ji stejně udělá pozdě a špatně. Nesnažte se zkrátka Vodnáře změnit. Sami se mění tak rychle, že by ten stav ani netrval dlouho.

Tajemství

Vodnáři milují tajemství a rádi je odhalují a objevují. I proto ta fascinace přírodou případně technikou. Touží po poznání, něco nezvyklého, neznámého je láká a vzrušuje. I ve vztahu a při randění u Vodnáře zabodujete s něčím neobvyklým, nekonvenčním. Rádi experimentují a vztah s nimi je proto všechno jen ne obyčejný nudný. Ale zároveň neobyčejní a v žádném případě ne nudní musíte být i vy. Překvapte Vodnáře. A uvidíte, že on to ocení a překvapí Vás ještě desetkrát víc. Milují hluboké, naplněné city a vášně, fascinuje je láska a oduševnělost. Kdo se ale pokusí něco předstírat, nejen že ho Vodnáři okamžitě prokouknou, ale naprosto a definitivně v jejich očích klesne a ztratí. Vodnáři často bývají nábožensky založení, vzhlíží k něčemu vyššímu.

Je jednoduché zamilovat se do Vodnáře a jeho fantaskního světa, ale není už tak snadné s Vodnářem vydržet a dokázat se o něj v těch praktických věcech postarat. Odměnou je ale barevný, rozmanitý a zábavný svět s někým, kdo dokáže milovat plnou silou své oduševnělé osobnosti a dát lásku náležitě najevo. Vodnáři jsou etičtí, humanističtí, milují spravedlnost a jsou ochotni se pro ni obětovat. Ale rozhodně to nejsou rození bojovníci nebo vůdci davů. Obecná se jedná o jedno z nejzvláštnějších a nejhůře uchopitelných a popsatelných znamení zvěrokruhu. Vodnáři jsou zkrátka výjimeční a originální bytosti. Není lehké je milovat, ale kdo to dokáže, ten zažije něco neskutečně krásného.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz