Znamení štíra

Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Charakteristika znamení

Navenek

Jak již bylo řečeno výše, Štíři mohou budit dojem až rozpolcené osobnosti. Chovají se úplně jinak, než jak se cítí a dokáží být skvělými herci. Jací jsou tedy Štíři navenek? Většinou chladní, své city nedávají příliš najevo. Jsou jako voda – jejímž znamením jsou – všechny nešvary se přes ně zdánlivě přelijí, aniž by jim ublížili. Štíři bývají ve společnosti nenápadní, většinou se drží spíše ve stínu a nedávají příliš znát, co si o věci myslí. Je obtížné je vyvést z míry nebo ranit tak, aby dali na sobě něco znát. Působí spíše pasivně, jsou nenápadní a neradi vystupují. Bývají klidní a chladnokrevní, jen tak se nerozzuří.

Uvnitř

Že jsou Štíři navenek chladní? Tak uvnitř to rozhodně neplatí. Každý Štír ve svém nitru skrývá emoce, vážně a touhy, jejichž intenzita každého, kdo nedohlédne dál než za klidný zevnějšek, šokuje. Toto znamení je schopno neskutečně silné a vášnivé lásky. Je velmi vznětlivé a dokáže planout hněvem, aniž na sobě nechal cokoliv znát. Zkrátka v sobě skrývají neuvěřitelné množství energie a když ta jednou vytryskne na povrch, nestačí se okolí divit!

Pomsta

Štíři a pomsta, to je kapitola sama o sobě. Staré křivdy a zranění, ačkoliv to na sobě nedají znát, pečlivě uzavřou v sobě a nikdy, nikdy na ně nezapomínají. Dokáží čekat věky a pak se ve vhodném okamžiku pomstít. Zradit Štíra je ta nejhloupější věc, kterou vůbec můžete udělat. Ačkoliv s dotyčným to na venek ani nehne, můžete se vsadit, že vám to nezapomene a pak to ve vhodnou chvíli vytáhne i s úroky. Nikdy ovšem nebývají agresivní. Problém ovšem je, že mnoho Štírů se pak může stát až zahořklými, ztratí se ve svých vášních a nenávistech a v touze po pomstě nedokáží zkrátka odpustit a v klidu žít. Lidé narození v tomto znamení by se proto měli naučit především toto. Zapomenout, odpustit a jít dál.

Dokáží si počkat

Jak už ostatně bylo zmíněno výše, Štíři jsou mistři v čekání. Dokáží čekat trpělivě a dlouho na správnou příležitost. To se netýká jen pomsty, samozřejmě jde především o práci a vztahy. Lidé narození v tomto znamení se nikdy nehrnou dopředu ani nedělají bezhlavé akce, řídí se pravidlem „Kdo si počká ten se dočká“ a ví, že jim to nikam neuteče. Často jsou tak jejich úspěchy sice pomalé, zato ale trvalé a mohou dosáhnout obřích rozměrů. S tím se pojí i velmi silná vůle, která je ženě pořád dál a nedovolí jim polevit ani se vzdát. Jsou si velmi sebejistí, a proto o svém úspěchu nikdy ani v nejmenším nepochybují. A i to jim dovoluje odložit ho na později a nedělat zbrklé kroky.

Psychologický talent

Toto znamení je mimo jiné charakterizováno velmi rozvinutým psychologickým talentem. Štíři se zkrátka dokáží podívat tomu druhému „do hlavy“ a pak s ním dále jednat. I proto se poněkud obtížné se se Štírem hádat. Také mají Štíři záliby v nejrůznějších psychologických hrách a charakteristikách (MBTI, Zvířátková typologie apod.) To celé s sebou nese i cit pro mezilidské vztahy. Štíři často bývají urovnávači sporů a nezřídka jsou to právě oni, kdo jako jediný celé skupině rozumí a ví, co za problémy je nutno řešit a jak. Dokáží skvěle ranit slovy a vybrat přesně to místo, které zasáhne nejvíce.

Vyhraněné názory

Nikdy se nespokojí s něčím polovičním. Štíři zkrátka nestojí někde uprostřed, vždy jsou zcela jasně na jedné nebo druhé straně barikády. Mají velmi jasné názory, za kterými si stojí. A nejsou příliš přístupní k tomu je měnit. Štíři obecně jsou velmi citliví k tomu, když s nimi někdo nesouhlasí. Neradi diskutují a zásadně si nepřiznávají, že by někde udělali chybu. Díky své sebejistotě jsou tak přesvědčeni o vlastní pravdě, že je máloco vyvede z míry a většinu argumentů zkrátka smetou ze stolu. Štíři jsou ovšem také velmi čestní a problematiku dobra a zla dokáží vnímat již od velmi raného věku.

Erotika

Pravděpodobně neexistuje znamení, které by bylo spojováno s erotikou tak explicitně jako Štír. Lidé narození pod tímto znamením se pokládají za velké milovníky. Díky svému vnitřnímu ohni bývají vášnivými milenci, jejichž navenek chladná a nezúčastněná tvář dokáže protějšku imponovat a doslova ho dohánět k šílenství. Štíři milují luxus, dopřávají si vybraných jídel, drahých aut a šperků a v lásce není jejich vkus o nic menší. Zalíbit se Štírovi – to chce opravdu jedinečnou osobnost. Kvůli tomu že Štír obecně má občas tendence automaticky se vůči svému okolí vidět na výši je těžké, aby něčímu kouzlu propadnul. Když se tak ale stane, dotyčný získá vášnivého milence, který ho bude milovat celou svou bytostí. City Štíra jsou vždy hluboké a trvalé, nemají sklony podvádět, a naopak nesou nevěru velmi těžce. Cesta k lásce je u něj ovšem dlouhá. Než se vám zcela oddá, chce to čas a absolutní vzájemnou důvěru. Muži-Štíři často od partnerky potřebují především porozumění a obdiv. Touží po tom být na výsluní pozornosti. Ovšem ne jako Lvi mít pozornost všech. Ne, Štíři toto vyžadují od té jedné spřízněné duše, potřebují to, aby cítili, že je ten druhý opravdu rád. Pokud tedy žijete se Štírem – chvalte ho! Naslouchejte mu a aktivně se o něj zajímejte. Štíři si cení věrnosti a dlouho trvajících věrných přátelství.

Štíři bývají často označování za záhadné a nevyzpytatelné. To je jistě způsobeno jejich dvěma tvářemi. Nicméně zcela jistě se dá tvrdit, že se jedná o výjimečné bytosti, které stojí za to mít mezi přáteli (a obávat se jich jako nepřátel).

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz