Znamení kozoroha

Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Charakteristika znamení

Cílevědomost

Jestli existuje znamení zvěrokruhu, které se vyznačuje neuvěřitelně dlouhodobou cílevědomostí a dokáže si za svým cílem jít přímo a neodvratně léta a léta bez zaváhání. Kozorozi touží po úspěchu a uznání. Nevrhají se však do ničeho po hlavě. Na rozdíl od Lvů vše pořádně promýšlejí. Svou cestu k nebesům mají pečlivě naplánovanou. Nic nenechávají náhodě, pečlivě promýšlejí všechny možnosti, kalkulují a zvažují, co strategicky udělat dál. Jejich cíle nebývají nijak malé. Naopak, jsou to obrovité sny, ke kterými míří malými, ale železně pravidelnými a přímými kroky. Pro svůj perfekcionismus odvádějí obvykle dokonalou práci.

Nebojí se neúspěchů

Možná trochu nečekaná charakteristika znamení, které tak touží po vysokém společenském postavení, penězích, dokonalé rodině a spoustě dalších snech je i to, že se neobávají selhání. Když se jim něco nepodaří, zkusí to znovu, získali přece zkušenosti a už jsou připravenější. Práci dávají maximum a nepoleví, dokud nemají vše perfektně dokončené. Překážky je zocelují a Kozorozi mají naopak tendence hledat obtížné cesty a výzvy, nespokojí se s ničím polovičatým.

Uzavřenost

Kozorozi, jako ostatně snad všechna Zemní znamení mají tendence k tomu být spíše uzavření a samotářští. Jejich pečlivě ukryté a zranitelné vnitřní já zná jen nemnoho těch nejbližších. Kozorozi se ukrývají pod pevnou vnější skořápku a velmi dobře si vybírají, komu odhalí své obavy a ta nejskrytější přání. Jsou mlčenliví a mají neuvěřitelně vyvinutý cit pro takt, málokdy dělají společenské překlepy. To ale značí i to, že si málokdy řeknou o uspokojení vlastních potřeb. Ačkoliv touží po pochvale, uznání, nebo čemkoliv jiném, nikdy si o to neřeknou ani to nedají nijak najevo. Naprosto ovládají vlastní city a porto se mohou zdát až chladnými, netečnými a netýkavými. Právě mezi Kozorohy byste našli určitě nějakou tu „ledovou královnu“. A to je i největší problém Kozorohů – ve vztahu i v životě. Někdy jsou až příliš uzavření, chladní a naoko nevšímaví. Mívají problémy vyjevit emoce a ostatní tak mají dojem, že ani žádné nemají. Lásku projevují jen opatrně a při soužití s Kozorohem je dobré zkusit si o projevech vzájemné náklonnosti narovinu promluvit – aby oba věděli, co čekat a necítili se druhým nemilováni.

Věrnost

Kozorozi jsou absolutně věrní. Dokonce až tak, že v případě jednoho nevydařeného vztahu se ani nepokusí navázat další. Kozorozi mají obecně tendenci lpět na minulosti, a hlavně na blízkých lidech. Jsou-li v nich zklamání, nejednou se stane, že zanevřou i do budoucna na všechny ostatní. Kdo získá lásku Kozoroha, dostal věrného partnera na celý život, ke kterému je zavázán věrností a blízkostí. Zradí-li Kozoroha, ublíží mu víc než pouhou zradou.

Kritika

Kozorozi se nebojí kritizovat a dělají to často a hodně. Ale pozor, není to jako u Panny, že by měli se v kritice vyžívali a rádi rýpali a vrtali se v ostatních. Jen se snaží ostatním sdělit, když se jim něco nelíbí a navrhnout jiné řešení – díky své racionalitě a logice mívají často dojem, že se ostatní chovají nerozumně a snaží se jim jejich omyly vysvětlit. Zároveň ale Kozorozi kritizují i sebe sama. Bývají v tomto úsilí až sebemrskačští, své vlastní chyby silně prožívají a i když se z nich dokáží vzpamatovat a jít dál, rozhodně nejsou z těch, komu vlastí sebevědomí a hrdost brání v uvědomění si svých vlastních nedostatků.

Nejsou povrchní

Kozorozi jdou vždycky do hloubky. Bývají hloubaví a racionální, zároveň se ale nedrží tak úplně při zemi – nejsou úzkoprsí. Ve svých snech a přáních dokáží létat k oblakům, a přitom mít celý let důkladně naplánovaný. Je to tak jedinečná charakteristika, že jí neoplývá snad žádné jiné znamení. V umění a humoru nikdy nejsou povrchní, jejich vtipy jsou inteligentní a krásno duchaplné.

Pomalu, ale jistě

Kozorohové se řídí právě tímto heslem. Jejich život a životní vzestup jde pomalu, ale jde naprosto jistě. Dokáží pracovat neúnavně a bývají až workholičtí – jsou schopni práci zasvětit veškerý svůj čas. I proto by bylo velmi nerozumné rušit Kozoroha v jeho úkolu a narušovat mu pracovní čas. Bývají velmi skromní a umírnění. Hedonisty mezi nimi opravdu nehledejte. Věří máločemu a raději si vše sami vyzkouší a ověří.

Masochismus

Lidé narození v tomto znamení se vyznačují sklonem k trestání sebe sama – za všechny neúspěchy či „hříchy“. Nejde o nic konkrétního, Kozorozi zkrátka dokáží velmi účinně zpytovat svědomí. Jsou svědomití a dokáží podstoupit velké sebezapření. Málokdy se smějí nebo dávají najevo radost. Mohou se proto zdát nudnými a až příliš vážnými, ale Kozorozi zkrátka vyžadují opravdu kvalitní humor a nebudou se chechtat jen tak lecčemus. Jsou nesmírně tvrdohlaví.

Detailisté a tradicionalisté

Kozorozi se přímo vyžívají v detailech, všechno mají do největších podrobností zmapované a rozmyšlené, nikdy nic nepřehlédnou a nesnáší pocit, že jim něco uniká nebo se děje něco, čemu nerozumí. Kozorozi nadevše ctí vžité pořádky, hierarchické žebříčky a tradice. V nich se přímo vyžívají. Často bývají mezi Kozorohy vědci a badatelé, kteří si libují v zaprášených knihovnách a starých textech.

Je těžké najít si ke Kozorohům cestu a pokud už se Kozoroh zamiluje, můžete si být jistí, že nejde o nějaké přechodné poblouznění. Kozorozi milují opravdově a hluboko. Ale nesnažte se je změnit nebo se postavit mezi Kozoroha a jeho cíl. Není vůbec jisté, že byste z tohoto vyšli vítězně a pravděpodobně by Vás Kozoroh spíše opustil. Toužíte-li tedy po bláznivých milencích, Kozoroh to určitě nebude.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz