Znamení váhy

Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?

Charakteristika znamení

Soulad

Osobnost Vah je, stejně jako název tohoto znamení, neodmyslitelně spjata s rozvahou a vyvažováním. Váhy zkrátka k životu potřebují harmonii, hledají ji a pečlivě udržují. I proto jsou Váhy perfektními „uklidňovači“ sporů. Mají tendence si ke všemu sednout a znovu to v klidu probrat. Neradi dávají unáhlené závěry a zkrátka snaží se co to jde, aby se všechny konflikty okolo zažehnaly a lidé žili v maximální pohodě a vztahy mezi nimi byly zdravé a v rovnováze. Váhy nesnáší radikální a vyhraněné názory a málokdy je samy zastávají. Naopak.

Fair play

Váhy jsou ze zásady férovými hráči. Tím, že jim ze zásady vadí jakékoliv vychýlení z rovnováhy zkrátka nesnesou, aby si někdo k vítězství dopomáhal podvodem. Jsou čestní a dá se na ně absolutně spolehnout. Váha je přesně ten parťák do nepohody, který vždycky dodrží dané slovo a když něco řekne, můžete se vsadit, že dá maximum do toho, aby to také vyplnil. Z toho vychází i fakt, že se jedná o jedno z nejvěrnějších znamení, které je k tomu druhému absolutně upřímné. A pokud vám partner – Váha něco slíbí, je naprosto jisté, že to také vyplní. Váhy jsou přímo ukázkovými týmovými hráči. Málokdy jedou samy za sebe a nejšťastnější jsou, pokud mohou být jedním článkem v řetězu. Problém ovšem je, že Váhy mají tendence pro problémy ostatních a v touze udržet vše v klidu a harmonii potlačovat svoje vlastní potřeby a problémy – úplně se rozdat pro druhé a vyhořet. Váhy by si na toto měly dát velký pozor, zejména se to může stávat v případě rodiny. Partner Vah by měl o tomto vědět a nenechat Váhu aby v touze pomoci ostatním úplně vyhořela.

Nerozhodnost

Veškerý smysl pro rovnováhu a neochota prosazovat vyhraněné názory ale souvisí i se značnou mírou nerozhodnosti a liknavosti. Vahám trvá strašně dlouho, než se k něčemu odhodlají a rozhodnou a často své rozhodnutí ještě několikrát změní. Tak zoufale se totiž snaží vidět problémy z širší perspektivy a zvažovat všechna pro a proti, že je to v samotném rozhodování paralyzuje a přesycuje informacemi. Zároveň ale bývají Váhy skvělými pozorovateli. Právě díky tomu, že se nepřiklání ani na jednu stranu ale dívají se na problém z různých úhlů pohledu mívají postřehy, které nikdo jiný nezvládne zaregistrovat a nevšimne si jich. V práci bývají exaktní a pečliví. Protože jsou si ale vědomi vlastní hodnoty, vyžadují vysoké ohodnocení své práce.

Umění

Váhy, jako všechna znamení ovládaná Vzduchem jsou velmi tvořiví a kreativní. Rádi obdivují umění a dokáží ocenit krásné věci. Nejedna Váha se sama umělcem stane. Tím, že Váhy potřebují jistou dávku svobody (a to zejména ve vztahu) je pro ně únik do fantazie vítaným odpočinkem od povinností všedních dnů. Váhy jsou taktéž proslulé svým chytrým smyslem pro humor a sklonem k filozofování. Své závěry ovšem nikomu nevnucují, s oblibou, jak již bylo řečeno výše, zastávají roli „pozorovatelů“ a nechávají si své postřehy pro sebe. Není ovšem nic více obohacujícího než zapříst s Váhou intelektuální rozhovor. Říká se „Ve válce umírají múzy“. Váhy nesnáší násilí a konflikty a raději se jim obloukem vyhýbají. Váhy jsou docela perfekcionisté a často jim proto spoustu věcí trvá déle, než by bylo nutné. Zároveň jim bytostně vadí hulvátství a nevychovanost. Váhy si víc, než jakékoliv jiné znamení cení elegance a dobrého vychování. Hrubiánstvím na ně určitě nezapůsobíte a věřte, že Váhy umí pohrdat velmi efektivně. Toto ale nese i tu slabinu, že Váhy mají často problém pro pozlátko prohlédnout vnitřek – ve vztahu ocení hezký obličej a už se nepátrají po tom, jaký je jejich protějšek člověk. Na tohle by si Váhy měly dávat velký pozor a snažit se maximálně vyvarovat sklouzávání k tomuto jednoduchému a tolik mylnému souzení.

Hlavně v klidu

Váhy se vyhýbají spěchu a stresu. To je jednu stranu dobré, většinou to bývají flegmatici, kteří proplouvají životem lehce a všechno řeší s klidem. Možná až příliš. Kvůli tomu se totiž může stát, že snadno sklouznou k lenosti a pasivitě. Obecně se nejedná o znamení, které by se toužilo hlasitě projevovat a tím, že si vystačí s rolí pozorovatele bývá občas vláčeno za hlasitějšími a průbojnějšími. Nechávají iniciativu ostatním. Váhy nemají rády stres a pokud se je někdo snaží do něčeho honem rychle natlačit, většinou se seknou a odmítnou. Představa toho stresu a ruchu je zkrátka úplně paralyzuje. Nesnáší netrpělivost a přílišnou horlivost.

Svoboda

Váhy milují a potřebují svobodu. Platí u nich, že to, co chtějí jsou také ochotny dát. Jedná se o mimořádně otevřené a tolerantní partnery, které nechtějí druhého v ničem omezovat. Ale pozor, otevřenost a ztráta důvěry jsou dvě dost rozdílné věci. Zradit Váhy rozhodně není dobrý nápad. A to i když jsou Váhy obecně hodně shovívavé znamení. Často odpouští a na křivdy minulosti raději zapomínají, než by si jimi nechaly kazit život. Ale rozhodně není dobré své štěstí pokoušet. Protože pohár trpělivosti nikdy není bezedný a může se snadno stát, že zkrátka přeteče. Váhy nemají rády zbytečná omezení o pocit, že je něco zakázané bezdůvodně.

Váhy jsou zkrátka rozvážné, nesnáší nespravedlnost a jsou rozenými urovnávači konfliktů. Zároveň jako všechna vzdušná znamení vyžadují svobodu a bývají umělecky tvůrčí. Jedná se o klidné znamení, se kterým je poměrně jednoduché vyjít. Ale pozor by si mělo dát na pasivitu, lenost a tendenci soudit knihu podle obalu. Tedy vybírat si partnery jen podle hezké tváře a nedbat na osobní kvality daného člověka.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz