Znamení blíženců

Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?

Charakteristika znamení

Společnost

Blížence extrémně zajímají ostatní lidé. Rádi se s nimi baví, komunikují, překračují nejrůznější bariéry a snaží se je pochopit, přiblížit se jim. Jejich život je prosycen touhou po porozumění druhým, pochopením toho, co lidé dělají a proč to dělají. Ale pozor, nejde o čistě emocionální záležitost, u Blíženců je to z velké části intelektuální. Doopravdy touží pochopit, porozumět. I proto často vybočují ze své konformní zóny a zkouší nové věci – ne proto, že by je to zkrátka bavilo jako Střelce. Chtějí pochopit a poznat něco nového. Rádi se učí a hodně čtou, vzdělávají se a rozšiřují si obzory. Ale pozor, jdou po věcech spíše plošně a ani se je nesnaží pochopit do hloubky. Málokdy tedy mají detailní informace o jednom oboru, spíše tak nějak proplouvají vším.

Dvě osoby

Blíženci jsou zobrazováni ve dvou, jako dvě postavy, dvojčata. A takoví jsou i lidé narození v tomto znamení. Jako by v sobě měli dvě osobnosti. Jsou určitým způsobem nevyrovnaní, roztěkaní a plní protikladů. Zájmy a záliby střídají rychlostí blesku a nic jim nevydrží dlouho. Hned jak se pro něco nadchnou, už jdou od toho zase pryč a nachází něco nového. Mají spoustu zálib a koníčku a čilý společenský život. Ovšem chtít od nich, aby u něčeho zůstali… to raději ne. Jejich život je plný změn a neplánovaných zvratů. Soužití s Blížencem je tedy spíše pro ty, kterým nevadí se přizpůsobovat – neustále. A snášet všechno nové, co může tento neobvyklý vztah rychlostí komet přinést. Díky této vlastnosti ale nebývají žárliví a často jsou naklonění i otevřeným a méně obvyklým formám vztahu. Ale pozor, také bývají v lásce nestálí a partnery lehce mění. Pokud ovšem najdou toho pravého, budou mu oddaní až do smrti. Jejich partneři by ale měly být srozumění s tím, že Blíženci neradi slibují a vždy si nechávají otevřená zadní vrátka. Na vztahu s nimi je třeba extrémně pracovat a k nějakým větším slibům a vyznáním se dostat až postupně. Rychlé závazky a přání slibů je zkrátka vyděsí natolik, že upřednostní před vztahem vlastní svobodu a nezávislost. Ve vztahu je okouzlí zejména zábavní lidé s ostrým jazykem a smyslem pro humor.

Centrum pozornosti

Blíženci jsou zkrátka řečníci. Jako všechny znamení vzduchu i oni mají blízko k umění, ale u nich se to projevuje spíše jako filozofie. Milují dlouhé intelektuální debaty, a ještě raději jsou, když mohou své poznatky někomu vykládat. Blíženci mají obrovský rozhled a dar chápat souvislosti a složité problémy. Jsou si vědomí své výjimečnosti a potřebují řádné ocenění. Blíženci jsou zkrátka až do morku kostí společenské bytosti. Potřebují kolem sebe lidi, ruch a život. Nejvíce trpí. pokud jsou donucení být sami nebo se uzavřít. Dobře se uplatňují jako mluvčí, politici nebo marketingoví odborníci. Mají úžasnou schopnost se ze všeho „vykecat“ a uplatňují ji kde se jen dá.

Předsudky a stereotyp

Tím, že si Blíženci tak moc cení druhých, jejich názorů a odlišností, se ostře staví proti předsudkům a nedostatku tolerance. Dokáže se až do krve pohádat a často bývá velkým zastáncem liberální, multikulturně otevřené politiky. Také nesnáší stereotyp a předem dané role. Po ženě narozené ve znamení Blížence zkrátka nemůžete očekávat, že bude poslušně stát doma u plotny. Tito lidé bývají svéhlaví a často porušují zavedené konvence. Potřebují volnost a otevřenost názorů.

Řád

Taktéž nebývají příliš pečliví. Přísný a pravidelný režim je pro ně doslova ubíjející. Taktéž nejsou většinou schopni dokončit započatou činnost. Neradi se k ní vracejí a spíše jdou někam dále. Často dělají více věcí najednou a ani na jednu se nesoustředí pořádně. Ideálními zaměstnanci opravdu nejsou a hodí se spíše pro svobodná povolání a tam, kde je třeba komunikovat s lidmi. V tom jsou opravdu, opravdu dobří. Změna je pro ně život a není neobvyklé, že několikrát za život kompletně vymění úplně všechno – partnerem počínaje a šatníkem konče. I proto se často dávají na dráhu cestovatele – jezdí po světě a fotí nebo píšou články. To totiž vyhovuje jejich zvídavé a různorodé povaze, která nevydrží dlouho na jednom místě. Pozor ale na vystřízlivění – aby ve stáří Blíženci nezjistili, že vlastně nemají, kam se vrátit a nikdo je nečeká.

Neklid

Tito lidé bývají dosti často nespolehliví, nezodpovědní a na dohodnuté věci zapomínají. Díky svému dualizmu mají Blíženci často nevysvětlitelné výkyvy nálad a emocí. S tím se pojí i vnitřní neklid, který neustále cítí. Jako by tam bylo nějaké obrovské pnutí, nevyslovitelná touha nebo něco, co je žene dál. Nikdy nejsou spokojení s tím, co mají a chtějí něco jiného. Ale ve chvíli, kdy to dostanou si opět uvědomí, že to není to ono. Celý svůj život jsou hnáni touhou po najití toho „něčeho“. Pokud se jim to najít povede, ať už v lásce, práci nebo kdekoliv jinde, stávají se úžasně vyrovnanými bytostmi. Ale dokud tomu tak není, jsou zkrátka… přelétaví. Neradi také hromadí majetek, který by je jen brzdil a zdržoval. Je proto velké nebezpečí, že se ocitnou v existenční krizi.

Blíženci jsou fascinující znamení. Pořád rozevlátí a nezkrotitelní, neuchopitelní, a přitom jen málokdo odolá jejich osobnímu kouzlu. Komu se podaří „ulovit“ Blížence a mít s ním opravdu harmonický a vyrovnaný vztah, získá okouzlujícího, pozorného a úžasného partnera. Ale není to tak lehké a více Blíženců bývá svobodných či alespoň podléhají více vztahům, než že by se drželi toho jediného.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz