Znamení býka

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?

Charakteristika znamení

Praktičnost

Býci jsou především až do morku kostí praktičtí. To se projevuje i v práci, kdy se k úkolům staví s velkou odpovědností. Bývá dobrý v organizování čehokoliv, protože absolutně není zmatený a vše má dobře naplánované. Je pro ně důležité materiálno a hmotný svět, sice asi nebudou rozvíjet široce fantazijní koníčky, ale zato stojí nohama pevně na zemi a ví, co za co stojí. Nestává se jim, že by se dostali do existenčních problémů. S tím ovšem souvisí i to, že mají tendence hromadit věci, Rádi si užívají luxus a své peníze využívají k tomu, aby se obklopili hezkými věcmi. Tretky a laciné zboží neuznávají a raději si budou žít na vysoké noze a tvrdě pracovat, než aby slevili ze svých nároků. Bývají požitkáři a rozhodně se nejedná o žádné askety. Chcete-li potěšit Býka, dejte mu nějaký dárek nebo ho pozvěte na jídlo. Ale pozor na využívání, Býci by si měli dát pozor, aby své blízké nevysávali a nechtěli po nich až moc. Rádi se nechávají hýčkat a mívají tendence být trochu povrchní – jít za hezkým vzhledem a hmotným zajištěním a příliš nebrat na osobnost nebo hloubku vztahu. Touží po vstupu do vyšší společnosti. Býk je realista a nic si o životě nenalhává. Jedná se o vyloženě domácký typ. Často mívají smysl pro umění a rádi chodí na výstavy nebo za památkami, dokáží skvěle ocenit krásno. Proto bývají i umělci. Ale ne jako vzdušná znamení proto, že by potřebovali únik do fantazie. Ale zkrátka z toho důvodu, že ví, co je krásné a chtějí to podporovat. Tvoří spíše racionálně, jdou za estetikou a příliš nezkoušejí nic nového. Bývají také dobrými znalci umění či dobrého jídla.

Klid

Býci jsou absolutně klidní a nic tak je nerozhází. Všechno si několikrát promyslí, než to zrealizují a nevrhají se do zbytečných risků. Málokdy se vytočí a dokázat je naštvat je poměrně umění. Mají naprosto vyrovnané emoce a nehrozí u nich velké výkyvy. Jsou velmi zodpovědní, do ničeho se nevrhají po hlavě a dokonale drží dané slovo. Ovšem opak berou velmi těžce, těžce se srovnají s někým, kdo je nezodpovědný a nespolehlivý. Pozor by si na to měli dát zejména u partnerů a vybírat si takové, kteří drží dané slovo. Co se jednou řekne, to platí, proto je pro Býky velmi důležité si nastavit jasná pravidla ve vztahu hned na začátku a pak trvat na jejich dodržování. Partner – Býk si vždycky bude dávat velký pozor na to, aby dokázal svou rodinu zajistit. Nemá rád hádky, a protože vše bere s klidem je mu řvaní a vyhrocené diskuze proti srsti. Obecně se obtížně vypořádává s přehnanými projevy emocí. Vše by raději řešil v klidu a po dobrém jídle. Ani ve vztahu není jiný. Partner Býka od něj nemůže čekat žádná ohnivá vyznání lásky. Pro Býka bývají velmi důležité dárky, a právě jimi často svou lásku vyjadřuje – a potřebuje ji mít takto vyjadřovanou i od druhého. Romantika ano, ale ne přehnaná, nic hlubokého a myšlenkového.

Cílevědomost

Býci se obtížně a málokdy pro něco vyloženě nadchnou. Nejsou úplně znamením, které by rychle a radostně přeskakovalo z jedné záliby na druhou. Než něco udělají, tak si to také důkladně promyslí. Ale pokud už se pro něco nadchnou, dokáží dlouho a trpělivě pracovat pro uskutečnění. Tvrdá a pečlivá práce je ostatně vyloženě parketa Býků. Jsou neúnavní a často právě práci mají za jeden z hlavních cílů života. Býci si nepotřebují užívat a bavit se, nepotřebují pomíjivé zážitky. Pozor by si ale Býci měli dát na přílišný workholismus a následný syndrom vyhoření. Málokdy ale projevují vlastní iniciativu a raději se řídí příkazy druhých. Ve společnosti drží spíše v pozadí. Když se jim něco nelíbí, zatnou se, ale nic neudělají ani neřeknou. Mají v sobě zakódovaný smysl pro hierarchii a poslušnost.

Řád

Býci vyžadují od života řád. Nemají rádi nepředvídatelné změny. Neradi se přizpůsobují a preferují, pokud se vše řídí podle předem dohodnutých pravidel. Býci také velmi ctí tradice, váží si jich a dodržují je. Jsou pořádkumilovní, všechno chtějí mít srovnané a utřízené. Ovšem nebývají pedantští jako Panny, nenutí k tomu své okolí. U bližních jim totiž víc než na čem jiném, záleží na tom, aby byli všichni spokojení a v pořádku. Rádi opečovávají rodinu a dávají si pozor na to, aby jí nikdo neublížil. V lásce bývají stálí a jsou schopni svému partnerovi snést modré z nebe. To samé od něj ovšem očekávají. Jsou poměrně pohodlní, ale tím, že mají smysl pro povinnost se snaží tuto svou vlastnost tlumit.

Předsudky

Problém Býků je i v tom, že bývají často zatíženi předsudky. Snadno si udělají vlastní obraz o světě a pak ho odmítají měnit a nejsou přístupní diskuzím. Když to spojíte s organizačními schopnostmi Býků, bude Vám jasné, že se z nich často stávají fanatici nebo diktátoři. Za svým si jdou velmi neústupně a pokud bojují za to, čemu opravdu hluboce věří, neznají bratra. S jejich úctou k tradicím se pojí i to, že obtížně vybočují ze stereotypů a zavedených rolí. Žena je u plotny, muž pracuje. Naprostá rovnoprávnost ve vztahu u nich prostě není a oni ji ani neočekávají.

Býci jsou velmi specifické znamení, které rozhodně nevyjde s každým. Kdo si ale získá jejich lásku, tomu jsou oddaným společníkem a rodičem, který se dokáže o rodinu perfektně postarat.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz