Znamení berana

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?

Charakteristika znamení

Tvrdohlavost

Beran je dalším ze znamení, na který se naprosto skvěle a promítla povaha a vlastnosti spojené s jejich atributem. Tvrdohlavý jako beran, kdo nikdy neslyšel toto pořekadlo? A je naprosto pravdivé. To, čeho si na lidech narozených pod znamením Berana totiž na první pohled všimne opravdu každý je právě tvrdohlavost a neústupnost. Když si vytyčí cíl, jdou za ním hlava nehlava a často se právě hlavou snaží prorazit zeď. A nejednou se jim to paradoxně díky nezlomnému odhodlání podaří. Zároveň jsou Berani dosti tolerantní a nemívají silné předsudky. Je zbytečné snažit se jim umést cestičku nebo je někam vést. Půjdou svou vlastní cestou a čím víc ji budete uhýbat, tím tvrdohlavěji z ní budou odbočovat. Nedokáží se poučit ze svých chyb a často je opakují. A také se bohužel často stává, že se odmítne řídit dobře míněnou radou. Není z jeho hlavy, tak ji zkrátka nerespektuje. Naopak se často stane, že se schválně vydá proti ní. Ale není to tak úplné, pokud to s Berany umíte, jsou skvělými a obětavými partnery i kamarády. Jen je třeba s nimi jednat tak, aby neměli dojem nátlaku.

Ambicióznost

Berani o sobě rozhodně nemají nevalné přesvědčení. Jsou ambiciózní, plní plánů a jsou odhodláni si za nimi tvrdě jít. Často se proto stávají šéfy a vedoucími, protože zkrátka dokáží jít přímo za svým a příliš se neohlížet nalevo ani napravo. S tím se pojí i to, že to rozhodně nejsou žádné upejpavky. Dokáží si prosadit to, po čem touží. Často bývají idealisté, bojovníci a rebelové, nacházejí uplatnění v nejrůznějších hnutích a společnostech za práva čehokoliv. Ve chvíli, kdy uvidí, že se jim něco nelíbí nebo se děje něco špatného, povstanou hájit zájmy toho, co považují za dobré a vrhnou se do toho se vší svou ohromnou energií. Často tyto věci právě iniciují a bývají prvními, kdo na problém vůbec upozorní. S tím souvisí i jejich nezávislost. Berani jsou rádi nezávislí a rádi si to o sobě myslí. Ale pozor, aby nespadli do pasti, kdy už nedokáží přiznat, že potřebují pomoct a za každou cenu zachovávají Status Quo. Ve vztahu mohou být i žárliví. Obecně se oproti všemu jedná o dost citlivé znamení, které mlže být snadno, zejména ve vztahové rovině, zraněno.

Netrpělivost

Jejich problémem je ovšem nedostatek trpělivosti. Chtějí mít všechno hned a okamžitě. A když to není, buď se naštvou nebo od toho opustí. Často jsou schopní vynaložit ohromnou energii na dosažení nějakého cíle a ve chvíli selhání od něj okamžitě upustit. Ale pozor, pokud se zatvrdí, neopustí od něj do smrti.

Spory

Berani opravdu nejsou ideálními partnery v konfliktu. Často se díky své tvrdohlavosti a touze prosadit se dostanou do tvrdých hádek, a to není zrovna něco, co by zvládali s klidem. Odmítají dělat kompromisy a mají tendence hádky ještě vyeskalovat, než aby se i jen pokusili o mírné řešení. Často pak obě strany odcházejí naštvané a nemluví spolu (což Berani umí skvěle). Problém také je v tom, že Berani mají sklony myslet na sebe a ignorovat potřeby a přání druhých.

Bezstarostnost

Berani si úplně nepřiznávají, že by svět okolo mohl být něco jiného než jedna velká otevřená ústřice, kterou si stačí jen vzít. Jsou upřímní, plní radosti a bezstarostnosti. Rozhodně se nejedná o chladné politiky, do všeho jdou s nadšením a srdcem na dlani. Jsou naprosto upřímní, co si myslí, to také řeknou a nehrají žádné hry. Do čeho se vrhnou, tomu dají všechno. Proto je obrovská škoda, když se zklamou a zahořknou. Je jen málo takhle hravých znamení. Také mají spoustu inspirace a nápadů. Dítě – Beran vymýšlí ty nejlepší hry a dospělý je zase oceňovaným společníkem na každé párty a události. Vždycky má nějaký skvělý nový nápad a neváhá ho i zrealizovat. Problém je, že Beran je jako znamení dost nepřizpůsobivé. Nerad a s obtížemi uznává vlastní chybu a o to míň se nechává ovlivnit změnami a připouští si něco, co nezná. Když opravdu musí, přizpůsobí se rychle a snadno, ale do poslední chvíle bude skřípat zuby a snažit se to zařídit jinak. Největší problém je s přizpůsobením se či ustoupením něčemu, co se jim z hloubi duše protiví. Jsou velmi zásadoví.

Komplimenty

Stejně jako Lev i Beran potřebuje slova uznání. Tu kompliment, tam ocenění, to je přesně to, po čem touží a co potřebuje. Zejména ve vztahu je toto důležité, partner Berana by si toho měl být vědom a měl by ho dostatečně chválit a oceňovat. Zároveň hodně špatně snáší kritiku a pokud mají dojem, že je nespravedlivá (což ovšem mívají často), bývají vytočení na nejvyšší možnou míru. Se vztahem souvisí i to, že Beran je svobodumilovný tvor, nutně potřebuje volnost a pravidla ho svazují. Nesnáší zákazy, příkazy a omezení a tvrdohlavě si stojí za svým. Je plně odhodlán se nevzdat, a navíc by to bral jako osobní prohru a porážku. Zejména u dětí se to může projevovat i tím, že zkrátka odmítají respektovat příkazy dospělých. Bývají zejména v pubertě rebelové.

Berani mají spoustu obrovských plus – jsou hraví, iniciátoři čehokoliv, velmi odhodlaní a cílevědomí, ale i mínus – tvrdohlavost, neochota ustoupit a sklon přehlížet druhé. Jako u všeho i u nich záleží především na vyrovnanosti a toho, jak s Beranem jednáte. Můžete v něm najít toho nejvěrnějšího a nejoddanějšího společníka ale i nesmiřitelného nepřítele. Záleží jen na Vás, zda ho budete dostatečně respektovat a dáte mu, co potřebuje.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz