Jak se k sobě hodí Beran a Býk

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?

Beran a Býk - Partnerský horoskop

Existují znamení, jejíž vzájemné spojení je spíše nedoporučováno. Nehodí se k sobě díky svým typickým povahovým rysům a většinou není jejich vztah šťastný. Pak jsou ovšem i znamení, která jsou vyloženě jakoby stvořena jeden pro druhého a jejich společný život má předpoklad být, pokud na něm budou oba pracovat, mimořádně dobrý a úspěšný. Mezi ně patří i spojení Berana s Býkem. A úspěšný je to správné slovo.

Úspěchy

Býk je solidní, zemské znamení. Bývá velmi vysazen na materiální zajištění, je úspěšným podnikatelem a spolehlivým partnerem. Ohnivý a tvrdohlavý beran zase dává vztahu tolik potřebnou energii a dynamiku. Nedovolí býkovi ustrnout, naopak ho neustále žene dopředu. A býk berana ukotvuje, poskytuje mu solidní základy pro jeho výmysly a nedovolí mu utrhnout se ze řetězu. Díky tomuhle spojení jde o mimořádně úspěšné partnerské dvojice, kteří, když si něco opravdu umanou, dokáží cokoliv. Často mívají společné podnikání a bývají v tom velmi dobří. Tato dvojice může dokázat velké věci a pokud si budou navzájem věřit, jde i naproti beranovu sklonu k nevěrám o velmi stabilní pár. Říká se, že beran dokáže vydobýt velké území, dokázat velké věci a býk je pak udržuje, nedovolí jim spadnout a tvoří zázemí pro jeho další výboje. Jsou si navzájem potřební a jejich spolupráce navyšuje efektivitu jednoho každého několikanásobně.

Důkazy lásky

Jako všude je ale základním předpokladem šťastného vztahu to, že na něm budou oba vytrvale pracovat. Býk potřebuje cítit opravdovou lásku a neustále ji mít dokazovanou, s čímž může mít beran problém.

Co je přitahuje

O těchto dvou znameních se mimo jiné taktéž říká, že bývají neobvykle silně přitahována k sobě navzájem. Berana fascinuje býkův klid a rozvaha a ten je zase uchvácen energií a živočišností berana. To ovšem samozřejmě může také vyvolávat rozpory a problémy. Býk zkrátka občas tak nějak nezvládá beranovu rychlost. Může být až vyděšený zkratkami, jimiž se beranova mysl ubírá a svižností, s jakou dokáže přistupovat k životu.

Souboj rohů

Býk je jedno z mála znamení, které také dokáže poměrně dobře snášet beranovu tvrdohlavost a choleričnost. Díky svému bezbřehému flegmatismu nemají býci problémy dlouho snášet beranovy výlevy, je trpělivý a ve svém čekání až blahosklonný. Ovšem pozor na to, aby pohár nepřetekl. Když se býk doopravdy rozzuří, dokáže být strašlivý. Jak to u těchto povah bývá, když se guma dlouho napíná, praskne s mnohem větší ránou. Totéž platí i u jednoho poměrně častého nebezpečí, které tyto vztahy provází. Beran, jako všechna ohnivá znamení, touží druhému dominovat. Pokud to ovšem přežene a citlivý býk dostane pocit, že je ušlapáván, bouchne a může jít o velké a trvalé hádky.

Intimní život

Co se milostného života týče je důležité domluvit si určitá pravidla. Dychtivý beran by totiž chtěl všechno hned a bez čekání, býk naopak oceňuje dlouhé předehry a mazlení. Beran může mít tendence k záletům, a to zvláště tehdy, má-li dojem, že je mu něco neprávem odepřeno (zejména sex) a on díky své tvrdohlavosti půjde okamžitě jinam. U býka to ovšem nebývá dobrý nápad, protože jde o extrémně majetnické a žárlivé znamení. Býk si nevěru bude brát velmi osobně a jen těžko se s ní vypořádá nebo ji odpustí.

Komunikace

To, že je býk pomalý a jaksi trvalý – nechce se mu nic měnit, může berana vytáčet, a naopak býk se těžko vypořádává s beranovou zbrklostí. Ovšem když dokážou najít vzájemné porozumění, je tento vztah, jak již bylo řečeno, jeden z nejlepších. Platí tady stejné doporučení jako všude jinde. Komunikujte spolu. Mluvte spolu. Ptejte se toho druhého, jak co vidí a vnímá. To je ta nejlepší cesta je společnému štěstí, kterého býci a berani mohou dosáhnout poměrně dobře. Randíte-li tedy v páru o tomto složení, nemusíte mít vůbec strach, zda vám hvězdy přejou.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz