Jak se k sobě hodí Beran a Kozoroh

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Beran a Kozoroh - Partnerský horoskop

Tahle dvě znamení se povahově poměrně dost liší. Dalo by se dokonce říct, že se poměrně přesně nachází na opačných stranách spektra. Zatímco kozorozi jsou metodičtí, praktičtí, spolehliví a nadevše trpěliví, právě trpělivost je oproti tomu přesně to, co téměř absolutně chybí beranům.

Rozpory

Kozoroh je obdivuhodně trpělivý, ale zároveň až neuvěřitelně netolerantní a nechápavý. Kozoroh bude dlouho mlčet a čekat. Ale ze svých standardů neustoupí. A tak se může snadno stát, že beran bude zhnusen neustálými kozorohovými pokusy zklidnit ho a zpomalit. Beran jde do všeho po hlavě. Kozoroh se ho bude ze všech sil snažit donutit k tomu, aby si vše více promýšlel. Kozoroh nejdřív myslí a pak jedná. Beran naopak. Když se k tomu ještě přidá neuvěřitelná tvrdohlavost jich obou, je zaděláno na pěkný problém. Ovšem jako se vším, pokud ti dva dokáží najít společné slovo a respekt, může se ze zdánlivě neslučitelného stát něco perfektně fungujícího na druhou.

Ambivalentní energie

Beran totiž se svou energií a vášní dokáže prolomit ledovou krustu, kterou si kolem sebe kozoroh buduje, dostat se mu „na dřeň“ a pak ho začít měnit. A třeba naučit i to, že některé akce je dobré dělat spontánně, bez sáhodlouhého plánu a promýšlení na šest kol dopředu. Že okamžité ideje mají něco do sebe a není dobré marnit čas hodiny promýšlení. Kozoroh zase umí berana zchladit a dát mu trochu taktického myšlení, naučit tohoto rozeného vůdce tajům strategie a promyšlených tahů. Oba jsou ambiciózní a dokáží si jít tvrdě za svým. Kozoroh je jedno z mála znamení, které vůdčí beran „nepřeválcuje“ a které se mu poddat odmítá.

Hádky

Beran i kozoroh jsou oba tvrdohlaví. A oba mají rohy. Jejich hádky jsou vyhrocené, někdy až agresivní. Ani jeden nemá daleko k ostrým slovům a činům. Také není dobré dávat druhému ultimáta či tvrdá, rezolutní prohlášení. V tom případě se totiž dotyčný, ať už je to beran nebo kozoroh začne divoce bránit. Častým tématem sporů a hádek bývá kozorohova snaha nechávat si za každou něco na „případ nouze“. Kozoroh je totiž opatrný, neustále myslí na všechny možnosti a až zoufale se bojí toho, že na něco nebude připraven. Tak je raději připraven na vše. To spontánní beran nechápe, zdržuje ho to a nedej bože, když ho kozoroh nutí dělat totéž.

Optimismus

Jestli je něco, co si kozoroh ze vztahu odnese jako obrovské plus a změnu k lepšímu, je to optimismus. Kozorozi kvůli své opatrnosti, obavě o budoucnost, tlení v minulosti a upínání se na všechny katastrofické scénáře bývají velmi pesimističtí a melancholičtí. A právě beran v nich dokáže zažehnout jiskřičku radosti a neúnavně dodávat svůj optimismus a nadšení ze života.

Nevěra

Kozorozi bývají velmi věrná stvoření, berani by si tedy měli dát pozor, aby jim nezahnuli. A obecně je nezradili. Kozorozi vnímají jakoukoliv zradu (tedy i v lásce) velmi špatně, obtížně odpouští a věrnost v jakémkoliv slova smyslu je jim vším. Když navíc beran zradí kozorohovu pracně získanou důvěru, nejen, že ji bude velmi obtížně získávat zpátky, ale zároveň uvrhne kozoroha do dalšího kolotoče chmur, obav a zármutku. A ať už je přece důvod k nevěře jakýkoliv, nestojí za to, aby druhého zničil a přinesl mu takové noční můry, ze kterých se jen tak nevyhrabe, ne? Kozorozi bývají na oplátku naprosto věrní, což beranovu egu více než lahodí. Nikdy mu nedají zapomenout, že on je pro ně ten jediný.

Tato dvojice je zkrátka velmi nesourodá v životních postojích ale zároveň podobná ve své tvrdohlavosti. Jejich vztah nikdy nebude snadný. Ale když na něm dokáží pracovat a překonávat společně překážky, bude to jeden z těch opravdu trvanlivých vztahů. Ti dva k němu nedospějí snadno. Ale o to bude finále lepší. Jen se zkrátka musí oba snažit.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz