Jak se k sobě hodí Beran a Lev

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?

Beran a Lev - Partnerský horoskop

Hrdost, moc, nadvláda, ego. To jsou styčné body mezi těmito dvěma ambiciózními ohnivými znameními. Oba mají silné ego, oba touží být ve světle. A oba jsou hrdí až za hrob. A tam může být problém. Tvrdohlavost a neústupnost berana se může tvrdě střetnout s egem lva. A když je jeho ego poraněno, lev řve.

Chválit

Obecně nejlepším receptem na spokojenou domácnost je, pokud se beran naučí hezky nahlas chválit svého lvíčka, což je přesně to, co on potřebuje. Když mu beran dá najevo, že je pro něj nejlepší a bude ho dostatečně obdivovat. Lev zkrátka čas od času potřebuje slyšet, jak je dobrý a co pro co všechno hoden obdivu.

Oplácet

Lev by zase měl dát beranovi volné pole působnosti a v určitých oblastech ho nechat „velet“. A zároveň mu ukázat, že je pro něj jednička. Dominantního berana může velmi ranit, pokud bude jejich vztah definován jako obdivovaný – obdivující. I lev by měl tedy čas od času projevit, jak moc si berana váží.

Hra o trůn

A ano, velení. Obecně největší nebezpečí tohoto spojení je, že se budou snažit vést oba. Oba chtějí být tím hlavním, oba chtějí mít ve všem poslední slovo. Z toho koukají problémy. Ideální řešení tedy je, pokud si sféry vlivu a dominance rozdělí. Každý jeden si vede svoje a navzájem si do toho nekecají. Nejhorší je, pokud bude mít lev s beranem dojem, že si navzájem konkurují a je třeba hrát o trůn. Pak začínají užívat všech svých zbraní a domácnost se změní v otevřené bitevní pole. Konflikt se pak bude stupňovat.

Hádky

Obě znamení mají sklony vybuchovat a hlasitě se hádat, což samozřejmě klidné domácnosti nepřidává. Je to ovšem něco, s čím se zkrátka nedá nic dělat, takoví prostě jsou. Nedá se tomu v tomto spojení vyhnout. Jediné východisko a řešení je, aby pak vždy byli oba schopni najít společnou řeč. Aby se i po sebeostřejší hádce dokázali obejmout a usmířit. Lev je sice prchlivý, ale jeho zlost zase rychle vyprchá, takže s tím většinou nemívá problém. Větším oříškem je tvrdohlavost berana. Berani by se měli naučit dokázat ustoupit svému egu a udělat smířlivý krok, nehrát si na ledové sochy a nenechat lvy koupat se v slzách. Protože o tom vztah přece není, o tom, kdo vyhraje a čí ego bude neposkvrněnější.

Kompromisy

Zkrátka se nesmí stát, že by se jeden snažil dostat moc nad druhým. Tady musí fungovat kompromisy. Ten základní kámen soužití berana a lva je kompromis. Nedominovat druhému, stát si po boku. A mít jasně rozdělené kompetence.

Domácnost

Ale pozor, žena lev ani beran není typická domácí puťka. Takže se vůbec nemusí jednat o klasické rozdělení domácnost-práce. Kdo si vybral ohnivou ženu lva nebo berana musí zkrátka počítat s tím, že její zájmy mohou být trochu posunuté od klasických stereotypů. Ale na druhou stranu se s ní také dotyčný nikdy nebude nudit.

Dobrodružství

Obě znamení jsou dobrodružná a aktivní, mívají tedy velmi podobné zájmy. Cestování, sport, cokoliv, co není usedlé, tradiční a nudné. Právě společné zájmy jsou skvělým spojovacím můstkem a tím, co je pro ně oba tak přitažlivé a důležité. Problém ovšem nastává, pokud se začnou „trumfovat“ a dokazovat si, kdo toho dokáže víc a bude aktivnější a úspěšnější. Tato znamení by se měla naučit, že odpočinek není zlo a že mít o koníček více než ten druhý není drtivá a nezpochybnitelná životní výhra. A samozřejmě je taktéž nezbytné dokázat si udělat čas na rodinu, na sebe navzájem i na sebe samé.

Neporazitelná dvojice

Oba mají spoustu energie, oba září. Pokud dokážou najít kompromis ve vzájemném fungování a dokážou táhnout za jeden provaz, jedná se úžasnou a neporazitelnou dvojici s obrovským potenciálem.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz