Jak se k sobě hodí Beran a Panna

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?

Beran a Panna - Partnerský horoskop

Existují trvalé a šťastné vztahy které ačkoliv si hvězdami „nejsou souzeni“ mohou i tak fungovat opravdu dobře. A tomu je i u partnerů berana a panny, jejichž povahové vlastnosti se k sobě vážně nehodí.

Pečlivost x impulsivnost

Největším kamenem úrazu je pedantství a pečlivost panny a naproti tomu obrovská nesměřovaná a absolutně náhodná energie berana. Zatímco pannu dokáže vytočit i nakřivo položené mýdlo v koupelně, beran zase vyžaduje akci a takové pro něj naprosté detaily zkrátka ignoruje. Dlouhodobý vztah je tedy především o tom, ustupovat ze svých zásad a dávat druhému prostor.

Vážit či nevážit

Zajímavý rozpor v osobnostech těchto dvou tkví zejména ve způsobu řešení problémů a obecně přístupu ke světu. Beran jde do všeho po hlavě a klidně hrubou silou, je-li třeba. Je impulzivní a má tendenci nečekat a nápad okamžitě zrealizovat. Oproti tomu panna je přísně analytická. Nad vším důkladně přemýšlí. Cokoliv jí napadne, to si nechá projít hlavou, třikrát to zváží a usoudí, jestli je to opravdu moudré.

A jak to spojit?

Tato pomalost související ovšem s rozvahou může berana nesmírně štvát. Stejně tak bude panna kroutit očima nad hloupou zbrklostí beranovou. Na první pohled neslučitelné, že? Možná. Na druhou stranu se to dá i krásně spojit. Pokud totiž jejich „boj o dominanci“ dopadne příznivě, může se stát, že budou tvořit velmi výkonnou spojenou jednotku. Panna tvoří mozek celého týmu, beran pak velmi výkonnou sílu k realizaci. Šedá eminence panna dokáže berana zklidnit a nasměrovat a on ji zase přinutí k akci a nedá jí šanci váhat tak dlouho, aby si to nakonec rozmyslela.

Milostný život

Co se intimního života týče, může to na začátku trochu skřípat. Panna zaskočená rychlostí berana bude mít tendence jít na vše pomaleji a brzdit ho. To si od ní beran ale může vykládat i jako chlad a nedostatek zájmu. Vše, co to chce, je jen trocha času. Panna se potřebuje rozkoukat a pomalu objevovat vše, co s touto partnerskou stránkou souvisí.

Hádky

Domácnost pod taktovkou panny funguje naprosto dokonale a spolehlivě. Problém ovšem nastává, když se beran začne rozčilovat nad jejím až příliš logickým přístupem ke všemu. Pak mohou lítat ostrá slova. K těm nemá ani jeden daleko. Ale zatímco panna útočí pečlivě volenými ostrými slovy (a málokdo dokáže být tak sarkastický, ironický a přesně mířící jako panna), beran se spíše staví do „frontálního útoku“. Řve, řve nahlas a řve hodně. A když se urazí a zatvrdí, už s ním nic nehne.

Urážlivost

Obě tato znamení jsou velmi urážlivá. A tvrdohlavá. Domácnost tedy může být velmi často i poměrně mlčenlivá a chladná. Ti dva se zkrátka budou muset naučit nebrat si některé věci osobně a zejména umět ustoupit. Oba totiž mají tendence ke vztahovačnosti a oba by raději zemřeli, než by ustoupili. No, s tímto přístupem hodně štěstí. Budete na sobě zkrátka muset začít pracovat.

Schody do oblak

Velkou výhodou tohoto vztahu je to, že beran je idealista a míří vysoko. A panna je zase praktická a dokáže domyslet všechny detaily. Beran je tedy dokáže oba pozvednou k novým výšinám. A panna dokonale naprojektuje schody. To se hodí zejména pokud mají oba shodné zájmy.

Jste-li ve vztahu beran a panna, zkrátka se musíte smířit s tím, že to nebudete mít úplně snadné. Na druhou stranu ale pokud budete na vztahu vytrvale pracovat, můžete se oba vyšvihnout nebývale vysoko a vzájemnou spoluprací dosáhnout mnoha velkých věcí. Důležité je neustále se snažit toho druhého poznat a pochopit. A to nejlépe tak, že spolu budete komunikovat. Neustále, pořádně. Bavte se spolu, zjišťujte, jaký ten druhý vlastně, je, co chce a co potřebuje. To je asi tak nejlepší rada. A také se, berani naučte uklízet si po sobě a vy, panny, občas snést nějakou tu nepřesnost a nepořádek.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz