Jak se k sobě hodí Beran a Rak

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?

Beran a Rak - Partnerský horoskop

Tento vztah má velký potenciál. Na druhou stranu ale nelze neříct „Ajajaj“. Tady se sešel někdo, kdo dlí v minulost, je citlivý a potřebuje absolutní rodinnou pohodu s někým, kdo absolutně žije přítomností, je energetický, přímočarý, neústupný a dokáže se ohnivě hádat ale i tvrdě mlčet. A právě v tomto mohou být problémy.

Vytáhnout z ulity, nutné!

Rak má tendence se v případě poranění vlastních citů stáhnout do sebe a „nezatěžovat druhého“. A to je problém. Často se může stát, že dominantní, přímočarý a hádavý beran řekne něco co raka zraní, ublíží mu to. Víc, než by se zdálo. Ale rak se neozve, bude to dusit v sobě a užírat se tím. A když to pak za půl roku vyplave na povrch, ukáže se, že beran nejen že si onu událost už nepamatuje, ale že to, co řekl, tak ani nemyslel a v žádném případě ho nenapadlo, že to rakovi tak moc ublíží. Rak by se měl naučit říkat tomu druhému o problémech ihned. Ne to v sobě dusit a tajnůstkařit. A beran si musí dávat pozor, aby z afektu rakovi neublížil víc, než si myslí.

Oheň a voda

Vodní znamení raka působí na berana svou chladivou silou, brzdí ho a pomáhá mu udržet si čistou hlavu. V hádkách rak většinou ustupuje, taktizuje a vyčkává. Do ničeho se nehrne po hlavě a všechno si promýšlí. Zároveň ale beran nesmí podlehnout falešnému pocitu, že mu díky tomu všechno projde. Raci jsou jako všechna vodní znamení nebezpeční v tom, že když se dlouho zadržovaná voda najednou rozleje, když přehrada povolí, přijde povodeň. A beran se pak nestačí divit. Zároveň je ale nerozhodný, tak zoufale nerozhodný rak rád, když beran jejich vztahu velí a směruje ho. Rak totiž k sobě rozhodně rozhodného partnera potřebuje. Rakovi imponuje beranova sebedůvěra a odhodlanost jít si za svým cílem. Beran na rakovi zase oceňuje jeho citlivost a klid.

Rodina

Extrémně agresivní a nebezpeční raci jsou, když je ohrožena rodina. Toto znamení miluje rodinu, dýchá a žije pro ni. Normálně průbojnější ohnivý beran bude překvapen, jak rozhodně vyrazí jeho druhá polovička do útoku ve chvíli, kdy cítí ohrožení rodiny. S tím souvisí i to, že rak špatně snáší rodinné konflikty a nepohodu. Zejména s dospívajícími tvrdohlavými dětmi pak může být problém. Ostré hroty v komunikaci rak nemá rád a je odhodlán se do krve bít o to, aby udržel rodinu pohromadě. I proto by mu beran měl být oporou ve chvíli, kdy budou děti odcházet z domova.

Nesvazovat

Problém ovšem je, když se rakova usedlost změní v to, že nutí berana „zůstat doma“ a drží ho násilně při zemi. Beran to nedokáže snášet dlouho a díky své tvrdohlavosti u toho ještě extrémně trpí. Může to dojít až k rozvodu nebo zkrátka jen k obrovskému výstupu zakončeném pakováním věcí a prásknutím dveří.

Hlavně pomalu

V intimním životě mohou nastávat trochu obtížné situace, protože beran chce jít na všechno hned a nedívá se nalevo ani napravo a rak přece jen potřebuje na všechno víc času a zejména v intimních ohledech se trochu více „sbližovat“ než dojde na věc samotnou.

Najít společnou cestu

Sečteno a podtrženo, jako vždycky když se sejdou dvě protikladná znamení – oheň a voda, je zaděláno na pořádná oblaka páry a kouře. Vztah má obrovský potenciál, pokud ti dva dokážou spolupracovat a navzájem se podporovat svými dobrými vlastnostmi. Ovšem pokud se to nepovede, polezou si neskutečným způsobem na nervy a budou se navzájem štvát tak, jako s nikým. Dá se říct, že tohle je jeden z těch vztahů, který může být buď naprosto úžasný nebo totální propadák. Záleží jen na Vás a na tom, jestli beran a rak dokážou najít společnou řeč a cestu k pochopení, uznání a respektování toho druhého.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz