Jak se k sobě hodí Beran a Ryby

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Ryby
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03
Ryby jsou nesmírně citlivé bytosti, které si cení harmonických vztahů, pohodlí rodinného krbu ale zároveň jsou velmi cílevědomé a dost často káží vodu a pijí víno… Co dalšího je ale charakterizuje?

Beran a Ryby - Partnerský horoskop

Beran je rychlý, energetický a rázný. Žije teď a tady a s ničím se moc nepáře. Ryby jsou oproti tomu citlivé, plaché a žijí ve svých bohatých fantaskních světech. Je to kompatibilní?

Šok

Beran je pro ryby tak trochu šokem. Ony jsou zvyklé na svůj klidný, fantazijní svět, který je mimo realitu, ale je krásnější než ona, tak komu to vadí. Najednou jim do života vstoupí někdo, kdo realitou přímo žije. Kdo je hlučný a sebejistý. A ryby se mohou leknout a vyplašit. Berani by si proto měli dát pozor, aby byli na své rybky shovívaví, aby je zbytečně neděsili.

Rozhodování

Rozhodný a sebejistý beran to zkrátka nemá lehké. Protože velká část ostatních znamení je z nejrůznějších důvodů zoufale nerozhodných a nejistých. A mezi ně patří i ryby. Ty si zkrátka nevěří. Nejsou si jisté sami sebou při konfrontaci s reálným světem, a proto nevěří ani svým vlastním rozhodnutím. Navíc jsou dost času mimo. A v reálném světě se vlastně ani pořádně nevyznají. Jedinou záchranou pro berana, kterému už nervy občas tečou je to, že rybky jsou poměrně submisivní. A ochotně se nechají vést, neprotestují… Tedy jak kdy.

Útočiště

Slova jako jistota nebo útočiště se v tomto vztahu stávají velmi zásadním. Ryby se totiž, jak již bylo řečeno, rády nechávají táhnout svým protějškem. Což zde funguje skvěle. Beran je dokonalý vůdce a ryba potřebuje silnou oporu a někoho, kdo jí životem tak trochu provede. Na druhou stranu ryby působí od přírody velmi uklidňujícím dojmem. Jsou to léčitelé duší. Dokáží poskytnout beranovi náruč, bezpečný prostor, kde si on může dovolit odpočinou, vypnout, sejmou masku neporazitelného vojevůdce, který vždy ví, co a jak a dovolit si pochybovat. Či se vybrečet v případě neúspěchu. Ryba je extrémně empatické stvoření. Dokáže berana uklidnit, pochopit ho a podat mu přesně to, co potřebuje. Zároveň dokáže berana uklidnit, ať již v jeho energetických výpadech nebo v případě smutku. A beran zase rybku vyvádí ze sna do reality a ukazuje jí, jak žít. Ryba potřebuje ke svému fungování harmonii, něžnost a péči. Pozor proto na beranův egoismus, aby svou rybu zbytečně nepřehlédl.

Hádky

Nejčastější problémy mezi těmi dvěma vznikají v podstatě ze dvou důvodů. Buď pokud beran rybu až příliš zaměstnává, příliš jí nutí akci a nenechá jí její vlastní klidnější tempo. Nebo když nechápe sklon ryby utíkat do snu a snaží se jí v tom zamezit, pokud nedokáže vstřebat, že ryba potřebuje být čas od času o samotě a v klidu se toulat tam, kam nikdo jiný nedosáhne. Když se pak cítí odstrčen a má tendence jí to zakazovat. Pokud beran nedokáže tyhle dvě základní potřeby ryby respektovat – touhu po klidu a vlastním tempu a touhu po čase na útěky do fantazie, nastává problém. Ryba bývá tichá, hádky nerozdmýchává, maximálně se nesměle ozve tak, že to beran okamžitě smete ze stolu. A ryba se pak úplně stejně tiše sebere a odejde. Odejde pryč.

Fascinace

Začátkem vztahu bývá i beranova fascinace rybami a jejich bohatým světem. Ten ho udivuje, překvapuje a nenechá mu spát. Touží mít ho také, ale nemá na to dostatek trpělivosti. A právě tenhle svět ho okouzluje natolik, že zatouží nenápadnou rybu poznat více. Rybám zase imponuje beranova tvrdá rozhodnost. A beran od nich získá to, po čem jeho ego touží – lásku, obdiv a vědomí, že je uchvacuje.

Zkrátka a dobře, pokud se beran dokáže ovládnout a dát rybám dostatek prostoru, může oplátkou získat překrásný a pevný vztah. A také útočiště a bezpečnou náruč, jednu z mála, do které se nebude mít problém schoulit a přiznat si, že se mu něco nepovedlo. Ryba je totiž doopravdy jedno z mála znamení, které tohle dokáže nabídnout.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz