Jak se k sobě hodí Beran a Štír

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Beran a Štír - Partnerský horoskop

Zde se pro změnu sešli dva kohouti na jednom smetišti. Ale když se to povede, může jít o skvělý energetický a vášnivý vztah.

Velení

Beran i štír jsou totiž oba vůdčími osobnostmi a mají tendence snažit se mít nadvládu nad rodinou právě pro sebe. Každý z nich chce být v tomto vztahu tom hlavním a vedoucím, oba chtějí mít poslední slovo. A to je problém. Stejně tak neustálé dohody nad tou nejmenší drobností a triviálností, což je způsobeno právě tím napětím, kdy oba chtějí vést. Oba mají velké ego, oba jsou tvrdohlaví a neústupní. A řešení? Buď dokázat svůj přirozený sklon k dominanci potlačit a dokázat existovat vedle sebe. Vždyť není nutné, aby právě jeden velel a druhý se vezl. Mohou, možná by i měli, v tom být partneři spolu. Společně řešit problémy i se těšit z radostí, své další kroky spolu konzultovat a diskutovat nad nimi s respektem k názorům druhého. To ale ne každý dokáže. Druhou možností tak je rozdělit si sféry vlivu. Jeden řeší to, druhý tamto, každý je svrchovaným vládcem ve své oblasti. To přeci nezní tak složitě, ne?

Skryté zbraně

Zejména pro berany by mohlo být špatné pouštět se do přímého konfliktu a zejména se pokusit ovládnout suverenitu štíra a dominovat mu. Štír se totiž dokáže velmi aktivně bránit, a navíc má zbraň, kterou beran nikdy nepochopí – skrytou manipulaci a schopnost vyčkávat a pak zaútočit nečekaně a ze zálohy.

Křivdy a hádky

Zatímco berani jsou přímí a otevření, štír je znamení tajnůstkářské a manipulativní. Málokdy říká, co si myslí, křivdy nezapomíná a nemá problém kohokoliv dotlačit tam, kde ho potřebuje mít využitím jakékoliv formy manipulace. Problém s tajnůstkařením štíra ovšem nastává při hádkách. Zatímco beran prostě vybuchne a za chvíli už není, co se vlastně řešilo, štír si všechna pronesená slova dobře pamatuje a možnou křivdou se bude užírat ještě nesmírně dlouho. A to pro soužití s beranem, který řekne v afektu prakticky cokoliv, může být velký problém. Beran se zkrátka musí naučit dávat si pozor na pusu a štír by si zase měl uvědomit, že ne všechno, co beran řekne je myšleno vážně a je to osobní urážka. Štíři mají tu nepříjemnou vlastnost, že si vše zapamatují, dusí to v sobě a pak po několika letech náhle použijí a nebojí se to použít tvrdě. Štír a pomsta jde zkrátka k sobě, a navíc si na ni štíři dokážou počkat pořádně dlouho. Ale to je k ohnivému beranovi poměrně nefér a pro jakýkoliv vztah naprosto likvidační. Partnerský život není o počítání křivd a následné odplatě. Komunikace a otevřenost. Štíři by měli naučit si říct, když se jim něco nelíbí a neřešit to až po letech, kdy beran samozřejmě už nemá ani tušení, že se něco takového stalo.

Žárlivost

Samostatnou kapitolou je žárlivost. Štíři žárlí naprosto extrémně. Pokud si partner-beran chce zachovat zdravý rozum a klidnou domácnost nesmí zavdat tomu druhému ani stín pochybnosti a důvodu k tomu žárlit. Na druhou stranu berani také umí pěkně žárlit, a to zejména pokud si nejsou sami sebou jistí. A jak se žárlení vyvarovat? Zkrátka dodržovat partnerskou věrnost. A v případě nepodložené žárlivosti složit druhému důkaz lásky a věrnosti, a hlavně s ním o tom mluvit. Třeba i o tom, že vztah je především o důvěře a to, že je druhý zrovna pryč automaticky neznamená, že podvádí. A dát tomu druhému trochu životního prostoru.

Sex

A nakonec co se sexu týče – tam si tito dva budou opravdu rozumět. Oba jsou totiž vášniví, oba si to v posteli umí doopravdy užít a oba totéž hledají u partnera. Ale pozor, pokud je jejich vztah založen jen na skvělém výkonu v oblasti milování, asi nevydrží dlouho. Pro plnohodnotný vztah je zkrátka třeba i něco víc – zejména společné zájmy a záliby.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz