Jak se k sobě hodí Beran a Střelec

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Střelec
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Jako u všech ohnivých znamení, i život se Střelcem je jedna velká, divoká jízda. Střelci, a to je pravděpodobně jejich určující a nejdůležitější charakteristika, zkrátka nesnášejí nudu a stereotyp. A proto jsou ochotní udělat téměř cokoliv, aby se tomu vyhnuli. A jaké další věci a vlastnosti Střelce charakterizují?

Beran a Střelec - Partnerský horoskop

Tak tihle dva se hledali až se našli. Beran a střelec, to je recept na prakticky ideální spojení. Samozřejmě, že je obtížné až nemožné o nějakém vztahu dle horoskopu říct, že je ideální, nicméně právě beran a střelec k tomu mají blízko.

Svoboda

Střelec je věčným hledačem štěstí, poutníkem, toužícím po svobodě. Díky tomu, že nijak nemá tendence druhému dominovat nemá ani beran potřebu bránit se a činit totéž. Oba tak žijí vedle sebe téměř v harmonii. Ovšem pozor na žárlivost berana. Střelec totiž doopravdy potřebuje svobodu, není možné ho poutat přehršlí pravidel a zákazů. Střelec má tendence odcházet. Potřebuje nezávislost, proto se může stát, že se čas od času sebere a zmizí. Nikdy nemizí natrvalo, zase se vrací. A to je důležité vědět.

Beran zase potřebuje být pro toho druhého tím prvním a nejlepším. A s tím nemá střelec absolutně žádný problém. Hladit ego druhého, to je něco, co střelci jde. Obecně je to jedno z těch znamení, která nemají příliš mnoho vlastní hrdosti a ega, a proto se nebrání, když si z nich druhý snaží udělat osobní fanklub (pokud to ovšem neomezuje střelcovu svobodu, samozřejmě). Beran tak může snadno být každodenně ujišťován, že je pro střelce jednička, a přitom to střelci nebude v žádném případě vadit.

Nuda

Pokud si chce beran střelce udržet natrvalo u sebe, měl by zejména přemýšlet o tom, jak ho zabavit. Jestli něco střelec nesnáší snad víc než omezení, je to nuda. Za zábavou jsou schopni jít kilometry – anebo zůstat doma. Beran by si tedy měl dát zejména pozor, aby se s ním střelec nenudil. A to znamená vymýšlet mu zábavu. Chodit na výlety, provozovat společný sport, chodit za zábavou nebo zkrátka dělat cokoliv – jen nezůstávat doma a nenudit se. Beran i střelec navíc sdílí lásku k cestování, takže to je naprosto ideální prostředek, jak zabavit střelce, aniž by se z toho beranovi zavařila hlava (o ztrátě energie nemůže být právě u berana ani řeč).

Energie

Obě tato znamení jsou mimořádně aktivní, energetická a tvůrčí. Jejich vzájemné soužití tedy může být naplněno skvělými projekty, do kterých se oba nadšeně pouští. Jsou naprosto spontánní a idealističtí. Často si tedy ukousnou větší sousto, než mohou zvládnout. Ale tak co – pak zase přejdou někam dál a už se neohlíží.

Hádky

Oba jsou ohniví a oba mají tendence řešit všechno ihned. Oba jsou také dost přímočaří a mluví otevřeně – někdy až příliš otevřeně. Berani i střelci jsou mistři na to, říct zraňující slova, aniž by to tak mysleli. A to občas může situaci pořádně vyhrotit.

Jediné, co v tomto zachraňuje manželský život je střelcova přirozená hravost, díky níž dokáže vše obrátit v žert. To se mu daří i v případě beranovi tvrdohlavosti. Beran s ohromným egem, který neustoupí a neustoupí je najednou vyveden z míry, když střelec ustoupí naprosto přirozeně a bez problémů, usmívá se při tom a celé to obrací v žert.

Problém je, když se střelec dostane mezi kladivo a kovadlinu a nemá jak a kam ustoupit – a vlastně ani nechce či nemůže. Pak přejde do útoku a střílí přesně. Berani by se měli naučit tohle poznávat a dokázat se zklidnit, protože v tom případě už střelec jedná vyloženě zoufale, rozhodně ne tak, jak by to dělal normálně.

Rodina

Střelec má poměrně laxní přístup k rodině, což by mohlo být v rozporu s beranem. Než se ti dva tedy rozhodnou usadit a mít děti, měli by si vše opravdu důkladně promyslet. Ale i tak se nedá čekat, že by střelec seděl doma. Děti budou mít pravděpodobně dost volnou a dobrodružnou výchovu.

Tento vztah bude, když si nic nezkazíte, jedním z těch nejlepších. Neustále naplněný sluncem, smíchem a zábavou. Beran a střelec k sobě zkrátka sedí naprosto ideálně.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz