Jak se k sobě hodí Beran a Váhy

Beran
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Beran, jako jedno z trojúhelníku ohnivých znamení Beran – Lev – Střelec se také vyznačuje doslova přebytkem a překypováním životní energie. Ale co ještě Berany definuje? Jací jsou?
Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?

Beran a Váhy - Partnerský horoskop

Ohnivý beran dštící energií a impulzivností a rozumné, rozvážné váhy. Rozhodně zajímavá kombinace. Můžeme k tomu přičíst ještě to, že se zde jedná o prakticky protilehlá znamení. To v zásadě znamená, že v tomto vztahu to bude jako na houpačce – budou se víceméně pravidelně střídat skvělá období s těmi hroznými.

Co tím získají

Jako v každém vztahu, kde se sejdou dvě poměrně odlišné osobnosti mají obě jedinečnou možnost něco od toho druhého nasát. Něco se přiučit a získat pár jeho charakteristických vlastností, kterými svou vlastní osobnost obohatí. Jejich vlastnosti jsou totiž v přesném protikladu, a i proto se vlastně skvěle doplňují a dávají druhému to, co on sám nemá.

Pro harmonické a klidné váhy, které jsou vždy vysoce společenské, kultivované a velmi dbají na to, aby dělaly na okolí dobrý a solidní dojem je to rozhodně jistá dávka, řekněme, střelenosti či drzosti. Beran zase může získat jistou vyrovnanost a možná i nepatrnou příměs diplomacie, kdy se naučí problémy řešit i jinak než přímým útokem. Zároveň také může beran získat trpělivost. Obecně z velké části závisí úspěch tohoto partnerského tandemu mimo jiné právě na tom, kolik má beran trpělivosti. Váha by se jí pak měla naučit příliš nepokoušet.

Kdo to tady vlastně vede?

Vzhledem k tomu, co již bylo řečeno si můžete snadno domyslet, že tím vedoucím bude beran. Nerozhodnost a věčná váhavost váhy a proti tomu smršť energie a aktivity berana, který touží mít všechno vyřešené, a to vyřešené hned. Ale berani dejte si pozor. Váhy totiž nejsou tak nevinné, jak se může zdát, Některé z nich si ze své přirozené nerozhodnosti dokázaly vybudovat poměrně účinnou zbraň. Naučily se jí totiž využívat k tomu, aby na partnera nenápadně a tiše přehodily všechny nepříjemnosti, které se jim zkrátka nechtějí řešit. Může se pak snadno stát, že beran najednou zjistí, že dělá všechny ty malé otravné drobnosti, které se jeho partnerské polovičce zkrátka dělat nechtějí a váha na něj, ve chvíli, kdy on konečně vyletí, jen upře velké a nevinné oči.

Nesvádějte problémy na to, co za to nemůže

Zároveň by si měli dát partneři pozor, aby všechno nezačali svádět na rozhodnost případně nerozhodnost toho druhého. Ano, váhy jsou pomalé a berani rychlí. Ale to není smrtelný hřích. Řešit všechno slovy „No jo, ale když ty se nikdy nedokážeš rozhodnout/ty jdeš na mě moc rychle“ zkrátka není dobré. Partneři by se měli naučit vždycky jít v problému do hloubky. Ne se v něm zbytečně patlat ale zanalyzovat pravou příčinu konfliktu, pojmenovat jí a začít společně pracovat na jejím vyřešení. Oproti tomu se ale musí nechat, že v tomto vztahu by se váha opravdu měla naučit být rozhodnější a beran méně vznětlivý a impulzivní.

Hádky

Zatímco beran nemá problém rozpoutat třetí světovou kdykoliv a kdekoliv, váha se konfliktům raději vyhýbá. Zatímco beran je nejspokojenější, když může konflikty vyřešit hned, váha by s tím raději počkala, nechala vše vychladnout a vrátila se k tomu s čistou hlavou. Asi jediným řešením je vzájemný respekt. Utvořit si určitá pravidla i pro takové věci jako jsou hádky a řídit se jimi. Dobrým řešením je kupříkladu vše řešit vsedě u stolu proti sobě. Beran tak vychladne a nebude vykřikovat a rozhazovat rukama po celém bytě, a váha nabyde trochu odvahy a vůle konflikt řešit.

Když se k podobnosti dojde z druhé strany

Jak již bylo řečeno, tato dvě znamení jsou prakticky opozitní. Ale jak to tak bývá, když se sejdou dvě naprosto odlišná znamení, může se stát že dojdou ke vzájemné podobnosti jaksi z druhé strany. A i proto mají tito partneři shodné základní hodnoty a vztah k rodině či zábavě. A i díky tomu si budou, pokud se jim podaří překonat temná místa vztahu, maximálně vyhovovat a jejich vztah bude opravdu krásný.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz