Jak se k sobě hodí Blíženci a Kozoroh

Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Blíženci a Kozoroh - Partnerský horoskop

Nestálý a lehkovážný blíženec se potkal s klidným, moudrým a věrným kozorohem. Může to fungovat?

Najdi deset…

Blíženci a kozorozi jsou si podobní asi tak jako oheň a voda (nebo v tomto případě jako vítr a země). Jejich vztah by se dal nejlépe popsat jako „najdi deset rozdílů“. Pár příkladů pro ilustraci. Zatímco kozoroh je extrémně opatrné znamení a rád si plánuje každý svůj následující krok, blíženec jde do všeho tak trochu po hlavě. Nic si nepromýšlí, následky neřeší a nějaký plán nemá. Proč také? To když tak zaimprovizuje, ne? Dále se řídí hlavně okamžitými impulzy a nápady. Kam vítr tam plášť. To jeho drahá polovička touží po stabilitě a klidu. Zatímco kozoroh se může zbláznit, když něčemu nerozumí nebo to nemá pod kontrolou, blíženec si nesmírně užívá, když se veškeré kontrole vymkne a žije přítomným okamžikem. To je opět v rozporu s prvním znamením, které dlí v minulosti a na budoucnost se dívá pesimisticky a netěší se na ni. Vždycky má nějakou finanční rezervu pro případ nouze a škudlí každý groš. Blíženec rozhazuje a s ničím se moc nepárá. Budoucnost je pro něj buď růžová nebo ji prostě neřeší. Na nějaké šetření nebo finanční gramotnost ho úplně neužije. Vždyť jak by s šetrností pohostil všechny své přátele?

Jak to vyřešit?

Když se to takhle sepíše, zní to jako pořádná dávka problémů. Jak to všechno vyřešit k všeobecné spokojenosti? Jak vztah udržet? Vztah kozoroha a blížence je především o komunikaci a kompromisech. Ani jedno z těchto znamení nemá s mluvením problémy, blíženec by si ale měl dát velký pozor na to, co říká. On sice mluví a rozpráví rád, ale také rád klouže po povrchu a slovíčkaří. Má tendence se z problémů vykecat a návalem slov zakrýt, co doopravdy cítí. Většinou to zabírá, druhý je tak přehlcený informacemi, že se v tom pořádně nevyzná. Ale s kozorohem to fungovat nebude. Ten je extrémně praktický a jde vždycky ke kořenu věci. Blížencovo plkání o ničem ho spíše otráví. Blíženec se tedy musí naučit komunikovat upřímně a řešit důležité věci. Cestou k úspěchu u těchto dvou je zkrátka spolu mluvit. Na rovinu a bez vytáček. Řešit, jak co kdo vidí a hledat kompromisy. Protože kompromisy mohou být i obohacující.

Co se ve vztahu můžete naučit

Když se v tak těsném soužití objeví dvě naprosto rozdílné nátury, skýtá to pro ně jedinečnou příležitost něčemu se od toho druhého naučit. Obohatit svůj život jiným postojem. Blíženec může kozoroha naučit trochu se odvázat. Užívat si života, na chvíli si oddechnout od všech povinností, které na sebe cílevědomý kozoroh nakládá a trochu se pobavit. Kozoroh má totiž občas tendence zapomínat, že život není jen tvrdá dřina, kariéra a hromady nesplněných úkolů. Také neuškodí, když blíženec dodá kozorohovi trochu životního optimismu a naučí ho umět si udělat sám ze sebe legraci. A co se může naučit blíženec? Především zodpovědnosti, klidu a tomu, že rodinný krb je důležitý. Naučí se cílevědomě směřovat k cíli a tolik neriskovat, raději používat při rozhodování i hlavu. Skvěle se doplní kozorohova trpělivost a cit pro strategii a tvůrčí rozlet blížencův.

Hrozby

A jaké jsou vůbec největší hrozby vztahu? Především kozorohova tendence všechno kontrolovat a blížencova touha po svobodě a sklon k úletům nejrůznějšího druhu. Na začátku to může vypadat v pohodě, kozoroh blíženci obětavě naslouchá a míra jeho tolerance je zdánlivě bezedná. Ale jen zdánlivě. Ve skutečnosti totiž kozoroh hledá páku, s pomocí níž dokáže blížence kontrolovat. Nesnáší zmatek v ničem, natož ve svém životě. Když to blíženec zjistí, je už pozdě. A pěkně se naštve. A může se pokusit násilím „matrix“ prorazit, s čímž kozoroh nepočítá, protože je zvyklý, že pravidla hry určuje on. A co s ním? Oba si musí uvědomit, že vztah je o respektu a úctě k tomu druhému. A podle toho se také chovat.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz