Jak se k sobě hodí Blíženci a Lev

Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?
Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?

Blíženci a Lev - Partnerský horoskop

Ohnivý a majestátní lev se zde potkává s ukecaným a rozevlátým blížencem. Jedná se o mimořádně nestabilní spojení, kdy ovšem pojem „nestabilní“ není chápán jen a pouze v negativním slova smyslu. Protože to také znamená velký příval energie a otevírání úplně nových možností. Jaký je ale vztah těchto dvou?

Rychlost

Blíženec je extrémně rychlé znamení. Rychle se rozhoduje, chodí i mluví. A to může být pro lva, který není vyloženě pomalý, ale drží si svoje tempo, poměrně stresující. Protože lev začíná mít ve chvíli, kdy propadá dojmu, že je někým předbíhán a převyšován pocit, že musí přidat a dostat se ze stínu. A pak se to podobá jakémusi podivnému závodu, jehož pravidla zná jen jeden (unavený a vysílený lev) a ten druhý (zmatený blíženec) absolutně nechápe, co se proboha děje a proč je lev podrážděný. Jediný recept je to, že se lev musí naučit krotit své ego a pochopit, že ne všude musí být první. Ale bude to velmi dlouhá cesta, aby zrovna toto lev pochopil.

Činorodost

Souvisí to i s tím, že blíženec je poměrně činorodý. Neustále potřebuje něco dělat, nějak se zabavit. Hlavně se nenudit, hlavně nebýt zavřený doma. Oproti tomu lev funguje jako takové ekg. Dokáže vydat neskutečné množství energie a pak zase dlouho bezcílně lenošit a vyhřívat se na sluníčku. To ale v zásadě není nic proti ničemu. V lenošící fázi má blíženec dostatečnou volnost běhat kam chce a může všechno podnikat. Lev není příliš materialisticky zaměřen a nenutí blížence být blízko. V té aktivní části bytí se zase blíženci zcela vyrovná a mohou se jít bavit spolu. Ale pozor, to že blížence bez problémů vypouští jít se bavit samotného rozhodně neznamená, že by lev nebyl žárlivý. Když totiž dostane pocit, že je Jeho Majestát ohrožen a má konkurenta, začne být hodně panovačný a vztahovačný. Touží mít nad vším kontrolu a pokud se z ní začne něco vymykat, bude mít tendenci to řešit silou. Blíženci by si tedy měli dát pozor, aby nepodváděli a ani tím lva neprovokovali. Odměnou jim bude veškerá lví energie, síla a absolutní volnost.

Optimismus

Blíženec i lev jsou oba hodně optimistickými znameními. Věří ve šťastnou budoucnost a k problémům přistupují hodně kreativně. Blíženec nemá problémy rád, vyhýbá se jim, co to jde a zametá je pod koberec. Ty tam ale dlouho nezůstanou a čas od času se na něj sesypou. Tady má blíženec ohromné štěstí, protože právě lev nemá úplně potřebu ho nějak peskovat nebo být nepříjemný. Prostě mu pomůže, v klidu snese blížencovo vyšilování a dál to neřeší. Úžasná vlastnost.

Hádky

Hádky těchto dvou často nikam nevedou, Blíženci se snaží problémy logicky rozebrat a argumentovat rozumem. Lev naproti tomu přesně tohle intelektuální analyzování situace moc rád nemá. Pak vrčí a komunikovat zkrátka odmítne, protože má dojem, že se mu to vymyká z kontroly. Blíženec používá argumenty, které lev nedokáže obsáhnout a neumí na ně odpovědět. A to ho dráždí. Proto reaguje předstíraným nezájmem. Toto souvisí i s tím, že lev to zkrátka se slovy neumí a nejsou pro něj důležitá. Pro něj hrají hlavní roli činy. I proto odmítá brát blížencovi sebelíp postavené argumenty, pokud se ten chová jinak. Blíženec by se měl především naučit vyznávat lvu lásku činy. Nejlépe mu nějakým způsobem skládat obdiv, protože jestli je něco, co na lva funguje dobře a vždycky, je to krmení jeho ega. Blíženci, chcete-li si lva usmířit nebo mu něco vysvětlit, nejlépe tak uděláte, když mu to dokážete a ukážete činy, nikoliv slovy.

Společná energie tohoto páru je doslova ohromná. Proto stojí za to o vztah pečovat a rozvíjet ho. Naučit se spolu komunikovat – lev musí blížence poslouchat a „neurážet se“, blíženec zase projevovat lvovi lásku tak, jak to pochopí.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz