Jak se k sobě hodí Blíženci a Panna

Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?
Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?

Blíženci a Panna - Partnerský horoskop

Blíženci a panny jsou si na první pohled dost blízcí. Obě tato znamení jsou obětavá pro druhé a druhého milují velmi vášnivě. Ale rozdíly jsou při bližším porovnání mezi nimi více než patrné. Největší rozdíl je v tom, že praktická panna má tendence být hodně úzkoprsá, přízemní a za všech okolnosti vše pečlivě analyzovat a zvažovat. Zatímco blíženci hýří nezvyklými nápady, nic příliš neřeší, rozhodují se impulzivně a jsou ve svém jednání velice… nedá se říct nic jiného než „tvůrčí“. Jak to může fungovat?

Začátky

Už od začátku vztahu se může narazit na to, že panna je dost konzervativní a uzavřená. Blíženec zase nemá trpělivost na to čekat a chce všechno hned. Cestu si tedy k sobě budou hledat jen složitě. Pozor také na nevěru. Tu panna snáší opravdu špatně.

Kritika

Prvním problémem (který je ovšem u spojení „panna a prakticky kdokoliv“) jsou přílišná očekávání, kritičnost, pedantství a věčná nespokojenost panny. Ráda kritizuje všechny, jen ne sebe sama. A to blížence stresuje. Má dojem, že ať udělá cokoliv, není to dostatečně dobře. Vždycky mu panna má co vytknout. Na druhou stranu, když se ale blíženec pokusí intelektuálně a logicky argumentovat, panna nepřipouští žádnou diskuzi. A nedej bože, když se pokusí vyčítat něco jí. Pak je pichlavá, urážlivá a veškerou diskuzi rázem odmítá. Řešení je nabíledni.

Jak to vyřešit?

Energický a hravý blíženec se může pokusit panně ukázat, že život není jen o přesnosti a dokonalosti. Že svět je k tomu si ho pořádně užít a pobavit se. Právě blíženec má předpoklady k tomu tohle pannu naučit. Když se to podaří a panna se naučí nebrat se tak vážně (a pořád nekritizovat a nerýpat), vztah se uklidní a blíženec si bude moci konečně ulehčeně vydechnout.

Přístupy

Panna a blíženec mají absolutně rozdílné přístupy k vlastnímu směřování, novinkám i obecnému fungování. Panna vždy naprosto přesně ví, co chce, pečlivě si rozplánuje cestu a pak na ni pěkně pomalu krok za krokem vykročí. Je logická, chytrá a nic nenechává náhodě. Nerada riskuje. Také obtížně vstřebává novinky, potřebuje si vše ověřit. No a v neposlední řadě nesnáší plýtvání penězi. Tedy, aby to bylo přesné. Nesnáší, když se „plýtvá“ na něco, co jí samé přijde zbytečné. Blíženec se naproti tomu řídí intuicí. Nic si dlouho nerozmýšlí a prostě jedná. Je impulzivní. Novinky si touží především vyzkoušet a rovnou otestovat, jaképak s tím cavyky. A k penězům se staví hodně bohémsky a rád kupříkladu hostí všechny své přátele. Takto to vypadá naprosto neslučitelně. Ale není tomu tak.

Kompromis

Všechno je o kompromisu a schopnosti se přizpůsobit. A to tenhle vztah zachraňuje. Pravděpodobně neexistuje nějaký jednotný návod, jak dojít ke shodě. Právě u tohoto páru jde ze všeho nejvíc o vzájemnou komunikaci a cestu, který si každý musí najít sám. Vykročit a pak se někde na půl cesty postupně potkat. Bude to těžké, bude to dlouhé a občas plné blesků a slz. Ale stojí to za to.

Konverzace

Panna je jedno z mála znamení, které uvažuje stejně logicky jako blíženec. Extrémně dobře si tak mohou sednout v intelektuálních debatách na rozličná témata. Vždy si budou mít co říct. Oba uvažují dost kriticky, a i proto často diskutují o hlubokých filozofických tématech. Zatímco ale blíženec rád uvažuje imaginárně a filozofuje „co by kdyby“, panna je pevně ukotvená v realitě a tohle jí v zásadě nic neříká. Navíc se hodně věnuje detailu, zatímco blíženec vnímá celek. Ale tím lépe. Ti dva se tak dokáží skvěle obohatit a přijít na východiska, která by každého samotného z nich nenapadla.

Obohacení

Panna dokáže blížence ukotvit a dát mu pevné zázemí, on jí zase, jak už bylo řečeno, může pomoci otevřít oči a naučit se bavit. Panna je většinou mozkem týmu, který je díky blížencovi energii velmi výkonný.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz