Jak se k sobě hodí Blíženci a Rak

Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?
Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?

Blíženci a Rak - Partnerský horoskop

Vzdušné neklidné a společenské znamení blíženců se zde setkalo s vodním, klidným a rodinně založeným rakem. Jak to bude fungovat?

Společnost vs. rodina

Největší problém tohoto vztahu je věčný rozpor mezi blížencovou otevřeností a touhou bavit se ve společnosti a rakovou přirozenou potřebou být doma, starat se o rodinný krb a v klidu si zalézt do své pevné ulity. Ti dva si v tomto vyloženě nesednou. Zatímco rak trpí, když se ho blíženec snaží pořád tahat ven, blíženec si, pokud je zavřený doma, připadá jako v kleci. Blíženec se potřebuje pořád a bavit, nesnáší nudu a zábava se pro něj rovná hromadě přátel. Rakovy tendence zavírat se a žít si jako poustevníci jen sami pro sebe tady zkrátka nepadají na úrodnou půdu. Rakovi nuda nevadí, blíženec ji bytostně nenávidí. Ti dva se zkrátka musí naučit kompromisům. Zvláště uváží-li se ještě ke všemu fakt, že rak mívá tendence vyloženě citově strádat, když je blíženec pryč. A pro jeho věrné srdce je myšlenka na to, jak snadno ho blíženec může podvést nesmírně bolestivá. Blíženci by si i proto měli dát doopravdy pozor, aby zachovali svému protějšku věrnost. Mají přirozeně sklony k tomu přistupovat dost lehkovážně a zálety u nich nejsou vyloženě neobvyklé, ale tady to zkrátka není dobrý nápad. Nesmírně tím rodinně založenému rakovi ublíží. Blíženci se holt musí naučit být věrni jen jednomu domovu a svému partnerovi. I protože si dokáží racionálně spočítat že to, co jim může rak poskytnout nikde jinde nedostanou.

Rozum a cit

Zatímco blíženec je hodně racionální znamení, které vyniká svou rychlostí, inteligencí a slovními hříčkami, pomalý a váhavý rak je založený vyloženě emocionálně a citově. Blížencova záliba ve slovních hrátkách zde na úrodnou půdu nepadá. A proto by si měl dát pozor, aby neopatrně volenými slovy raka nezranil. Protože k tomu může dojít velmi snadno a rak, který radši zaleze do svého krunýře a potichu trpí, než aby cokoliv řekl, si to ponese ještě dlouho.

Intimní chvíle

V intimních situacích může u těchto dvou znamení docházet k jistému paradoxu. Rak totiž potřebuje hlazení, mazlení, předehru. Blíženec se zase s ničím nepáře a jde rychle na věc. Rak tak bývá často nespokojen a neuspokojen, zatímco blíženec už vesele pádí ven, naprosto ěťastný.

Kompromisy a komunikace

A jak tohle všechno řešit? Jako vždy, především komunikací. Blíženec, který umí mluvit dobře a hodně může svého raka naučit rozpovídat se. Mluvit o problémech a společně je řešit. Blíženec také potřebuje projevovat lásku slovně – a právě to by se měl naučit rak. Ten má totiž tendence vyjadřovat ji spíše skutky – především pečlivě udržovaným domovem. A když už jsme u toho – blíženec, který teplo domácího krbu jistě ocení i přes všechnu svoji rozlítanost by se měl naučit za to raka chválit. Dokázat jeho péči a starost náležitě ocenit, protože to rozhodně není samozřejmost. A pozor na přehlížení rakových problémů. Když už s blížencem rak o něčem, co ho trápí mluvit chce, měl by mu to blíženec umožnit a vyslechnout ho. Hlavně, hlavně nad tím nemávat rukou, protože to raka spíše strhne zpátky a on zase jen zaleze do svého krunýře.

Zpomalit a užívat si života

Co se blíženec může od vztahu s rakem naučit je především dokázat ocenit zpomalení, zastavení životního tempa a vychutnání si okamžiku. Rak může blížence naučit doopravdy naplno ocenit běžné radosti všedního dne, a to je něco, co se vyvažuje zlatem. Je to úžasný dar a něco, co blíženci nedá nikdo jiný, než právě rak. A i díky tomu je tento vztah v něčem absolutně jedinečný a úžasný.

Když se tito dva naučí vyřešit výše zmíněné problémy a zejména spolu dostatečně komunikovat, je jejich pouto pevné a trvalé.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz