Jak se k sobě hodí Blíženci a Štír

Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?
Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Blíženci a Štír - Partnerský horoskop

Blíženec a Štír mají poměrně dost rozdílné povahy. Jedno je však spojuje – odpor k nudě. Obě jsou to hodně akční znamení a mohou se oba realizovat v dost podobných koníčcích tohoto typu. Jak si ovšem vzájemně sednou a na co si musí dát ve vztahu pozor?

Hloubka

Dalo by se říct, že jedním slovem by se ta největší rozdílnost mezi jejich letorami a tím pádem i častý kámen úrazu dala popsat jako „hloubka“. Štír je totiž znamení, které potřebuje mít hodně silné vztahy a emoce. Chce jimi být pohlcen, zkoumat je a bavit se o nich. Touží po pevných vztazích. Hlubiny jeho duše jsou nezměrné. Naproti tomu blíženci jsou dost rozevlátí. Kloužou po povrchu, potřebují volnost a společnost. A to štíra rozčiluje. Nestačí mu to a cítí se zrazen. Ale neřekne nic. Štír má totiž tendence si všechny křivdy nechávat pro sebe, dusit je v sobě a pečlivě je střádat. A pak se ve vhodný okamžik pomstít.

Blízkost

Štír potřebuje mít toho druhého u sebe. V první řadě má rád mazlení a doteky – ostatně právě toto znamení bývá nejvíce spojováno s erotikou. Dále jde ale i o jakousi kontrolu nad tím druhým. Štír je extrémně manipulativní a materialisticky založený. Bojuje s tendencemi toho druhého vlastnit a ovládat. A nebojí se použít emocionální manipulace, aby si toho druhého udržel. Blíženec, který oproti tomu chce dostatek osobní volnosti strádá tím, když se ho někdo snaží držet zkrátka. Nesnáší omezování a potřebuje dostatek prostoru pro všechny svoje aktivity a přátele. Jak tenhle rozpor vyřešit? Kompromisem. Štír by neměl blížence omezovat a násilně držet, protože to bude mít přesně opačný efekt a v takovém případě se blíženec bude snažit odlétat až odletí úplně. A blíženec si zase musí uvědomit, jak moc citlivý štír je a netrápit ho. Dávat si pozor, dostatečný pozor na to, aby mu dostatečně prokazoval svou lásku a věrnost. Ale pozor, jen mluvení tady nepomůže. Zatímco blíženec se rád ze všeho „vykecá“, štírovi slovíčka nestačí. Potřebuje jasnější důkazy. A pozor na nevěru. Na tu je štír absolutně alergický a nese ji neskutečně špatně. Blíženec by to pak měl doma hodně špatné.

Rozhovory

Štír je znamení, které je poměrně dost zaměřeno na hluboké rozhovory. Nerad klouže po povrchu a vzhledem k tomu, že i poměrně nerad mluví, tak když už si má povídat, musí to stát za to. Blíženec naproti tomu mluví hodně, dokonce to i potřebuje a vyžívá se v tom. Jeho hovory ovšem bývají dost povrchní, jen tak přejíždí a přeskakuje z tématu na téma, rád si povídá spíše na intelektuální úrovni, zkoumání emocí ho děsí. Nemá rád zabředávání, které v podstatě považuje za zbytečné. Blíženec obecně není nějak extra dobrý v empatii, zkoumání tohoto druhu ho odrazuje. A tak se může snadno stát, že blíženec mluví a mele si svoje, zatímco štír mlčí a vlastně ani neposlouchá. A ti dva se pak nemají o čem bavit.

Nátlak

Svobodomyslný blíženec se dlouho vzpírá závazkům a jasně řečeným pravidlům. Nerad se „upisuje“ do vztahu nebo dává sliby. A to štírovi nestačí, ten potřebuje mít jistotu, díky své touze po hloubce ve vztahu potřebuje něco pevného a jasného. To ale má řešení. A to díky tomu, jak výborný je štír stratég. A dokáže tak blíženci vykreslit výhody vztahu/slibu v tak zářivých barvách, že nakonec blíženec kývne. Ale pozor, musí jít o čistě jeho vůli. Blíženec totiž nesnáší pocit, že je do něčeho tlačen. Naštěstí je v těchto věcech štír mistr.

V tomto vztahu, který může být někdy pořádně divoký má blíženec jedinečnou možnost naučit se cílevědomosti od mistra oboru. Štír ho dokáže naučit plnit své povinnosti a dokončovat jednu započatou práci, než se pustí do jakékoliv další.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz