Jak se k sobě hodí Blíženci a Střelec

Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?
Střelec
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Jako u všech ohnivých znamení, i život se Střelcem je jedna velká, divoká jízda. Střelci, a to je pravděpodobně jejich určující a nejdůležitější charakteristika, zkrátka nesnášejí nudu a stereotyp. A proto jsou ochotní udělat téměř cokoliv, aby se tomu vyhnuli. A jaké další věci a vlastnosti Střelce charakterizují?

Blíženci a Střelec - Partnerský horoskop

Konečně se sešly dvě znamení, která jsou obě vysazená na svobodu. Sice každý trochu jinak, ale nehrozí zde vzájemné omezování se a touha po kontrolování toho druhého. A co dále blížence a střelce ještě charakterizuje?

Svoboda

Střelec potřebuje svobodu v rozhodování, chce mít dojem, že všechno, co dělá, je jeho volba a může dělat cokoliv bude chtít. Zatímco blíženec touží po svobodě v citech, možnosti volně milovat, volně se bavit a volně si vybírat, s kým bude trávit čas. Tyto dvě touhy se nijak nekříží, a tak je vše vlastně v nejlepším pořádku. Možná jen pak pozor na to, aby vztah nebyl až příliš volný, a nakonec se kvůli té přílišné volnosti nerozpadl, postupně nevychladl a neodvál ho vítr.

Dobrodružství

Obě tato znamení milují dobrodružství a akci. Zároveň v tomhle tak nějak nemají míru. Domácí krb jim (alespoň v prvních několika dekádách života) nic moc neříká, rádi trajdají všude venku a dělají všechno možné, jen aby se ani minutu nenudili. Nudy se oba bojí jak čert kříže. Ale pozor, nese to i jedno velké nebezpečí. Tím, že jsou takoví oba a navzájem se podporují či ještě více hecují, se může stát, že nedokáží odhadnout míru. Zkrátka padnou vyčerpáním. Vezmou si toho na sebe víc, než mohou unést. A pak zjistí, že jim ten klid domova chybí a oni nemají, kam se vrátit.

Domácí krb

Touha po dobrodružství a neustále dlení někde venku souvisí s tím, že těmto dvěma hrozí vyhasnutí domácího krbu. A zmatek všude kolem. Absolutní chaos jak ve věcech a správě tak v povinnostech a zejména financích. Štěstí tohoto energického páru tak ohrožují velké problémy vzniklé neuváženým rozhazováním z následného fatálního nedostatku peněz. Proto je nutné stanovit si přesně povinnosti. Na většinu volnomyšlenkářských znamení neplatí nic jiného než přesně definované a rozdělené úkoly – tedy mustr, ze kterého oni mohou snadno uhnout a přesně ví, co mají udělat. Je dobré si také čas od času udělat velké přehodnocení rodinného rozpočtu. A jak se projevuje ten zmatek v hlavě? Kupříkladu tím nebezpečím, že může jejich vztah postupně vyprchat, aniž by si toho oni pořádně všimli. Prostě se tak nějak přestanou potřebovat a pak zjistí, že je pojí spíš přátelství než láska. Pokud blíženec a střelec o zachování vztahu stojí, měli by si uvědomit, že tam toto riziko je a bojovat s ním. Především tak, že si nepřestanou navzájem projevovat lásku. Blíženec je mistr se slovíčky a střelec také není zrovna mlčenlivý, takže nejjednodušším receptem je zkrátka vyjadřovat si lásku slovy. A zejména se o vztahu čas od času vážně pobavit.

Idealismus

Střelec je snad nejoptimističtější znamení zvěrokruhu. Je naivní a v každém vidí to dobré. Blíženec má také k idealismu poměrně blízko. Jejich vztah je tedy od začátku naplněn pozitivní notou, která se tam dlouho drží. Energie a nadšení, to je jejich. Pozor ale, aby zdánlivá pohoda nepřekryla krystalizující problémy, a hlavně aby pak chvíle krizí nebyly o to větším šokem. Jejich vztah je nicméně plný tolerance a pochopení pro toho druhého. A blíženec se střelcem ví, že spolu mohou mluvit velmi otevřeně o všem, co cítí.

Pravda

Pozor na pravdomluvnost. Střelec ji hodně ctí (už minimálně proto, že neumí lhát) a tak nějak ve svém idealismu automaticky předpokládá, že takoví budou i všichni ostatní. Ale blíženec, který si tak rád hraje se slovíčky, občas zalže docela rád. A střelce to pak ničí.

Střelec a blíženec leží ve zvěrokruhu naproti sobě. Proto i u nich hrozí známé ekg - periodické střídání skvělé a strašné fáze. To je normální u všech takových znamení, u střelce a blížence snad ještě vygradované nezměrnou energií, kterou oba oplývají. V každém případě se jedná o velmi intenzivní vztah – ať už v dobrém nebo špatném slova smyslu.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz