Jak se k sobě hodí Blíženci a Váhy

Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?
Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?

Blíženci a Váhy - Partnerský horoskop

Dvě vzdušná znamení, dvě nezávislé, tvůrčí a originální entity. Jak jim to bude společně klapat?

Svoboda

Blíženci i váhy dokáží nesmírně ocenit svobodu. Bytostně potřebují nezávislost, volnost k tomu stýkat se kdy chtějí a s kým chtějí. Výhodou je, že jsou takto volnomyšlenkářští oba. Takže jim nevadí, že ten druhý pořád někde lítá a nemají tendence ho omezovat. Ale pozor, v tom tkví i největší nebezpečí tohoto soužití. Neustálá touha bavit se, mít společnost a vyrážet si někam ven může vést k tomu, že se vztah stane nestabilním. Ke koketerii nemá ani jeden z nich nikdy daleko a z nevinného flirtování se může stát něco víc. Něco, co váhu, zoufale potřebující citovou oporu a stabilitu či oddaného blížence absolutně zničí.

Vymluvit se

Většinu problémů, které zákonitě vzniknou je blíženec schopen řešit svým osvědčeným receptem – vlastní výmluvností. Váze se to líbí a ráda se nechá přesvědčit. Obzvláště využije-li hezká slovíčka blíženec k vyznání lásky. Váha je totiž dost romanticky založené znamení a potřebuje lásku cítit, otevřeně ji přijímat. Jestli něco blížencovi jde, pak jsou to vzletná slova. Dokonce to zvládá tak bravurně, že je váha schopná rozdýchat většinu jeho úletů, změny plánů na poslední chvíli a šílená rozhodnutí.

Konflikty

Obě tato znamení jsou dost nekonfliktní. A mají tendenci všechno zametat pod koberec. Blíženec si prostě nic nepřipouští a neřeší to, váha zase tolik touží po harmonii, že raději všechny problémy potlačí, jen aby je nemusela řešit. A to dělá nepořádek. Zdušené problémy se vždycky nakonec objeví a vyplavou na povrch, nic se nedá jen tak „ošulit“. A může se snadno stát, že pak oba vybouchnou a v naprosto neúměrném záchvatu hněvu se rozejdou, aby spolu už nikdy nepromluvili. Jak to řešit? Základní rada je prostá. Mluvit spolu. Neustále se druhého ptát, jestli někde nevnímá problém, sdělovat si, když bude něco špatně. Hlavně nemlčet. Probírat spolu i ty zdánlivě nejmalichernější problémy. Naučit se k nim postavit čelem a řešit je dřív, než přerostou. Dobrý recept je zavést jednoduché pravidlo. Pokud bude někdo ve vztahu cítit jakýkoliv problém, řekne to. Pokud bude mlčet, bude to automaticky považováno za jeho problém a nebude moci pak druhého obviňovat. A druhý se zase, pokud mu bude nějaký problém sdělen, bude snažit se svým partnerem najít řešení. Společně. Komunikací. Pokud už je pozdě a „bouchlo to“, nejlepší bude, když si ti dva dají od sebe chvíli pauzu a pak se vrátí s čistou hlavou a připraveni na diskuzi.

Intelektualita

Blíženci i váhy jsou hodně rozumově založení. Libují si ve fantazii a intelektuálních debatách. Proto se spolu nikdy nenudí a mají mnoho společných zájmů. Mají hodně podobný smysl pro humor a hluboké diskuze jim vydrží věčně. Rádi také objevují nové věci. To se netýká jen diskuzních témat, ale samozřejmě i erotiky. Tento pár rád zkouší i poměrně netradiční praktiky.

Rozdělení úkolů

Obě znamení jsou tak trochu chaotická. To vyplývá z jejich nestále vzdušné povahy. Proto, chtějí-li předejít zbytečným zmatkům a konfliktům, měli by se naučit jasně řešit praktické věci. Zejména péči o domácnost. Nejlepším receptem je prosté rozdělení si povinností. Tak se vyhnou zmatkům a konfliktům, které váha nesnáší a dokáží domácnost udržovat v (relativním) pořádku. Pozor také na finanční stránku věci. Protože jsou váhy i blíženci dost „free“, mají tendence rozhazovat, a hlavně nevést si absolutně žádné domácí účetnictví. Pozor na to, aby se pak pár najednou neocitl ve finančních problémech.

Blíženci a váhy si skvěle sednou a mají si vždy o čem povídat. Pokud se jím totéž povede i v případě problémů a naučí se spolu komunikovat včas a adekvátně i o nich, mají vyhráno. Mohou si užívat velký kolotoč svobody a báječné zábavy v náručí toho druhého.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz