Jak se k sobě hodí Býk a Blíženci

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Blíženci
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Existují jen dvě znamení, která jsou „párová“ – ryby a právě blíženci, u kterých je to snad ještě významnější. A to samotné o nich mnoho vypovídá a ukazuje značnou část charakteru, kterým Blíženci disponují. Ale jací tedy vlastně jsou?

Býk a Blíženci - Partnerský horoskop

Zatímco býci jsou klidní, solidní a stojí nohama pevně na zemi, blíženci naprosto přesně tímhle vším neoplývají. Jsou rozevlátí, společenští, věčně nemají čas, protože se neustále setkávají se svými miliony přátel a kamarádů. Navíc hýří energií a na ubohé býky jsou zkrátka až příliš rychlí.

Pro přátele cokoliv

Rozevlátost blížence spočívá také v tom, že si tak nějak není schopen najít dostatek času na domov a domácnost. Neustále někde lítá a „svého“ býka tak má tendenci zanedbávat. A to býci nesou velmi těžce. Rovněž jsou pro ně vysilující naprosto šílené nároky blíženců na partnery – zejména fakt, že blíženec chce a potřebuje někoho, kdo se zvládne postarat o domácnost, vždycky pohostit všechny přátele, a ještě být schopen s ním večer vyrazit ven, být okouzlující a reprezentativní. A to se prostě všechno najednou zvládat nedá. Býci jsou pečliví a domácnost udržují rádi, takže toto se budou snažit vykonávat svědomitě a dobře. Nedá se pak ale divit, když jim nezbyde energie na noční pařby po boku věčně neklidného blížence.

Znuděný a nesnesitelný

To, že má blíženec čas na všechny jen ne na něj samozřejmě majetnickému býkovi vadí. A tak se snaží partnera držet doma a třeba na něj i převelet část domácích prací. Velký problém blíženců tkví v tom, že je sice je možné udržet doma (a o povinnosti se tak rozdělit), ale když se blíženec začne nudit, bývá naprosto nesnesitelný a býk je záhy rád, že ho může konečně vypustit ven.

Hlavně ne nudu

Blíženec nesnáší nudu a miluje změny. Potřebuje v životě zvraty, vzrušení, cokoliv, co ho zabaví. Také není příliš dobrý v řešení problémů, má tendence vše zamést pod koberec (nebo utopit v alkoholu v baru), nechce se jimi zdržovat v rozletu a „kazit si život“. Býk naproti tomu miluje pohodu, klid. Stabilitu. Potřebuje životní jistoty, finanční rezervy, luxusní předměty, kariéru a vše fyzické. Životní zvraty a dobrodružství, to není nic pro něj. V koníčcích si tihle dva většinou moc nesednou, pokud chtějí provozovat něco společně, je nejlepším řešením aktivity střídat – jednou podle jednoho a podruhé podle partnera.

Žárlivost

Navíc je býk od přírody žárlivý. Právě díky své stabilitě a lásce k rodinnému krbu potřebuje jistotu. A neustále žije v obavě, aby ho ten druhý nepodvedl. Což je u věčně se bavícího blížence zkrátka problém, protože i kdyby mu ten byl opravdu věrný, minimálně důvod k podezření se najde velmi, velmi snadno. Navíc blíženci nejsou zrovna proslulí svou věrností. Býk se pak dožaduje důkazů lásky, blíženec nechápe, co udělal špatně a na domácí problémy je zaděláno.

Bouře

Výsledek tohoto šíleného kolotoče? Býk je unavený, zoufalý, třeští ho hlava a má dojem, že musí co nejrychleji pryč, „vyslat“ Blížence ven naposledy, sbalit si kufry a jít. Ale to jistě není ideální řešení.

Klíčem je, jako vždy, komunikace. Blíženci jsou vlastně trochu sobečtí, mají tendence navazovat hodně vztahů, ale žádný do hloubky, přátelit se s každým a vlastně s nikým. Měli by se naučit budovat jeden vztah, uvědomit si, že právě jejich partner je pro ně tím, komu by se měli věnovat zdaleka nejvíce.

Býk a blíženec si musí nastavit hranice a pořádně se bavit o svých pocitech a problémech. Blíženec by měl brát na býka ohledy, snažit se mu věnovat, být s ním, slevit ze své touhy poznat každému a raději se více věnovat tomu, koho miluje. Býk zase musí dát blíženci volnost. Nevázat ho pravidly a zákazy. Naučit se důvěře v jeho věrnost. A věřit, že se blíženec ze svých cest vždy znovu vrátí.

A když se toto všechno podaří, mohou se ti dva konec i poměrně dost obohatit. Blíženec přestane mít finanční problémy, býk ho naučí hospodařit a býk se zase naučí trochu odvázat a zkrátka se bavit.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz