Jak se k sobě hodí Býk a Kozoroh

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Býk a Kozoroh - Partnerský horoskop

Tento vztah rozhodně není žádná rychlovka. Oba si potřebují být jistí, že to ten druhý myslí vážně, obávají se totiž, že ztratí srdce zbytečně. Co dalšího vztah těchto dvou definuje?

Jistota

Oba dva potřebují od toho druhého jistotu. Opatrný kozoroh si dává dobrý pozor, aby s ním ten druhý jen nefiltroval a býk zase vyžaduje od druhého pevný rodinný základ. A proto k sobě budou hledat cestu pomalu. Kozoroh je na začátku většinou chladný a na první pohled by se mohlo zdát, že nemá zájem. Jen to opatrně zkouší. Býk má ale jednu skvělou vlastnost a tou je trpělivost. A tedy schopnost počkat si dostatečně dlouho na to, aby pronikl za kozorohovu ledovou fasádu a otevřel skrytou skříňku jeho citů a emocí. Když se pak zadaří, jde o velmi pevný a šťastný vztah, protože tihle dva si mohou stoprocentně věřit. Stabilita a jistota, to je jejich.

Stereotyp

Býka na kozorohovi fascinuje jeho vytrvalost a schopnost jít pomalými jistými kroky k cíli. Kozoroh neriskuje, všechno má připravené, a proto prakticky vždy vítězí. A to je pro býka přitažlivé, má k tomu sklony také. Jediný problém je ten, že zatímco kozoroh je od přírody spíše asketický a zdrženlivý, býk je požitkář. Rád šetří a nikdy nerozhazuje víc, než si může dovolit, ale přeci jen si rád čas od času dopřeje trochu něco luxusního. Kozoroha řídí tvrdá práce a disciplína. Býka opatrnost a hezké, luxusní drobnosti. A právě se zde nachází pole pro vzájemné třenice. Kozoroh by ale přeci jen měl zkusit ustoupit a pochopit, že je možné si něco pořídit i jen tak pro radost a že věc může být pro někoho důležitá jen proto, že je krásná. Tím, že je býk opatrný šetřílek zároveň nehrozí, že by tím rodinný rozpočet zruinoval.

Kariéra

Obě znamení si také musí dát velký pozor na to, aby sebe a svou kariéru nezačali brát příliš vážně. A nepovýšili svou práci a zejména případné úspěchy v ní nad city a vztahy. Hrozí tady totiž docela reálné nebezpečí, že oba budou mít tendenci ignorovat potřeby druhého a přehlížet se v touze dojít vytouženého životního cíle. A pak náhle prozřít a pochopit, že to nejcennější – rodinu a lásku na cestě ztratili. Proto se býk a kozoroh musí naučit především dávat na druhého pozor a udělat si na něj čas, zbytečně nepádit za vysokými cíli. Aby nepošlapali lásku, kterou mají. Dobrá rada. Neberte se vážně. Udělejte si ze sebe a ze života legraci. Odpočívejte, milujte se a dopřávejte si malé drobné radosti. Protože život není jen o tvrdé práci.

Věrnost

Nad čím oba zaplesají, to je otázka věrnosti. Čestní kozorozi jsou extrémně věrní a solidní býci zase odmítají porušit daný slib. Pokud tedy není vyloženě krize, žárlivost nad tímto soužitím nemá moc a oba jsou naprosto spokojení a ví, že tomu druhému mohou absolutně věřit.

Tvrdohlavost

Obě tato znamení jsou zemská a obě mají rohy. A ty znamenají tvrdohlavost. Kozoroh a býk dokáží být šíleně tvrdohlaví, odhodlaní prosadit si své za každou cenu. Mají-li na věc odlišný názor, je to katastrofa. Musí se proto oba naučit kompromisu, ustoupit na půl cesty a společně k něčemu dojít. Většinou ustupuje moudřejší kozoroh, ale pozor, když pohár trpělivosti přeteče, umí být dost ostrý a své si tvrdě vydupat.

Soužití těchto dvou znamení bývá v zásadě bezproblémové a když dokáží překonat dva největší problémy – první prolomení ledů a následně toho druhého neztratit v honbě za kariérou – i velice šťastné a dlouhé. Proto když už se býk a kozoroh na poli lásky potkají, měli by si toho vážit a snažit se, aby vždy našli kompromis a dokázali si toho druhého dostatečně vážit. Protože i o tom je láska.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz