Jak se k sobě hodí Býk a Lev

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?

Býk a Lev - Partnerský horoskop

V tomto spojení se našly dvě poměrně dominantní osobnosti. Jak se stabilní a klidný býk vyrovná s divokým, a tak trochu egoistickým lvem?

Do sbírky

Už samotné seznámení těchto dvou může být poměrně zajímavé. Býk je něco jako sběratel. Býci touží po luxusních, drahých, exkluzivních věcech, jsou to požitkáři dopřávající si výborné jídlo i pití, milují drahé kameny, šperky, auta a bezvadné šaty. A lvi? Lvi jsou silní, temperamentní. Lvi salónu. Majestátní a uchvacující. Mají ego, které podmaňuje všechny okolo a automaticky dostává lvy do středu pozornosti, kde se vyhřívají na obdivu ostatních. A to býky zkrátka láká. Musí mít vždycky něco extra, to nejlepší, to nejúžasnější. A tím je prostě lev.

Útulný domov

Výhodou pro ambiciózní lvy je ve spojení s býkem to, že spolu s ním získají i útulný a pěkně zařízený domov. Zároveň také lvům imponuje býkova schopnost hospodařit s penězi a váží si jí. Obecně si lvi na býcích ohromně cení a váží jejich stability a spolehlivosti. Partner - býk je pro ně někdo, o koho se mohou bez váhání opřít a na koho se spolehnout. Býk zase dokáže lví ego obrátit trochu někam jinam a z jeho pouhého předvádění se vykřesat větší ambice. Dokáže ho nasměrovat k velkým cílům a vést ho tam. Lev pomalého býka trochu „zrychlí“, naučí ho chovat se trošku impulzivněji a nebýt tak usedlý. A to se býkovi bude hodit.

Intimní prožitky tohoto páru jsou velmi vášnivé, oba se rádi mazlí a hladí. Jsou to požitkáři a rádi si dopřávají příjemných věcí. Dobře jedí i pijí a samozřejmě se oblékají (i když u lvů je to spíše touha zkrátka jen dobře vypadat). A toto požitkářství platí i v sexu, rádi se mu oddávají a jsou při něm kreativní.

Hrát prim

Lvi potřebují být obdivováni. Mají tendence si ze svých partnerů dělat takové polooficiální fankluby a očekávat, že ti se k nim podle toho budou chovat. Takže pokud toto býk pochopí a dokáže čas od času lvu pošimrat jeho ego, bude lev naprosto šťastný a spokojený. Ale je tu problém. Býk je také rád ten dominantní. I on je rád na slunci. A tak vznikají třenice. Kdo je důležitější? Kdo by měl být víc vidět? Kdo tady rozhoduje? Oba se derou o moc a tam jsou problémy. A jak to vyřešit? Šalamounsky! Býk a lev by si měli totiž uvědomit, že není nutné, aby byl jeden první a druhý poslední, aby jeden dominoval druhému. Že přece mohou stát vedle sebe. Lev se tak musí naučit se o svůj trůn dělit a býk být méně tvrdohlavý a nechtít „vše nebo nic“. Oba by se měli zkrátka domluvit, ujasnit si, že v tom přece jsou spolu. Tak nemusí dominovat sobě navzájem, ale společně ostatním.

Kompromisy

Problém je zejména tam, kde se naráží na praktickou stránku věci. Býk je čistě praktický, neriskuje, má rád vše v pořádku a srovnané. Lev bývá zase trochu bohém. Býčí schopnost hospodařit s penězi mu imponuje, on ji však pochopit nedokáže. A má tendence trochu hýřit. Důležité je v tomto najít společnou řeč a nejlépe kompromis. Protože ani jeden z nich se nenechá jen tak lehce odbít.

Žárlivost

Problémem u býka je žárlivost. Tím, že si je vědom lví zářivosti a lvi mají navíc tendence předvádět se, je býk nervózní. A žárlí. A pochybuje. Býk se musí naučit lvovi věřit. A nesnažit se ho svázat a omezit, ale umožnit mu volnost dopřát svobodu. Tak jednak neztratí jeho lásku, a hlavně se mu naučí důvěřovat. A když bude tak lev ve vztahu spokojený, nebude mít ani proč podvádět.

Býci a lvi jsou k sobě velmi silně přitahováni. A když dokáží zvládnout svůj souboj o moc, tvoří i velmi silný pár.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz