Jak se k sobě hodí Býk a Panna

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?

Býk a Panna - Partnerský horoskop

Býk i panna jsou obě dvě zemská znamení. A to znamená především praktičnost. A co ještě?

Konzervativní

Obě tato znamení jsou vlastně dost konzervativní a pomalá. Neradi zkouší a objevují nové věci. Zuby nehty se drží zajetých kolejí a odmítají je do poslední chvíle pustit. Navíc neradi riskují a plýtvají časem, penězi i zájmem. To z nich dělá podivně stagnující pár. Ti dva se nikam moc neženou, na všechno jdou pomalu a radši si to třikrát pořádně rozmyslí a počtvrté zkontrolují. Sice pak tyto vztahy tím pádem bývají trvalé (protože když už se konečně rozhodnou, stojí to za to), ale také to trvá věky, než se vůbec dají dohromady. Když k tomu ovšem dojde, je to jak nezastavitelný vlak.

Intimní život

Panna je konzervativní i v intimní sféře a tam je u požitkářského býka problém. Zatímco ten se rád do těchto věcí vrhá naplno, panna je dlouho frigidní. Panny jako by se bály zranění, jako by se bály otevřít se, a tak jsou chladné a naoko nevšímavé. Býci musí zkrátka být trpěliví a snažit se nespěchat. Nechat panně její vlastní čas na to, aby se sama rozhoupala k akci. Bude to za to čekání stát.

Analytici

Panny i býci jsou pilní, rozvážní a stojí nohama tvrdě na zemi. Zároveň se málokdy oddávají snění a představám, naopak jsou ve své podstatě dost materialističtí. Panny si cení býčí solidnosti a pomalí býci zase rychlosti, s jakou panny uvažují. Způsob myšlení těch dvou je totiž naprosto jiný. Býci jsou dost flegmatičtí. Opatrní, jistě, ale ne přehnaně. Panny jsou zase pedantské. Rády rozvažují a analyzují každý svůj krok, každé hnutí a dávají si pozor, aby náhodou neudělaly někde chybu. A velmi rády rýpou. Panny si užívají mít pravdu a peskovat toho druhého. Milují kritizování (ale pozor, jen když mohou ony kritizovat někoho, nikoliv naopak). A býci snášejí kritiku klidně a flegmaticky. Stéká po nich a neřeší ji, což panny neskutečně vytáčí. A kde se dlouho hráz přepíná, tam najednou povolí, proto se také může snadno stát, že nečekaně dojde trpělivost i býkovi a ten vybuchne. A před rozzuřeným býkem nemá panna šanci. A recept? Nebrat se tak vážně. Panny se musí naučit „hodit trochu do klidu“ a neřešit všechno tak moc. A býci zase nesmí být otupělí a musí se naučit na Panniny výtky konstruktivně reagovat. Neignorovat je, dokázat si v nich najít poučení a pokusit se je zapracovat do „plánu“.

Pohodlí

Panny jsou hospodárné. Tím, že se jedná většinou o velmi srovnané a pečlivé lidi u nich neexistuje něco jako nepořádek a lajdáctví, a to dokáže pohodlí a luxus milující býk velmi ocenit. Pro býka je to výhra, panna se dokáže skvěle postarat o rodinné zázemí a býk má vše, co ke spokojenému životu potřebuje. Zajímavý rozpor je v hospodaření s penězi. Obě tyto znamení jsou velmi šetřivá, ale zatímco panny vyloženě mívají tendence škudlit každou korunu a kupovat jen to nejnutnější, býci si rádi dopřávají. Nemají problém zaplatit si něco opravdu drahého (a zbytečného) jen proto, že se jim to líbí. A s tím panny nesouhlasí. Všechno je ale na domluvě a komunikaci, býci nesmí rozhazovat moc (i když to díky své solidnosti moc nedělají) a panny musí pochopit, že i zbytečné věci mohou být dobré zkrátka jen pro radost. V druhém významu pohodlí tkví i tak trochu nebezpečí tohoto vztahu. Panny mívají tendence se o všechno (tedy v tomto případě býka) starat a organizovat mu život. A býk, který nikdy nebyl zrovna blesk, se rád nechat obskakovat a leniví. Pokud tedy nechtějí panna a býk skončit jako ustaraný mučedník vztahu a tlustý páprda, musí se s tímto naučit pracovat a bránit se tomu. Protože to rozhodně není dobrá cesta.

Když na tomto všem zapracují a zejména se spolu naučí komunikovat, může jít o velmi pevný a trvalý vztah.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz