Jak se k sobě hodí Býk a Rak

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?

Býk a Rak - Partnerský horoskop

Býci a raci si vyloženě sednou. Oba jsou to klidné domácké typy, vyznávající pohodu, dobré jídlo a tiché plápolání domácího krbu. Jak ale jejich vztah vypadá trochu pod drobnohledem?

Něžnost

Býci i raci si velmi potrpí na něžnosti. Mazlení a hlazení, to je jejich. Ani jedno z těchto znamení nepřekypuje zrovna erotickou touhou a nezkrotným chtíčem. Jejich partnerský život není plný divokého sexu, spíše hodně doteků, něžných slov a pohledů. Takoví věční romantici, kteří se i po několika letech vztahu stále ještě drží za ruce. Zároveň si oba dokonale věří a ví, že se na druhého mohou spolehnout. Tím, že jsou raci a býci rodinné typy i velmi odsuzují nevěru a nikdy by se zkrátka k ničemu takovému nesnížili. Tolik jim na rodině záleží, že si jí netroufnou ohrozit nevěrou. A protože ví, že druhý to má stejně, věří mu.

Rodina

Jestli existuje nějaké spojení znamení zvěrokruhu, které má předpoklady brzy a úspěšně založit fungující rodinu, je to rak a býk. Teplo rodinného krbu je jim vším. Pro rodinu by se oba rozkrájeli a je pro ně důležité starat se o dům a o své blízké se vší energií a pílí, jakou mají. Jejich důležitým ukazatelem úspěchu nejsou peníze, kariéra ani zážitky (zejména tedy u raka, býk je už větším kariéristou). Je to spokojenost jejich blízkých a samozřejmě zejména dětí. Kromě rodiny je velkým „koníčkem“ a společným zájmem obou vaření. Zatímco hospodyňka rak rád vaří, býk je velký labužník, gurmán a dobré jídlo dokáže velmi ocenit.

Tvrdohlavost

Ale nikdy není nic jenom růžové. A tak i tento téměř ideální pár má své tmavé momenty. A jedním z nich je i býkova tvrdohlavost, kterou může rak považovat za necitlivost. Býk je totiž velmi konzervativní znamení, nerad mění zavedené zvyky, postoje a i názory. Ve svých rozhodnutích je pevný a neústupný. Což by v zásadě nevadilo, kdyby rak nebyl emocionální a přecitlivělý. A ve chvíli, kdy chudák rak narazí na tvrdou stěnu býkova „neustoupím“, zraní ho to. Stáhne se do sebe a bude trucovat. Začne mít dojem, že na jeho názoru býkovi nezáleží a že ho býk zadupává. Jde o základní nepochopení a problém v komunikaci, který se vyřeší zase jen komunikací. Rak musí pochopit, že býk prostě jen nerad mění své názory a jeho neotesaná až hrubá neústupnost není známka necitlivosti a býk se zase musí naučit dávat na rakovy názory pozor a dokázat se osvobodit od svých zajetých kolejí.

Mlčení

Když někdy dojde na mlčenlivou domácnost (rak se stáhne do sebe po naražení do stěny býkovy neústupnosti), většinou to nevydrží moc dlouho. Tím, že jsou tihle dva extrémně dotykoví a mazlící, velmi záhy jim to začne chybět a zase se rychle usmíří. S mlčením, i když v jiném významu, souvisí i to, že ani jeden z nich neholduje rušným party plným hudby, alkoholu a sexu. Jejich představa ideálně stráveného času je společná romantická večeře při svíčkách. A nemusí u toho ani mluvit. I společné mlčení je naplňuje. Rádi pořádají rodinné akce či setkání pro skupinu přátel, ale nikdy se nejedná o masové záležitosti. Mají kolem sebe rádi přátele a rodinu. Nezřídka bydlí i ve sdíleném domě.

Stálost

Tenhle pár je zkrátka stálý. Ví, co od sebe očekávat, nepřekvapují se, milují se klidnou láskou a vyhovuje jim to. Býk je stabilní a rak zase citlivý, což se skvěle doplňuje a souzní spolu. Býk navíc vztahem s rakem, jehož ambice většinou končí u rodiny získal i perfektní zázemí pro rozvoj kariéry a vlastní podnikání.

Vztah býka a raka je zkrátka velmi idylický. A až na drobné temné mráčky naplněn sluncem a rodinnou pohodou. Tito dva se k sobě hodí naprosto ideálně. Snad už jim jen popřát hodně potomků a útulný domov.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz