Jak se k sobě hodí Býk a Štír

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Býk a Štír - Partnerský horoskop

Soužití býka a štíra je poměrně zvláštní. Na první pohled si skvěle sednou, ale štír mívá přirozeně sklony k manipulaci, a to může vztah ohrozit. A jak jejich soužití vlastně probíhá?

Vášeň

Štír je velmi smyslné znamení, plné tajemství a vášně. A to luxus milujícího požitkářského býka přitahuje. Mají dost společného. Obě znamení si nadevše cení lásky a jejích projevů (býk miluje doteky a mazlení a štír v podstatě cokoliv intimního). Dále je spojuje velká oddanost. Býk je jako znamení mimořádně solidní a loajální. Štír si zase žárlivě chrání „to své“ a pokud cítí být k někomu vázán, udělal by pro něj cokoliv.

Problémy

Problémem tohoto vztahu jsou… no, problémy. A to zejména ty nevyřčené. U tohoto spojení platí snad ještě více než jinde, že je potřeba spolu neustále komunikovat. Ptát se, jak co který z páru vnímá, jak si co vykládá a zda někde nevyplývá nějaký konflikt. Štír má totiž jednu poměrně nepraktickou vlastnost. Je velmi citlivý a emočně hluboký. Problém ale je, že to pečlivě skrývá. Zatímco kupříkladu rak mlčí proto, že nechce druhého obtěžovat a stahuje se do své ulity, aby pak v náhlém výbuchu všechno najednou vytrysklo, štír je opatrnější. Všechny křivdy si pečlivě pamatuje, chová je v sobě a užírá se jimi. Zároveň ale nevybuchuje. Počká si na nejvhodnější okamžik a pak se pomstí. Štír dovede výborně čekat a pak vrátit vše i s úroky. Ale takhle by to ve vztahu přece fungovat nemělo. A proto na sobě musí oba pořádně zapracovat. Býk a štír se potřebují naučit si o všech problémech říkat rovnou, mluvit o nich přímo a nedusit je v sobě. Býk se svou flegmatičností je nesmí přecházet a mávnout nad nimi rukou a štír by se zase měl naučit být méně vztahovačný. A pozor na provokace. Ty se nevyplácí. Problémem také je, že býk i štír jsou velmi tvrdohlaví. Takže se jen velmi neochotně nechávají přesvědčit o tom, že by třeba nemuseli mít pravdu a naprosto neochotně slevují ze svých postojů.

Manipulace

Štír je manipulativní, což dělá v souvislosti s býkovou solidností poměrně slušný problém. Štír tak sice velmi lehce dostane, co chce, ale riskuje, že to býk dříve či později prokoukne a bude zuřit. A býk umí zuřit strašně, když už k tomu jednou dojde. Štír toho zkrátka nesmí zneužívat. Je rychlejší než býk a umí se chovat daleko méně přímo a otevřeně. Ale i proto je základem vzájemný respekt a úcta. A štíři by zkrátka měli dát pozor na to, aby neměli tendence s býkem zacházet jako s kusem nábytku, nebo s robotem, který automaticky udělá, co mu řeknou – nebo co si vymůžou.

Žárlivost

Obě tato znamení jsou velmi žárlivá. Ve chvíli, kdy dostanou podezření, že jim ten druhý není věrný, začnou se chovat absolutně zoufale. Díky své tvrdohlavosti je velmi těžké přesvědčit je o opaku, a protože si býk i štír velmi cení loajality a opak je dokáže naprosto zničit. Proto se snažte nezavdat partnerovi důvod žárlit a v žádném případě ho nepodvádějte – ať už vztahově nebo jinak. Býk i štír tohle rozdýchávají velmi těžce.

Klid

Býk potřebuje k životu klid, mír a pohodu doma. Proto pozor štíři, snažte se toto vše svému partneru poskytnout, dát mu dojem, že mu budete ve vztahu oporou v dobrém i zlém. Protože pokud budete mít tendence neustále hledat ve vztahu problémy a vyvolávat doma rozpory, budete se moci záhy s býkem, který tolik touží po klidu, rozloučit. A to by byla věčná škoda.

Vztah býka a štíra je jako na houpačce. Rozhodně nejde o naprosto ideální kombinaci, ale pokud ti dva dokážu zvládnout úskalí vztahu, a především zapracovat na společné komunikaci, může být jejich soužití naprosto pohodové a bezproblémové.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz