Jak se k sobě hodí Býk a Střelec

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Střelec
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Jako u všech ohnivých znamení, i život se Střelcem je jedna velká, divoká jízda. Střelci, a to je pravděpodobně jejich určující a nejdůležitější charakteristika, zkrátka nesnášejí nudu a stereotyp. A proto jsou ochotní udělat téměř cokoliv, aby se tomu vyhnuli. A jaké další věci a vlastnosti Střelce charakterizují?

Býk a Střelec - Partnerský horoskop

Spojení těchto dvou znamení je plné rozporů. Protože se zde mimořádně aktivní střelec potkává s peciválem býkem. Jak to řešit a co všechno tento vztah vlastně vystihuje?

Nové vs Staré

Střelec potřebuje neustále novou zábavu a vzrušení. Nemá rád něco zavedeného a nedej bože, když se má začít nudit. Zato býkovi nuda nevadí. A upřímně, jestli si má vybrat mezi neustálým lítáním po akcích a zábavě 24/7 a pěkné chvilce domácí pohody a klidu, vždycky bude pro klid. A to je problém. Největší střelcovou nemesis je totiž nuda. A pokud ho partner začne nudit, nemůže si pomoci a odejde. Býk je zase neustále stresován tím, že se po něm chce, aby svému střelci vymýšlel zábavu nebo se jí s ním aktivně účastnil. Řešení je nasnadě – komunikace a kompromisy. Oba si musí uvědomit, co je to, co na druhém milují a proč jim tedy stojí za to o něj bojovat. A pak se snažit. Jeden den v klidu odpočívat a mazlit se na gauči, druhý den jít běhat ven.

Nezkrotný

Střelec má tendenci nemít ve vztahu k druhým tak úplně soudnost, a hlavně všechny posuzovat podle sebe a svých měřítek. Je tedy poměrně obtížné mu vysvětlit, že býk vážně nemá energii ani chuť po celém dni chození lesem jít si na hoďku zaplavat, pak do zábavního centra a večer ještě vyrazit za kamarády. Střelec také pouští veškerou kritiku jedním uchem tam a druhým ven. Navíc má ve zvyku doslova bombardovat toho druhého šílenými nápady a dožadovat se jejich splnění. A i při nejlepší vůli s ním býk zkrátka nedokáže držet krok. Klíčové je, aby se býk nesnažil střelce zkrotit silou. Nepovede se mu to a pokud ano, střelce zlomí. Toto znamení totiž nelze efektivně spoutat, buď pouta rozláme a ulétne nebo zchřadne a uvadne. Důležité je spíše spolu na rovinu mluvit. A snažit se střelce dovést k empatii, pokusit se ho přimět se na svět podívat očima toho druhého a pochopit, že ne všichni vidí svět růžovými brýlemi, jako to mají ve zvyku střelci. Ostatně střelcova největší slabina je neschopnost vcítit se do druhých. A právě to ho může býk naučit.

Seznamování

Zatímco střelec je vyloženě společenské znamení, které miluje, když může vyrazit do společnosti a poznat nové lidi, býkovi je nejlépe u rodinného krbu. Problém nastane, když se do vztahu vloudí žárlivost. Majetnický býk může začít žárlit na střelce snadno. A ten mu to svou otevřeností a tendencí k malým záletům rozhodně neusnadňuje. Základ je v důvěře. Střelec by měl pochopit, jak moc je pro býka důležitá stálost a vzájemná víra v druhého a měl by mu být naprosto věrný. Býk se zase musí naučit střelcovu slovu věřit, nepodezírat ho zbytečně, a hlavně ho nenutit se s nikým nevídat. Věřit, že vše je jen přátelské. A střelec ať si dá dobrý pozor, aby to jen přátelské opravdu bylo.

Doplňují se

Jako snad u všech dost protistojných znamení je u býka a střelce jedna velký výhoda – doplňují se. Střelec může naučit býka, že vystoupit ze zajetých kolejí může být přínosné a vyzkoušet něco nového je ve výsledku mnohem přínosnější než zoufale lpět na starém. No a býk dokáže střelce naučit trochu se zklidnit, méně riskovat a že teplo domova někdy vydá nad všechny taje a zázraky světa.

Hlavně je u tohoto spojení důležité dbát na to, aby se střelec necítil svázaně a býk deprimovaně a podvedeně. Oba si musí být vědomi toho, co druhý potřebuje a snažit se mu to maximálně splnit. Jako život, i tohle je především o kompromisech a naučení se vycházet tomu druhému vstříc někdy i na víc než na půl cesty. Protože když ho milujete, nemůže být tohle takovým problémem.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz