Jak se k sobě hodí Býk a Váhy

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?

Býk a Váhy - Partnerský horoskop

Na první pohled by se mohlo zdát, že tady bude na růžích ustláno. Oba dva klidní, vyrovnaní, solidní, stabilní a toužící po harmonii. Ale není vše tak, jak se zdá. Jaký je tedy přesně vztah býka a vah?

Problémy

První problém nastává, příznačně, u řešení problémů. Tady se totiž životní filozofie těchto dvou hrubě míjí. Zatímco býk chce všechno řešit hned, nemít žádné renoncy a dluhy a všechno si pěkně pořešit a poskládat, jak má být, váha je opak. Její přirozená nechuť řešit cokoliv konfliktního jí vede k tomu, že všechno zametá pod koberec. A zkrátka neřeší, dokud jí to nepřeroste přes hlavu a nebouchne do obličeje. Aby tomu předešla, vyvinula váha zajímavou techniku. Protože se k smrti nerada rozhoduje a nedej bože řeší, co se jí řešit nechce, či je konfliktní, přehazuje tohle všechno na býka. A to může díky jeho trpělivosti a tendenci mít vše vyřešené a za tlustou červenou čárou fungovat vcelku dobře a dlouho. Ale ne donekonečna. A pak býk, jak má ve zvyku, najednou vybuchne a začne vše zuřivě nabírat na rohy. Váha to opět neřeší a přechází, protože se nechce zatěžovat problémy… a tak to jede pořád dokolečka, dokud býkovi finálně nedojde trpělivost a nepráskne dveřmi. K tomu ještě může výrazně přispět jedna nepříjemná dovednost vah. V diskuzi umí většinou sehrát vše tak, že to vypadá, že je ve výsledku vlastně celá situace vina toho druhého a ona má čisté ruce. A to býk nedokáže snášet úplně donekonečna.

A co s tím? Váhy holt musí jít do sebe a naučit se řešit si svoje problémy samy. To je může trpělivý býk skvěle naučit, přeci jen on je v tom mistr. Když se váha odhodlá na sobě zapracovat, může tohle vyřešit opravdu rychle. Jen musí chtít. Ale motivace – zlepšení partnerského života – za to snad stojí, ne? Býk se zase musí naučit nenutit váhu k přímým konfrontacím. Výtky jí servírovat postupně a nesnažit se s ní přímo hádat. Spíše vést konstruktivní dialog než vyloženě hádku.

Žárlivost

Váhy rády koketují, a to se býkům nelíbí. Ti jsou od přírody velmi věrní, stabilní a totéž vyžadují i od partnera. Nezávazné flirtování vah jim neskutečně leze na nervy a snaží se jim v tom zabránit. Váhy by si přitom měly uvědomit, jak moc svým chováním partnerovi ubližují a měly by si zvážit, jestli jim to za to opravdu stojí. A raději místo toho čas od času složit býkovi nějaký důkaz lásky – nejlépe luxusní dáreček, na který si býci potrpí.

Umění

Obě tato znamení milují krásno a umění. Býci jsou požitkáři, zatímco váhy tak trochu snílci. Skvěle se tak doplňují, zemští býci dokáží váhy držet „při zemi“ a naučí je vést praktický život, zatímco váhy dovolí býkovi vznést se do oblak a ukáží mu nezměrné hlubiny své tvořivosti a kreativity. Býci nikdy nepřestávají myslet na čistě praktickou stránku věci, zatímco váhy se rády odvážou a experimentují. A tak otevírají tomu druhému úplně nové obzory. Tím, že si oba potrpí na estetiku si vychutnávají společné prožitky v tomto oboru – často spolu chodí na výstavy nebo i umění sbírají. A projevuje se to i v intimním životě, i když chvilku potrvá, než k němu dojde – oba si totiž mají tendenci udržovat ze začátku odstup.

Soužití býka a vah má předpoklad k tomu být naprosto idylické a oboustranně obohacující. Musí na něm ale oba pořádně zapracovat, naučit se, co ten druhý potřebuje a snažit se dosáhnout kompromisu. A bez vzájemné komunikace, které (zejména té negativní) se ovšem váha bojí jak čert kříže, to zkrátka nepůjde. Ve chvíli, kdy se býkovi podaří váhu přimět k tomu, aby problémy řešila hned a neodkládala je, má vyhráno a vztah bude velmi krásný a naplněný.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz