Jak se k sobě hodí Býk a Vodnář

Býk
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Každé zemské znamení je určitým způsobem, ano, přízemní, svázané s materiálnem a příliš se nezabývající něčím filozofickým a neuchopitelným. A přesně takoví jsou i Býci. Ale jací jsou ještě?
Vodnář
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Typický samorost, který ani tak nejde proti proudu, jako ho spíše volně křižuje. Vodnáři jsou zkrátka originální, pokrokoví a sví. A co dalšího je vystihuje?

Býk a Vodnář - Partnerský horoskop

Tady se potkává stabilní, klidný a usazený býk s nespoutaným (a nespoutatelným) vodnářem, který programově neuznává žádné hranice. Sem tam to tedy pořádně zaskřípe. A jak jinak vypadá vztah býka a vodnáře?

Rozdal by se

Problém vodnáře je, že má strašně široký záběr. Jeho tendence řešit světové problémy a starat se o blaho všech jsou ohromující. Ale pro to všechno zapomíná věnovat dostatek pozornosti býkovi, který tím trpí. Protože právě on potřebuje pozornosti více než dost. Potřebuje rodinný krb a pohodu a bojí se, jestli je mu tohle vodnář schopen dát. Je tedy velmi důležité, aby se vodnář naučil vyhradit si na býka čas a dávat mu dostatečně najevo svou lásku a zájem o něj.

Pokrok?

Třecí plochou v tomto soužití je fakt, že býk je ohromný tradicionalista. Má rád vše staré, drahé a luxusní, užívá si malých krásných věcí a potěšení – zkrátka se jedná o takového konzervativního požitkáře. Vodnář na druhou stranu je extrémně pokrokový, smýšlí progresivně a změna je pro něj život, doslova. Tyto drobné odlišnosti se projevují už při vybavení bytu. Zatímco býk má rád staré, solidní a prověřené věci, vodnář si potrpí na ty nejnovější hračky a vybavení. Což býkovi přijde zbytečně drahé. Dobré je umět dojít ke kompromisu. Býk, držící ruku nad domácí pokladnou musí pochopit, že zatímco on potřebuje ke štěstí drahé šampaňské, pro vodnáře je to nejnovější elektronická vychytávka. Vodnář na druhou stranu by zase měl realisticky uvažovat a pracovat s rodinným rozpočtem. Nebezpečí vodnáře tkví v tom, že finance příliš neřeší. A snadno se pak dostane do dluhů.

Žárlivost

Vodnář je extrémně společenské znamení a býk to těžko nese. Jednak si pak, jak už bylo řečeno, občas připadá tak trochu odsunutý na druhou kolej, ale hlavně ve svém sklonu přivlastňovat si věci ale i lidi mívá problémy se žárlivostí. Zkrátka nerad vidí, když se jeho vodnář věnuje někomu jinému, nedej bože opačnému pohlaví. Ovšem snažit se to řešit tak, že bude vodnáři společnost zakazovat je cesta do pekel. Společenský a volnomyšlenkářský vodnář bude trpět, nepochopí to, a hlavně bude mít tendence utíkat. A čím víc ho bude vodnář držet zkrátka, tím víc se bude snažit dostat pryč. Až odejde úplně. Základem je v tomto případě důvěra. Býk musí pochopit, že vodnář zkrátka jen potřebuje společnost a věřit jeho věrnosti. Nebránit mu chodit ven, aktivně s ním o tom komunikovat. A vodnář by si měl dát pozor, aby býka nepodvedl, nezklamal. A samozřejmě občasné drobné pozornosti z jeho strany mohou býk jen potěšit.

Doplňují se

Jako všichni lidi, kteří mají některé vlastnosti zcela rozdílné, se i býk a vodnář umí skvěle doplňovat. A naučit toho druhého něco naprosto nového. U býka to bude novátorství. Čerstvý vítr, který vodnář přináší a který tolik prosazuje. Konzervativní a usedlý býk se po boku vodnáře může naučit dívat se na věci trochu z nadhledu a umět ocenit takové aspekty života, jaké ho ještě nenapadly.

Vodnář na tomto vztahu zase „vydělá“ harmonický domov. Vedle býka se může naučit, že pohoda a klid domácího krbu mohou být důležitější a stabilnější než všechna přelétavá zábava a že právě to je v životě důležité. Naučí se ocenit malé, příjemné věci a upnout se k cílům, které neplují v oblacích.

Tento vztah, jak to tak bývá, má potenciál být jak skvělým a trvalým tak i totálně zoufalým. Záleží jen na tom, jak spolu ti dva dokáží komunikovat a společně řešit všechny problémy a překážky. Vodnář se musí naučit krotit své touhy vylétávat z hnízda a neodcházet tak často a býk zase musí slevit ze svých požadavků a nedržet vodnáře až příliš zkrátka. Když se podaří, mají se oba čím obohatit a jejich vztah může být opravdu vydařený.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz