Jak se k sobě hodí Kozoroh a Kozoroh

Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Kozoroh a Kozoroh - Partnerský horoskop

Kozorozi jsou praktickým znamením, jsou přísní, asketičtí, dělají zásadně jen to, co klasifikují jako užitečné. Jsou kariéristy a ledovými královnami. Ale co se stane, když se sejdou dvě ledové královny na jednom trůně?

Sbližování

Vzájemná cesta k sobě bude pro tyhle dva asi poměrně dlouhá. Oba jsou dost distingovaní, od svého okolí si drží odstup. Aby si někoho pustili k sobě blíž, musí ho důkladně poznat. Jejich vztah tedy bude pravděpodobně dlouho založen na vzájemném oťukávání se a na všechno budou dost čekat, váhat a uvažovat, jestli jsou opravdu už tak daleko. Tenhle vztah se rodí pomalu, ale o to je pak pevnější a trvalejší. Nevěra u nich nehraje žádnou roli a oni ví, že se mohou na toho druhého ve všem spolehnout. Tedy pokud spolu vydrží…

City

Kozorozi obecně projevují své city jen velmi málo. Stejně jako jsou skoupí směrem k penězům, šetří také emocemi. Ohnivá vyznání lísky opravdu nejsou nic pro ně. Pokud se dají dohromady, musí s tímhle počítat. Že hloubku a žhavost svých citů znají jen oni sami a na venek jsou chladní. Pokud si nedají pozor (zejména pak v kombinaci s dalšími problémy), mohou se sami nachytat na vlastní taktiku a dostat dojem, že už je ten druhý nemiluje. Každý potřebuje teplou náruč a šeptaná slova lásky. Dokonce i kozorozi. A ti by na to neměli ani zapomínat.

Kariérismus

Vlastně snad to největší nebezpečí, které kozorohům hrozí je, že pro svou přísnost, asketismus a tendenci jen pracovat na své kariéře nechají vztah vychladnout a budou vedle sebe žít skoro jako kolegové z práce. Kozorozi touží po uznání a chtějí k němu dojít tvrdou a cílevědomou prací. Měli by si být ale vědomi, že jsou tu jisté hranice a ty nepřekračovat. Zároveň se nenechat tím druhým vyhecovat. Budou mít tendence srovnávat si své výkony a zjišťovat, kdo je lepší. Ale o to přece ve vztahu nejde. Kozorozi by neměli nikdy, nikdy zapomenout, že vztah je především o lásce, vzájemné blízkosti a společném čase, který bude věnován jen tomu druhému.

Boj

Kozoroh je extrémně organizované znamení. Touží po tom mít všechno srovnané a uspořádané podle svého systému. V tom by se tedy měli shodnout, že? Ovšem ne u všech kozorohů je tento systém shodný, každý má své návyky nastavené trochu jinak. A protože je kozoroh také nesmírně konzervativní a odmítá své zažité zvyklosti měnit, zvrhne se to v jakýsi boj o dominanci. Každý se bude snažit uspořádat si domácnost podle svého. Nejideálnějším řešením je, pokud si dokáží partneři rozdělit kompetence. Rozetnout správu domácnosti na dvě částí dle sfér vlivu s tím, že každý bude praktikovat svůj systém na svém území. Kozorozi jsou totiž silnými zastánci fair-play a nesnesou představu, že by měl jeden víc a byl tedy dominantnější než druhý. V čem si ovšem padnou do noty přímo báječně, to je otázka peněz a zejména známého škudlení kozorohů. Peníze pečlivě stráží, s rozkoší vydělávají a málokdy pouští do oběhu. Tihle dva dokáží žít až asketicky, protože odmítají kupovat cokoliv zbytečného (a jejich domov je tak většinou založen na prostém minimalismu), kdy odmítají kupovat cokoliv, co by nebylo přísně účelné. Kozorozi by ale neměli zapomínat na to, že občasné obzvláštnění vztahu a zakoupení ať již drahé večeře nebo nějakého pěkného dárku ničemu neuškodí, ba právě naopak.

Koníčky

Úspěch vztahu dvou kozorohů záleží také ve velké části na tom, zda si najdou nějaké koníčky, které je dokáží odreagovat. Tím se totiž vyhnou nebezpečí „vychladnutí a otupení“ vztahu, jak bylo řečeno výše. Díky tomu nezapomenou ve vší té tvrdé práci ani na zábavu a naučí se i užívat si života. A právě nabytý optimismus a elán pro ně bude tím nejlepším vkladem do vztahu.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz