Jak se k sobě hodí Kozoroh a Ryby

Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?
Ryby
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03
Ryby jsou nesmírně citlivé bytosti, které si cení harmonických vztahů, pohodlí rodinného krbu ale zároveň jsou velmi cílevědomé a dost často káží vodu a pijí víno… Co dalšího je ale charakterizuje?

Kozoroh a Ryby - Partnerský horoskop

Přísný asketický a čistě racionální kozoroh, který tak nerad projevuje city se zamiloval do někoho, kdo emocemi přímo žije. Do něžné, citlivé ryby, ztrácející se ve svém vlastním bohatém fantaskním světě. Půjde jim to dohromady?

Dominance

V tomto vztahu bude dominantní kozoroh. Je to proto, že ryba je tak trochu ztracená v reálném světě a vyloženě racionálnímu a praktickému kozorohovi se nemůže rovnat. Zároveň mívá dost časté změny nálad (spojené také s tím, jak moc je či není frustrovaná tím, co všechno má zařídit) a ty kozorohovi vadí a vytáčí ho. Proto se tak nějak přirozeně ujme vedení on. Doteď by bylo všechno v pořádku, problém nastane ve chvíli, kdy to kozoroh přežene. Pokud se stane despotickým a začne ignorovat potřeby a touhy ryby, ta se posléze vzbouří. A kozoroh překvapeně pozná, že ta jemná a něžná osůbka umí vytasit drápy.

Chlad

Největší povahový rozdíl těch dvou tkví v tom, že zatímco kozoroh se své city projevovat bojí, ryba jimi přímé přetéká. A tak se kozoroh tváří jako studený čumák, nic nedává najevo a snaží se svou lásku dokazovat spíše činy než slovy a ryba trpí. Protože pokud se ti dva opravdu důkladně nepoznají nepochopí, že ve skutečnosti se pod ledovou maskou ukrývají hluboké emoce. Ryba se bude cítit nechtěná a nemilovaná a pokud bude opravdu zoufalá, může hledat útěchu v náruči jiných. To zase ponese nesmírně špatně kozoroh, pro kterého je věrnost základem vztahu a dlouho budovaná důvěra bude v tahu. Řešení? Kozoroh se musí naučit dávat rybě najevo své city, naučit se o nich mluvit. A občas udělat nějaké romantické gesto. Ryba by se zase na druhou stranu měla naučit postavit se k problémům čelem a když se jí něco na vztahu nebude líbit, nebude jí to vyhovovat, dokázat si říct, a ne jenom krčit rameny a ve skrytu duše se trápit. Ryba může být až zastrašená přísně logickými a racionálními argumenty kozoroha, ale zase na druhou stranu právě ty naznačují, že by kozoroh mohl brát její stížnosti vážně a podle nich se zařídit. Pro tyhle dva je zkrátka důležité, aby se veškeré konflikty naučili řešit hned a přímo, bez vytáček a zbytečného „kvašení“.

Kariérismus

Nebezpečí kozoroha tkví v tom, že ten se ve své cílevědomosti úplně utopí. Bude 24/7 v práci a bude budovat svou vysněnou kariéru, papíry si přitáhne i domů a na veškeré stížnosti partnera odpoví s tím, že nechápe, co mu vyčítá, když on pracuje pro rodinu a na jejich zajištění. Kozoroh bytostně touží po obdivu, po obdivu, který si dobude vlastní tvrdou prací. Na rybě potom je, aby toto odhalila a naučila se kozoroha chválit a možná i obdivovat. A přesvědčila ho, že jen tvrdá práce k životu nepatří, že k rozumu patří i cit a je důležité umět se uvolnit, odpočinout si a bavit se. Pokud navíc kozoroha zasvětí do svých bohatých snových světů, bude to pro něj jako dveře do jiného vesmíru. Dveře, které se mu nesmírně zalíbí.

Finance

Finanční stránku rodinu bude mít pod palcem pravděpodobně kozoroh. Je zodpovědnější než ryba a vyloženě touží po tom ležet na zlatě jako drak a schraňovat ho, tvořit si rezervu pro případ nouze. Rybě to nevadí ale ocení, když část rodinného stříbra sem tam kozoroh investuje a pořídí pro ni něco pěkného, romantického. Ryba sama bývá správce dost mizerný a peníze jí tečou pod rukama i proto, že se snaží podarovat všechny, kterým chce pomoci.

Spolehlivost

Pro rybu je také velmi důležité vědomí, že se na kozoroha může spolehnout. Že se mu může svěřit prakticky s čímkoliv a cokoliv ji on slíbí, to také dodrží. Právě takové klidné a spolehlivé vody ryba pro svůj život potřebuje a kozoroh je tím, kdo jí je dokáže beze zbytku poskytnout.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz