Jak se k sobě hodí Kozoroh a Vodnář

Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?
Vodnář
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Typický samorost, který ani tak nejde proti proudu, jako ho spíše volně křižuje. Vodnáři jsou zkrátka originální, pokrokoví a sví. A co dalšího je vystihuje?

Kozoroh a Vodnář - Partnerský horoskop

Oba dva racionální, oba s velkými cíli a plány. Ovšem kozoroh přísný a cílevědomý, vodnář vizionář se spoustou nápadů a otevřeným srdcem. Jak jim to spolu půjde?

Klid

Prvotním kamenem úrazu asi bude odlišná energie těchto dvou. Kozoroh je klidný a statický. Téměř se nemění a jen obtížně přizpůsobuje, změnit kozoroha je velký oříšek. Oproti tomu vodnář se mění neustále. Potřebuje k životu změnu, akci, pohyb. Když je donucen sedět na jednom místě, začne se nudit a dělat blbosti. Kozoroh má rád zaběhlý řád a věci, které důvěrně zná. Oproti tomu vodnář miluje nové výmysly a nejrůznější moderní hračky. A také svobodu, pokusí-li se ho kozoroh spoutat konvencemi, vodnář pouta zpřetrhá a uletí. Chce společnost, zábavu a moci volně dýchat. Kozoroh, extrémně věrný ale zase potřebuje jistotu. Vodnářovy výlety a mraky kamarádů, které si tak rád dělá v něm mohou vzbuzovat žárlivost a podezření. A kozoroh trpí.

Společnost

Vodnář miluje lidi (tak nějak všechny) a potřebuje společnost. Kozoroh je zase spíše uzavřený, raději si dělá svou práci a ven chodí jen málokdy. Nutné je udělat nějaký kompromis, aby tohle nevedlo k oddálení těch dvou. Vodnářovo dlení ve společnosti a kozorohovy tendence být pořád v práci a pak si ji nosit i domů. Pozor na to, aby se kozoroh a vodnář jen nemíjeli ve dveřích a jinak nevedli tichou domácnost! A ideál? Kozoroh nesmí stavět svou práci nad rodinu a vodnář zase své přátele. Měli by si vždy dokázat najít společný čas jen sami na sebe a snažit se se alespoň doprovázet, když už nebudou dané věci podnikat spolu.

Komunikace

Komunikace mezi kozorohem a vodnářem je skvělá, tím, že jsou oba dva racionální dokáží vést opravdu kvalitní diskuzi. A to je důležité, protože v tomhle vztahu je klíčové hledat kompromisy. Aby kozoroh vodnáře nesvazoval a ten zase bral na svého partnera ohledy a nesnažil se pořád někam lítat a bavit se se všemi a vlastně s nikým. Důležitý je také určitý rodinný systém. Kozoroh se nebude tvářit zrovna přívětivě, když si vodnář přitáhne uprostřed noci domů kamaráda, který tam chce přespat…

Finance

Kozoroh je škudlil, který zásadně nekupuje nic, co mu přijde zbytečné a neužitečné. Má sklony k asketismu a minimalismu. Vodnář oproti tomu miluje vše nové a moderní, a tedy i moderní technologické hračky. Protože správu pokladny si asi vezme pod svá křídla zodpovědný kozoroh, neměl by ten zapomínat čas od času nějaký ten peníz na novou hračku pro vodnáře vydat, aby ten nebyl frustrovaný. Jednou za delší dobu mu to nic neudělá. Vodnář ale zase musí pochopit, že pod správou kozoroha se jejich rodinný rozpočet více než uspokojivě zvýší.

Imponovat

Kozoroh vodnáři většinou velmi imponuje. Vodnář je zaskočen a okouzlen cílevědomostí kozoroha. Obdivuje, jak si ten dokáže jít za svým, neustupovat z cesty a postupně se probojovávat k tomu, po čem touží. Nejdřív může být sice vodnář i trochu frustrovaný a může se cítit méněcenně, protože on sám má také velké plány, a přitom za nimi není schopen jít ani z poloviny tak vytrvale a precizně jako jeho partner, ale protože vodnář je otevřený a nemá závist v povaze, nakonec skončí u obdivu. A kozoroh ho také může motivovat, naučit vodnáře cílevědomosti a pomoci mu své projekty dokončovat a jít si za nimi i přes překážky. Není vůbec nepravděpodobné, že dojde i ke spolupráci. Vodnář je totiž tvor kreativní, hýřící altruistickými vizionářskými nápady, jak zlepšit svět. To se kozorohovi líbí a díky své povaze organizátora taktéž dokáže dovést věci do zdárného konce. Proč to tedy nedat dohromady a nevytvořit skvělý a úspěšný pár? Kozoroh se naučí mít rozhled a přijímat změny a vodnář získá umění organizace a plánování.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz