Jak se k sobě hodí Lev a Kozoroh

Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Lev a Kozoroh - Partnerský horoskop

Kozoroh je ledovou královnou. Tou, která si cílevědomě vytyčí kariéru a pak si jde za svým. Takovou, jež své city pečlivě skrývá a emoce zásadně neodhaluje. Pokrový hráč co se bojí budoucnosti a nevidí v ní ani paprsek světla. A oproti tomu věčné sluníčko - otevřený a energický lev. Jak to může fungovat?

Budoucnost

Kozoroh je zarytý pesimista. Žije především minulostí, protože budoucnosti se bojí. Počítá jen s tím nejhorším, a i proto nerad riskuje a vždy si nechává něco pro případ nouze. Je šetřivý a opatrný. Lev je neřízená střela. Žije přítomným okamžikem, budoucnost neřeší a do minulosti se neohlíží. Má poměrně optimistickou povahu a díky své bezprostřednosti i se sklony trochu rozhazovat a dopřávat si hezkých věcí. To může asketickému kozorohovi dost vadit. Správu rodinné pokladny by díky své zodpovědnosti opravdu měl vést on. Ale také by měl pochopit, že život není jen o připravování se na nejhorší a přísném asketismu. Právě trochu bohémský lev má naději kozoroha naučit uvolnit se a dokázat se občas i bavit.

Kariérismus

Velké nebezpečí kozoroha je, že cestu za svou vysněnou kariérou povýší nad vztah, přátele, ale i rodinu. V práci je od rána do večera a stejně si bere papíry i domů. Lvu to možná může nejdříve imponovat. Pracovitost a úspěchy jeho polovičky se mu líbí, dotyčný pak stoupá v jeho očích. Ale postupně ho to začne štvát. Cena za profesní úspěchy bude už příliš vysoká. Lev, který potřebuje obdiv, přítomnost a tělesnou blízkost toho druhého, najednou tohle všechno začne postrádat. Začne být podrážděný, naštvaný a bude se cítit odstrčený. Kozorohovy chladné a přísně logické argumenty, jak zabezpečuje rodinu a že by se mu nemělo vyčítat, že tvrdě pracuje a jde za svým snem, situaci moc neuklidní. Jak z toho pryč? Lev by si měl uvědomit, o co vlastně kozorohovi jde. Touží po uznání. A stejně jako lev po obdivu. Ale neříká si o něj nahlas. Má dojem, že si ho musí zasloužit (zatímco lev ho očekává tak trochu automaticky). Chce, aby ho jeho blízcí obdivovali za to, co reálně dokázal. Ideální řešení proto je, mu tento obdiv dát. Ne mu vyčítat, že moc pracuje a nevěnuje se rodině. Pochválit ho, říct, jak lev obdivuje, že kozoroh tak cílevědomě pracuje. Ocenit jeho úspěchy, dodat, jak mu kozoroh imponuje a jak si ho váží. A pak požádat, zda by i přes to nebylo možné trávit víc času s rodinou. Že by si lev více přál být s tím druhým blízko, ačkoliv uznává jeho úhel pohledu a respektuje ho.

Když se to zvrtne…

Pokud se to zvrtne a kozoroh nebude na přání lva brát ohledy, ten pravděpodobně začne jednat dle hesla „tak já si taky budu dělat co chci“. Ale protože lev není zrovna pečlivý pracant, pravděpodobně vyrazí do společnosti. V extrémním případě se může deprimovaný, naštvaný, zhrzený a uražený lev uchýlit až k nevěře. Což ovšem strašně zasáhne kozoroha, pro kterého je partnerská věrnost základní morální krédo. A její porušení znamená výraznou ztrátu důvěry. K tomuhle může také dojít, pokud lev nepochopí kozorohovu motivaci a jeho časté se zdržování v práci si vyhodnotí jako zálet. K tomu ale kozoroh opravdu nemá osobností sklony.

Intenzivnost

Na chladného a zdrženlivého kozoroha, jehož srdce taje jen pomalu a opatrně je lvův ohnivý žár někdy až příliš. Zkrátka ho nezvládá. Proto se může stát, že čas od času „uteče“, zkrátka si půjde někam na chvíli oddechnout. Či zareaguje přehnaně a lva od sebe odstrčí, jak se lekne jeho intenzivní vášně. Lev by si to měl uvědomit, nijak to neřešit a zkrátka jen dát kozorohovi trochu prostoru na vydýchání. Netlačit na pilu a přitom z toho nedělat kdoví co.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz