Jak se k sobě hodí Lev a Lev

Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?
Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?

Lev a Lev - Partnerský horoskop

Soužití dvou lvů, to je neskutečný příval energie, ega a zářivé jedinečnosti. Ale jedinečný přece může být jen jeden, ne? Jak se s tím vypořádají?

Energie

Lvi bývají velmi ambiciózní, jejich cíle nejsou nikterak malé. Vysněné plány zaplňují celou oblohu a když se do něčeho vrhnou, je to síla. Problém je, že málokdy danou věc opravdu dokončí. Velmi často ji prostě jen opustí rozdělanou, protože je přestane bavit, nebo se v procesu objeví zádrhel, který je naštve a oni se přes něj nedokážou přenést. Společně mohou utvořit skvělý tandem, kdy se budou hecovat a předhánět ve výkonech. Mají nakročeno na slušnou kariéru.

Lví král

Věčný problém a největší nemesis i dar všech lvů je touha dominovat. Zářit a nebýt v ničím stínu. Právě tato touha je i začátek konce vztahu dvou lvů. Oba totiž touží po tom být nad tím druhým. Touží ho překonat, dokázat, že právě oni jsou z těch dvou ti lepší. Mají touhu velet. Vojevůdci bývají dobří, ale ještě více si užívají v roli absolutních vládců – králů na trůně, jejichž přání prakticky vykonávají generálové. Ale generál, to je přece ten druhý, ten horší. A to ani jeden být nechce a tlačí do toho partnera. Domácnost se pak podobá úporné bitvě o dominanci.

Společnost

Lvi jsou pravými charismatickými vládci salonů. Milují, když jsou obdivováni a obletováni ve společnosti. Rádi se vyhřívají na slunci pozornosti a nechávají se hýčkat. To je pro ně přirozené. Lví pár bývá skvělým bavičem společnosti, ostatní je milují. Problém ovšem nastává, pokud se lvi zrovna nachází uprostřed válečného tažení. Pak se může stát, že začnou těchto svých schopností využívat proti sobě. Flirtovat s opačným pohlavím, nechat se jím obdivovat, a přitom si partnera záměrně „nevšímat“. A druhý žárlivý lev, který potřebuje být pro druhého jednička, trpí a chce ho trumfnout ještě víc. Ale takhle zdravý vztah nemůže fungovat.

Závist

Posledním problémem souvisejícím s touhou lvů dominovat je to, že mívají tendence tomu druhému jeho úspěchy trochu závidět. A srážet je, alespoň slovně. Automaticky má lev pocit, že když druhému odepře úspěch a obdiv, sám sebe tak posílí. Ale tak to nefunguje, sražený lev bude zraněný a nešťastný. A závist by ve vztahu už neměla mít místo vůbec. Úspěchy toho druhého jsou pravděpodobně důležité pro oba. Minimálně pro tu radost, kterou to partnerovi přináší. A schválně je srážet – to se prostě nedělá. Z úspěchů druhého by se měli těšit oba.

Ego

Jak to celé vyřešit? Jak se dostat z kolotoče soubojů dvou nezměrných eg? Snad jen pokorou. Oba lvi si musí uvědomit, proč ve vztahu jsou, co jim přináší a proč za něj stojí bojovat. A snažit se omezit vlastní přání ve prospěch druhého. Naučit se respektu a úctě k partnerovi, dokázat ho vidět jako sobě rovného, nikoliv jako nadřízeného či podřízeného. A hlavně s ním umět komunikovat, své problémy vyjádřit přímo (což lvům problémy nedělá), ale hlavně se je naučit správně pojmenovat (což už může být horší). Lvi, naučte se dělat ústupky. A táhnout za jeden provaz. Uvědomit si, že dva jsou silnější než jeden a když se naučí spolupracovat, mohou to dotáhnout nesmírně daleko.

Rozumějí si

Když tohle dokážou lvi překonat, je jejich vztah plný porozumění. Oba dokáží vystihnou přesně tu správnou míru romantiky, který druhý právě potřebuje, skvěle se navzájem podpoří a vyhecují k lepším výkonům a jsou zkrátka jedním z těch párů, o nichž jejich okolí tvrdí, že jsou pro sebe jako stvořeni.

Lvi také rádi odpočívají a občas jsou až neskuteční lenoši. A není jiné znamení, které by jejich náhlé střídání fáze nesmírné energie a naprostého nicnedělání dokázalo pochopit. I proto si výtečně rozumí a když dokáží zkrotit svá ega, jsou si ideálními protějšky.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz