Jak se k sobě hodí Lev a Panna

Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?
Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?

Lev a Panna - Partnerský horoskop

Lvi jsou ohniví, energičtí, zářiví, potřebují obdiv a rádi se prezentují jako vůdci davů. Zato panny jsou kritické, pečlivé až pedantské a vždy stojí nohama pevně na zemi. Může jim to spolu fungovat?

Odlišné nátury

Panna je přísně logická a praktická. Nemá ráda žádné excesy. Veškeré vychloubačné chování a prosazování vlastní osoby jí přijde maximálně tak hloupé. Nebo co hůř, směšné. Lva vidí jako extravagantního, nemoudrého, dětinského, rozmařilého a nafoukaného. Lev je zase energický, potřebuje obdiv, je hravý a charisma z něj přímo kape. Panna je pro něj nudná, pedantská, její věčné kritizování mu leze na nervy a nebaví ho ani její konzervatismus. Proto je poměrně fascinující, že se ti dva vůbec dokázali dát dohromady. Možná pannu uchvátil žár lva a jeho jiskřící osobnost či lvovi imponovala tak chladná tvář nepřístupné panny. Anebo to bude zkrátka tím, že se protiklady přitahují.

Kritika

Velký nešvar, se kterým se musí tihle dva popasovat, je přehnaná kritičnost panny a lví touha po obdivu. Ten totiž právě obdiv, pozornost a hýčkání vlastní dokonalosti přímo bytostně vyžaduje a potřebuje. Panna tomu jednak nerozumí a považuje to za hloupé, ale hlavně je od přírody doopravdy hodně kritická. Je těžké dostát jejím přemrštěným nárokům. Lev se tak často cítí nemilován. Má dojem, že na něm panna nevidí nic dobrého a jen ho pořád peskuje. A postupně ztratí motivaci v takovém vztahu pokračovat. V tomhle vztahu je základem všeho empatie. A porozumění potřebám toho druhého. Lev musí slyšet pochvaly, aby se cítil milován, panna si zase kritiku neodpustí. Ale všeho s mírou. A hlavně tak, aby oba dokázali určit správně tu hranici, co si ještě mohou dovolit a co je druhému už nepříjemné. A proto je nesmírně důležité spolu mluvit a o věcech diskutovat. Sdělovat si, co jak kdo vnímá a co chce.

Finance

Velký problém ve vztahu může nastat, když přijdou na přetřes finance. Panna je spořivá až asketická, nerada kupuje zbytečnosti a vždy si nechává rezervy pro budoucnost. Lev oproti tomu nemá s nějakým rozhazováním problém. Rád si dopřává hezké věci a zodpovědnosti také příliš nepobral. O rodinnou pokladnu by se měla starat spíše panna, ale je důležité, aby ze svého striktního asketismu dokázala trochu ustoupit a udělat lvu sem tam radost.

Pozornost

Panna by si měla pro klid vlastní duše zvyknout, že lev na sebe klasicky ve společnosti strhne veškerou pozornost. Panně tohle na začátku zpravidla dost vadí, sama je nerada přehlížena. Ale uměle ho srážet není dobrý postup. Lev by si měl zase toto uvědomovat a dávat část pozornosti, směřované čistě na sebe i panně. Nejhorší, co může udělat je, že se jde bavit a v kolektivu ji tak nějak „zapomene“. I zde je zkrátka potřeba jakýsi kompromis.

Určení rolí

Lev rád rozhoduje a vede. Většinou bývá ten, kdo sedí na trůnu a diriguje ostatní, co mají udělat. Panna cílevědomě a tvrdě pracuje na zadaném úkolu, není příliš kreativní, ale zato poctivá a bývá mozkem týmu. Vždy logická, praktická a chytrá. To je poměrně dobrá kombinace, Lev dokáže vytyčit cíl a svou energií se k němu dostávat a panna ho zase nenechá z cesty sklouznout a bude pečlivě dělat vše potřebné. Navíc ve vztahu dokáže efektivně zastat roli jakéhosi kalendáře. Všechny schůzky si pamatuje i za lva a zásadně chodí včas. Pro lva ideální společník.

Uvolnit se

A co může naučit lev pannu? Především se trochu uvolnit a odreagovat. Ukáže jí krásný svět zábavy a vysvětlí, že život není jen o tvrdé práci a dokonalosti. Kdo, než energický lev by měl tohle vědět a dokázat to vysvětlit i chladné panně?

Lev a panna se mohou skvěle doplnit. A když se srovnají se lví touhou po pozornosti versus kritičností panny, bude jim to i skvěle klapat.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz